ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SERBIA E DO NJE KOSOVE PA SHQIPTARET

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: SERBIA E DO NJE KOSOVE PA SHQIPTARET   Fri Aug 31, 2007 9:23 pm

Kosova shtet sovran,ky duhet te jete statusi perfundimtar i Kosoves.
Kete sovranitet e kane vulosur me gjak bijet me te mire te kombit.Kete e din bota,Evropa,kete me mire e dinSerbia.
Perse atehere statusi i Kosoves rrokulliset neper zyrat nderkombetare?
Perse shtohen bisedat serbo-shqiptare,cili kompromis kerkohet???
Serbia ende e ka nje grup aleatesh nderkombetar,te cilet mendojne qe serbia ende mund te gllaberojne diqka nga Kosova!
SERBET ANKOHEN SE FUQITE E MEDHA,po dojne te ua cenojne teritoret serbe,te cilat vet Evropa plake e di qe nuk ishin kurre te Serbise,por vet ua dha peshqesh.Titullaret serb,nuk pushojne se thirruri,se shqiptareve do te ju jepin nje autonomi me te gjeren qe ka diku ne bote,por nen sovranitetin serb.Ata e dijne se kjo nuk behet me kurre,por ta nxeme-sikur edhe kjo te behej,serisht do te kishte konflikte dhe derdhje gjaku.Serbia nuk i do shqiptaret,as nuk e ka hallin e tyre!Ajo don Kosoven pa shqiptaret,per te ia thithur pasurine,sepse eshte mesuar te e thithe nje shekull.Tani burimet iu jane shterrur dhe ndihet e etur dhe e uritur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
SERBIA E DO NJE KOSOVE PA SHQIPTARET
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Arbana Xharra:"Bac u kry", tė gjithė po ikin
» Mjete lundrimi
» LIRI LOSHI: NUK NDALET SERBIA - AJO DUHET NDALUR!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Kosova/Mali i Zi/Maqedonia-
Kėrce tek: