ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KESHILLA PER JETEN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: KESHILLA PER JETEN   Fri Feb 13, 2009 8:34 pm

Ha sa me shume oriz (te paperpunuar).

Ofroji njerezve me shume nga sa ata presin, dhe beje kete me kenaqesi.

Meso permendesh rrjeshtat tuaja te preferuara(poezine).

Mos beso ne gjithcka qe degjon, mos e harxho kohen duke fjetur dhe mos flej aq sa do te doje.

Kur dikujt i thua: 'Une te dua' thuaje sepse e ndjen.

Kur thua: 'Me vjen keq, me fal', shikoji njerezit ne sy.

Ji i/e fejuar gjashte muaj para se te martohesh.

Beso ne dashurine ne shikim te pare.

Mos u tall me endrrat e te tjereve.

Dashuro thellesisht dhe me pasion. Mund te lendohesh, por kjo eshte menyra e vetme per te jetuar plotesisht.

Edhe nese nuk je dakord, duhet te jesh besnik. Mos ofendo. Mos gjyko askend per shkak te kusherinjve te tij.

Fol ngadale dhe mendo shpejt.

Nese dikush te pyet per dicka qe ti nuk do te pergjigjesh atehere thuaj me buzeqeshje: 'Perse te intereson?'.

Mos harro se dashurite me te medha dhe sukseset me te medha, perfshijne edhe rreziqe.

Thirr nenen tende.

Thuaj 'shendet' kur degjon se dikush teshtitet.

Mos harro tre gjera:
Respekto vehten
Respekto te tjetret
Je i pergjegjshem per cdo gje qe ben.

Mos lejo qe nje keqkuptim i vogel te shkaterroje nje miqesi te madhe.

Kur veren se ke gabuar, ndreqe ate shpejt.

Pergjigju ne telefon me buzeqeshje, ne menyre qe personi i cili te ka thirrur ta ndjeje buzeqeshjen.

Krijo martese me nje burre/grua qe i pelqen te bisedoje.. Ne pleqeri biseda do te kete rendesi me shume se cdo gje tjeter.

Hapi krahet per ndryshime dhe kembime, por mos le pas dore vlerat.

Heshtja eshte nganjehere pergjigja me e mire.

Lexo me shume libra dhe shiko me pak TV.

Jeto nje jete te mire dhe te ndershme. Me vone kur te plakesh mund te shijosh kujtimet.

Beso ne Zot, por gjithesesi mbylle makinen me celes.

Eshte e rendesishme qe atmosfera ne shtepi te jete e mbushur me dashuri.

Vepro gjithmone ne menyre te tille qe te krijosh paqe dhe harmoni ne rrethin tend.

Nese gjerat nuk shkojne sic duhet me partnerin vezhgoje situaten ashtu sic eshte ne ate moment dhe jo si ka qene perpara.

Lexo midis rreshtave.

Ndaje dijen tende me te tjeret. Keshtu krijohet pavdekshmeria.

Tregohu i kujdesshem per planetin tone.

Lutu, ekziston nje force e papershkruar ne lutje.

Mos nderprit kurre dike qe po mundohet te te shprehe respektin. Mos i fut hundet ne cdo gje.

Mos ji shume kurioz.

Mos i beso kurre mashkullit/femres qe nuk i mbyll syte kur te puth.

Nje here ne vit shko ne vendet ku nuk ke qene me pare.

Fiton shume para? Atehere vendosi diku ku mund te ndihmosh te tjeret. Ajo eshte kenaqesia me e madhe qe mund te te jape pasuria.

Mos harro se nese nuk arrin cdo gje qe deshiron, nganjere eshte ajo goditje me fat.

Mos harro se dashuria mes dy personave duhet te jete me shume, se nevoja per njeri-tjetrin.

Shiko se nga cfare duhet te heqesh dore ne rrugen tende.

Afroju dashurise dhe kuzhines me respekt dhe perkushtim. luaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: KESHILLA PER JETEN   Sat Feb 14, 2009 1:41 am

keshilla qe vlejne per ti mesuar,flm qe ke sjellur ketu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: KESHILLA PER JETEN   Sat Feb 14, 2009 11:18 pm

Bravo wendi
te lumte po kujt ja sjelll !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: KESHILLA PER JETEN   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
KESHILLA PER JETEN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Unė e dua jetėn-Ėshtė e bukur!-poezi nga-Raimonda Moisiu
» Kėshillė nga Daut Demaku
» Vera Kurti:Dhimbjet e mesit dhe disa keshilla per ti lehtesuar ato..!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Teme e lire-
Kėrce tek: