ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 PER FEMREN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ama1x
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 16
Registration date : 30/01/2009

MesazhTitulli: PER FEMREN   Mon Feb 02, 2009 8:09 pm

Nezir Myrta / VEĒ SHQIPJA LINDĖ BIJĖ TĖ SHQIPES!

(fjalė tė urta origjinale)

- Femra ėshtė veshguese - mashkulli ėshtė synues

(fjala vėzhgim, vėzhgues/e ėshtė gabim, se ka tė bėj me veshin, fjalė e re pėr ne)

- Femra ėshtė zemra e mashkullit - mashkulli ėshtė syri i femrės!

- Femra dashurohet nė zemrėn e mashkullit (guximin) - mashkulli dashurohet nė sytė e femrės (bukurinė e dashurisė)!

- Sytė e femrės janė bukuria e dashurisė! BUKURIA E DASHURISĖ.

- Femra ėshtė bukuria e dashurisė - mashkulli ėshtė dashuria e bukurisė!

- Syri i femrės ėshtė dashuria - zemra e mashkullit ėshtė guximi (zemėrnik)

- Femra dėgjon, veshgon edhe mizėn dhe nuk e veshgon britmėn!

- Femra e mirė nuk tė flet nga dhoma tjetėr, por ofrohet bukur symėsy.

- Nėse femra krahasohet me trėndafilin - gjembat janė mashkulli.

- Femra me mashkullin - trėndafili me gjėmba!

- Gjembat janė roja e trėndafilit, roje e padiktuar veē kur tė shpojnė.

- Femra pa mashkull - trėndafili pa gjėmba, e merr gjithkush kur tė don (ajo).

- Femra e mirė njihet duke i larė enėt.

- Femra pa mashkull - vida pa shraf - mashkulli pa femėr si shrafi pa vidė - nuk vyen gjė, le tė punojnė sa tė dojnė - kot!

- Femra ruhet nga larg - shtėpia ruhet nga jashtė!

- Nėse Eva ėshtė pjesė kofshe e Adamit - ai mbanė zemrėn e saj.

- Femra ėshtė e etshme dhe e uritur vetėm nė zemėr, e mashkulli ėshtė i etshėm dhe i uritur vetėm nė shpirt.

- Femra ėshtė zemra e mashkulli ėshtė shpirti.

- Shpirt e zemėr - mashkull e femėr!

- Femra don - mashkulli din!

- Femra nuk mund tė jetojė pa fjalėn zemėr - e jeton pa zemėr, se mashkulli ėshtė zemra e saj!

- Asnjė femėr nuk ka zemėr posa tė bie nė dashuri!

- Femra ka zemėr - vetėm kur ėshtė pa burrė!

- Femrėn e mbanė gjallė fjala fjalė, apo fjala punė e burrit!

- Fėmia ėshtė bima e zemrės sė femrės.

- Femra pa fėmij ėshtė si ara pa bimė, lavro e mbjell e kurrė nuk mbinė bima.

- Femra pa fėmij ėshtė mund i Sizifit!

- Femra ėshtė pa zemėr - ai qė ia jep, ia falė, pulėsi i tij rrah nė femrėn.

- Femra ėshtė zemra e mashkullit.

- Femra ėshtė zemra!

- Femra ėshtė pulėsi i zemrės sė mashkullit, e mashkulli ėshtė frymėmarrja e femrės!

- SHQIPJA LINDĖ BIJĖ TĖ SHQIPES! (fillova pėr pak nga njė, e doli shumėWink

origjinal, nga unė - prit, kam edhe...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ama1x
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 16
Registration date : 30/01/2009

MesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Mon Feb 02, 2009 9:00 pm

FJALĖ TĖ URTA SHQIPTARE E TJERA

(jo, proverba tė huaja dhe shqiptare)!


ama1x
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
gishteza
General Staff
General Staff
avatar

Numri i postimeve : 82
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Tue Feb 03, 2009 12:18 am

punen e sotme mos e le per neser
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ama1x
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 16
Registration date : 30/01/2009

MesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Tue Feb 03, 2009 12:47 pm

Ferma e ka shtie dreqin nė shishe - por jo burrin!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Tue Feb 03, 2009 3:08 pm

ooooooooo ti larté dukesh shume i menēur dhe i veshtir !!
hahahahhhha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ama1x
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 16
Registration date : 30/01/2009

MesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Tue Feb 03, 2009 7:24 pm

Femra e ka shtie dreqin nė shishe - por jo burrin! Burri ėshtė i madh mo me hy nė shishe, e dreqi artan ėshtė i vogėl, e zė edhe shishja, a bre?Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Thu Feb 05, 2009 4:29 pm

po ti na dole si GJergj kastrioti more
po ti edhe syrratin e' paske si Majmun pra ,, si kur me te pas nxjerr prej dheut ahahhaahahahhaa hiiihihiiihhhiihihihiihihih
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ama1x
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 16
Registration date : 30/01/2009

MesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Thu Feb 05, 2009 5:35 pm

ti vėrtet qen qenke, vatėr e t'dhitarizmit!

edhe myderratorr seee
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Thu Feb 05, 2009 8:26 pm

Po sileni ne nje menyre mjaft te paqyteteruar dhe mendoj se po e kuptoni dhe vete kete. Nuk dua ta perseris me kete gje . Nese vazhdoni keshtu do me duhet te marr masa.

_________________
Askush nuk i meriton lotet dhe te qarat e tua, dhe ai qe i meriton vertete sdo te te bej kurre te qash.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
ama1x
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 16
Registration date : 30/01/2009

MesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Fri Feb 06, 2009 6:08 pm

nuk e di pse nuk pastroni themen nga haha e hihihhoot e atijfar artanit
si leni shkrime jasht teme me asi debilash?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sherxhij@
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 324
Registration date : 28/07/2008

MesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Sun Feb 08, 2009 1:37 am

Femra duhet ta ruajė trupin si pasurinė, nė qoftė se dėshiron qė mashkulli tė ndihet si gjurmues i arit.
Formani
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sherxhij@
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 324
Registration date : 28/07/2008

MesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Sun Feb 08, 2009 11:44 pm

Femra eshte femer ! Nene-locke.moterushke. bashkshorte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ama1x
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 16
Registration date : 30/01/2009

MesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Mon Feb 09, 2009 9:54 pm

Femra e mirė me vepra o ta lė fjalėn o djalin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Sat Feb 21, 2009 9:11 pm

pu pu pu burr i menēur ky mo !! hajde naa naa naa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zef
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 4
Age : 33
Registration date : 31/07/2011

MesazhTitulli: Re: PER FEMREN   Sun Jul 31, 2011 11:27 am

ko si thon burr e gru mish e thu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PER FEMREN   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PER FEMREN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Proverba te huaja dhe shqiptare-
Kėrce tek: