ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Meda muajin e mjaltit nė Dubai

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Meda muajin e mjaltit nė Dubai   Fri Sep 05, 2008 10:41 pm

Meda muajin e mjaltit nė Dubai
Kėngėtari i mbrėmjeve muzikore, Meda, duket se ka ndikim arab edhe nė jetėn e tij tė pėrditshme. Kėshtu, ai ka zgjedhur Dubain, metropol ky nė Emiratet e Bashkuara Arabe, pėr tė kaluar muajin e mjaltit.

Pas martesės, Meda ka udhėtuar nė kėtė qytet supermodern sė bashku me gruan e tij, dhe duket se e ka vazhduar ende pushimin, pėrderisa mbrėmjet e tij muzikore nuk kanė filluar. Hovi i tij nėpėr klubet shqiptare (kryesisht nė ato evropiane, tė kurbetēinjve) pritet tė fillojė nė mes tė shtatorit, me Zvicrėn, ku ka edhe adhuruesit mė tė flaktė, dhe nga ku siguron tė ardhura tė majme financiare.

Pėrndryshe, Meda njihet si njėri ndėr magnatėt e muzikės nė Kosovė, edhe pse muzika e tij mė shumė ėshtė njė muzikė dasmash, e pėrzier me ritme orientale dhe popullore.

Pamje nga Dubai
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Meda muajin e mjaltit nė Dubai   Wed Sep 17, 2008 10:07 pm

Meda nuk ka ndikim arab,Dubain e ka zgjedhur se i pelqen,pritja,sherbimi,ajri dhe vazhdon pushimin sepse ka anen materiale te majme.Ndryshe Meda ka ndikim kombetar shqiptar,eshte atdhedashes,rrjedh nga familje patriotike ai dhe gruaja e tij rrjedh nga familja e Isė Boletinit.Kjo eshte e verteta per Meden,ai ka jeten e mire materiale dhe ndihmon edhe skamnoret,si kengetar eshte i kerkuar nga gjitha viset etnike shqiptare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Meda muajin e mjaltit nė Dubai
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: VIP-
Kėrce tek: