ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Big Mama: Jam ende e virgjėr

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Big Mama: Jam ende e virgjėr   Tue Aug 12, 2008 11:45 pmBabai
i saj ėshtė drejtues i njė qendre shėndetėsore. Njė nga vėllezėrit
merret me politikė ndėrsa vetė Bigu ka mbaruar vitin e dytė tė
fakultetit pėr shkenca politike. Kėngėtarja dėshiron qė nė tė ardhmen
tė hapė njė parti politike nė Tetovė ku tė jetė vetė kryetare, njė
qėllim nė vetvete qė do t’i mposhtė tė gjithė politikanėt jo vetėm nė
bazė tė forcės qė zotėron por dhe nė bazė tė famės qė ka. Do quhet
Partia Big Mama. Brenda tė qėnurit vetvetja kėngėtarja shqiptare e
Maqedonisė ka njė konglomerat surprizash qė do t’i zbulojė njė nga njė
nė kėtė intervistė tė sinqertė pėr suplementin “Unė gruaja”....

Cila ėshtė arsyeja qė pushimet e verės tė kanė gjetur nė Shqipėri, vetėm plazhi apo dhe diēka tjetėr?
-Normalisht qė arsyeja fillestare ėshtė puna. Plazhin e shfrytėzoj nė
varėsi tė punės, duke qenė se bėj njė rrugė e dy punė. Kam pasur shumė
koncerte kėtu nė Shqipėri.

Nė ēfarė plazhi je duke pushuar?

-Kam qenė nė Velipojė, nė Shkodėr, nė Vlorė dhe pėr momentin jam me disa miq tė mi nė Golem, duke pushuar nė plazhin “Bonita”.

Gjatė kėsaj kohe cila ka qenė axhenda jote?

-Gjatė kėtyre dy muajve kam pasur njė pauzė nga ekrani pėr shkaqe tė
miat personale. Jam duke u pėrgatitur pėr njė ndryshim shumė ekskluziv,
nė mėnyrė qė tė dal nė shtator me njė dukje tė re tė Bigut. E ndieja tė
nevojshme njė pauzė tė tillė nė mėnyrė qė publikut kur tė dal, t’i
dukem njė surprizė.

Kush ėshtė konsulenti qė tė ndjek nė karrierėn tėnde?
-Unė nė fakt nė Shqipėri kam si kėshilltare Dorianėn, ndėrkohė qė kam dhe babanė.

Le tė kthehemi nė retrospektivėn e jetės tėnde. Si ka qenė jeta jote, marrėdhėnia qė ke pasur me babain, nėnėn dhe familjen…
-Tani jam mė e ēmendur se mė parė. Duke u rritė e duke u ēmendur mė
shumė (qesh). Dikur kam qenė njė fėmijė shumė pozitiv, e shoqėruar, qė
bėnte shumė pėr tė tjerėt. Jam rritur nė njė familje prej 7 anėtarėsh.
Jemi shumė tė bashkuar me njėri tjetrin. Para njė muaji kam humbur
xhaxhain dhe ka qenė diēka e tmerrshme pėr mua. Familja mė ka
mbėshtetur shumė. Dy vėllezėrit e mi tė mėdhenj mė kanė dhėnė
pėrkrahjen mė tė madhe morale ndaj ia di pėr nder shumė familjes sime
qė mė ka dhėnė kurajon dhe mbėshtetjen pėr tu bėrė kjo kėngėtare qė
jam. Nuk ėshtė e lehtė pėr njė femėr t’i futet kėsaj rruge. Por mė kanė
pėrkrahur shumė dhe jam munduar ta ruaj besimin e tyre. Unė jam fėmija
e fundit dhe jam mė e lazdruara. Unė kam qenė si tip djali, por morali
im ka qenė femėr.

Kur ke nisur tė tregosh talentin tėnd si kėngėtare?

-Qė e vogėl. Mė ka zbuluar gjyshja ime e cila qė kur unė isha e vogėl 9
muajsh nė njė udhėtim pėr nė Kosovė kam nisė tė kėndoj me la la la.
Gjithė furgoni ka nisė t’u qeshė dhe ndėrsa gjithė udhėtarėt kanė
duartrokitė gjyshja ka thėnė se do bėhesha kėngėtare. Duke u rritė duke
u zmadhuar dėshira dhe ėndrra pėr t’u bėrė kėngėtare. Unė gjithnjė kam
lozė si me qenė kėngėtare, duke bėrė programet e mia me shoqet. Tė
gjithė kanė lozur bashkė me mua.

Gjyshen e ke pasur shumė tė afėrt?

-E kam pasur model. Dhe mė pas babai im i cili mė ka pėrkrahur nė tė
gjitha hapat e mi. Kam kėnduar nė ansambėl, nė korret e shkollės, nė
festivalet e fėmijėve. Kam marrė gjithnjė ēmime. Mė pas u futa nė
shkollėn e muzikės, dhe kėshtu vazhdova.

Kemi vėnė re se je njė kėngėtare qė nuk synon komercialitetin por kėndon me shumė maturi. Ėshtė synimi yt ky?
-Unė pėr veten time kam preferuar tė kėndoj R&B ose Hip-Pop duke u
munduar tė jem dhe ajo qė do populli. Unė e kombinoj kėtė lloj muzike
me atė komerciale alla Big Mama. Duhet patjetėr tė bėsh kėtė zgedhje
pėr tė mbijetuar nė muzikė. Unė mundohem tė mbaj imazhin tim.

Pse quhesh Big Mama?

-Emri im ėshtė Besiana, por njė shoku im mė quante kėshtu. Ai
faktikisht nuk ėshtė mė nė jetė. Kam qenė gjithnjė njė fėmijė i
shėndoshė dhe duke qenė se me atė jam rritė, ai mė thėrriste me kėtė
emėr. Kur ai ndėrroi jetė ishte tragjedi e madhe pėr mua, ndaj vendosa
qė pėr kujtim tė tij tė ruaj kėtė emėr. Sa herė mė thėrrasin kėshtu
kujtoj mikun mė tė madh tė zemrės sime.

A mendon se emri, mėnyra e interpretimit por dhe lloji i muzikės janė armėt e suksesit tėnd?

-Mendoj se arma mė e mirė e suksesit tim ėshtė karakteri, kontakti me
personat e ndryshėm. Futja me nė muzikė ka qenė si njė lloto pėr
kompozitorėt dhe tekstshkruesit. Ato thoshin se nuk mė ha pazari.
Shumica e kompozitorėve mė kanė mbyllė derėn duke mė thėnė se me kėtė
zanat unė nuk do haja dot bukė.

Nuk je prapsur nga kėto refuzime?

-Mua mė kanė ofenduar shumė kur kam qenė 14 vjeēe. Mė kanė pėrplasė
dyert nė fytyrė. Si fėmijė kam qenė e mėrzitur kam kaluar deprivimet e
mia. Por falė zotit kam qenė njeri i fortė . I kam tregu se nė muzikė
nuk mund tė kesh sukses vetėm duke qenė njė femėr e bukur dhe seksi.

Kjo tani besoj se ju bėn mė tė lumtur qė i ke sfiduar?
-Tani ndjehem shumė e lumtur kur ato mė shohin nė televizor si kėngėtare.

Ti nuk ke luajtur me pamjen por me aftėsinė...

-Unė jam shumė e kėnaqur qė me kėtė peshėn, trupin dhe paraqitjen time
kam fituar zemrėn e gjithė popullit. Qė ato mė pranuan dhe mė deshėn
kėshtu siē jam. Nuk mė deshėn seksi, tė pėrdredhur dhe qė tregoj gjoksin
tim.Kjo do tė thotė se jeni kundėr sensualitetit tė kėngėtareve?
-Jo absolutisht. Nuk jam kundėr. Ato qė janė zonja le ta pėrdorin.
Atyre qė u ka hije, pse jo. Por atyre qė si ka hije nuk duhet ta
pėrdorin.

Gjithė kėtė personalitet tėndin e ke tė trashėguar nga familja?
-Po. E kam tė trashėguar nga babi im. Unė jam fotokopja e tij. Unė kam
ecur gjithnjė nė hapat e tim eti. Dhe ai ėshtė artdashės, ėshtė njeri
me shumė kulturė. Ai mė ka ēuar vetė nė kėtė rrugė.

Vajzat janė mė tė lidhura me baballarėt. E vėrtetė dhe pėr ju?

-Gjithnjė kam qenė e lidhur me babain dhe pse nėnėn e kam si shpirt.


Jeni duke mbajtur njė dietė. Pse?

-Sepse kohėt e fundit tė gjithė janė duke u marrė me peshėn time.
Aktualisht ėshtė bėrė njė ēėshtje e ditės. Tani kam vendosur shumė
seriozisht tė mbaj dietė pėr t’i treguar tė gjithėve se unė mund tė
dobėsohem , por nuk du vetė. Po dobėsohem vetėm pėr t’i mbyllur gojėn
gazetarėve.

Gjithsesi ti ke thyer tabu me mbipeshėn tėnde. A mendon se njerėzit janė mėsuar me kėtė formė tėnden?
-Ndaj po e ruaj surprizė dhe nuk do dalė deri nė muajin shtator, kur tė
dalė me njė pamje tjetėr. Do dal me vidoklip ė ri. Do dalė e njėjta Big
Mama, ngjyra ngjyra duke i treguar tė gjithėve se mund tė dobėsohem,
por mė pas pėrsėri do tė trashem (shėndoshem)…

Ēfarė regjimi po pėrdor?

-Deri mė parė kam bėrė dy herė regjim dhe mė pas dy muaj kam ngrėnė sa
pėr dhjetė vetė. Rezultate kam pasė por mė pas e kam marrė pėrsėri
peshėn.

Dietėn e fundit kur e ke nisur?

-E kam nisur qė nė muajin qershor. Dhe deri mė tani kam hequr 12 kile.

Si ia ke bėrė me veshjet?

-Tani mė rrinė mė mirė. Kam blerė dhe gjėra tė reja. Mė duket mė e lehtė pėr tė gjetur tesha.

Ku e ke synimin?

-Dua tė heq dhe dymbėdhjetė kile tė tjera. Mendoj se gjėja mė e
rėndėsishme ėshtė ta vendosėsh nė tru qė do mbash dietė. I kam vėnė
qėllim vetes dhe do ia arrij qėllimit me ēdo kusht.

Ēfarė ndodhi kėtė radhė?
-Ndodhi ajo qė mė plasėt ju gazetarėt! (qesh)

Ju pamjen e keni, inteligjencėn po, peshėn gjithashtu.

Mendoni se njė pamje mė e bukur do ndikojė njė rradhė tė gjatė nė listėn e adhuruesve tuaj?
-Nuk kam dėshirė ta lidh pamjen me tė dashurin tim.

Ka njė dashuri nė jetėn tėnde?

-Ėshtė dikush. Njė njeri qė nuk merret me art. Ajo qė mė bėn pėrshtypje
tek ai ėshtė personaliteti i tij. Jemi njerėz shumė tė ngjashėm.

Kėtė radhė dobėsimi yt ėshtė njė risi?

-Ėshtė e vėrtetė. Unė gjithnjė nė videoklipet e mia kam dalė me njė risi. Dhe kėtė radhė me njė pamje tė re.

Pėrveēse dietės psikologjike ēfarė po mban tjetėr?

-Sigurisht dhe njė dietė rigoroze ushqimore. Tani ha mish dhe sallatra
dhe bėj fitness. Kam dy muaj qė i kam ndaluar rreptėsisht ėmbėlsirat.

Dietėn do e mbash deri nė shtator?

-Po deri atėherė.

Si kanė reaguar tė tjerėt ndaj ndryshimit tėnd?

-Janė tė gjithė tė lumtur. Tė gjithė janė tė kėnaqur dhe mė inkurajojnė pėr tė vazhduar.

Mendoni se me vullnet mund tė dobėsohesh?

-Sigurisht qė po. Kush e vendos patjetėr qė ka rezultat. Por duhet tė
mbash njė regjim shumė tė fortė. E rėndėsishme ėshtė ta vendosėsh nė
trurin tėnd. Nė momentin qė i vė vetes kėtė qėllim patjetėr qė e mban.

E ndieni veten njė vajzė me fat?

-Sigurisht. Kam lindur nė njė familje shumė tė mirė.

Kam miq shumė tė mirė, njerėz qė mė pėrqafojnė dhe qė mė bėjnė
komplimente. Kur shoh qė njerėzit mė duan dhe mė thonė fjalė tė mira
vetėm mė shtohet ymri.

E keni dėshirė protagonizmin?

-Vdes. Unė kam qejf shumė tė dallohem. Nė shkollė tė gjithė gocat
visheshin me tė zi unė do vishesha me rozė e dreq pėr tu dalluar njė
kilometėr larg. Nėse tė gjitha femrat kanė dalė me flokė kaēurrela mua
mė ka pėlqyer tė dal mė flokėt pėrpjetė. Kam bėrė gjithnjė tė kundėrtėn.

Duke bėrė jetė nate je gjumashe?

-Po fle gjithė ditėn. Mė ndodh ndonjėherė tė zgjohem me pizhama tė ngrihem tė ha bukė dhe mė pas tė shtrihem dhe tė fle prapė.

Kur je dashuruar pėr herė tė parė?

-Sa herė qė kam rėnė nė dashuri kam menduar se kėtė radhė kam rėnė me tė vėrtet.

Gjithsesi ka “njė prima volta”?

-Gjithnjė mė ėshtė dukur pėr herė tė parė. Kur kam qenė 17 vjeē.
Dashuri platonike…mė ėshtė dukur se jam dashuru. Mė pas kur kam parė
dikė tjetėr kam thėnė me vete se s’ka qenė gjė ajo tjetra. Sa herė qė
kam rėnė nė dashuri kam thėnė: “Si kėtė herė nuk mė ka ndodhur kurrė!”
Fort, nuk besoj nė dashuri.

Si ėshtė procesi i tė rėnit nė dashuri pėr ty?

-Pėr mua mbi tė gjitha ka dashuri njerėzore. Kam mė shumė besim nė
dashuri shoqėrore se ajo tjetra. Nėse ke pasur 4 lidhje nė jetė dhe
thua se e dyta ka qenė dashuria mė e madhe, kėtė gjė unė nuk e besoj
aspak.

A ndikon dashuria nė punėn tėnde?

-Unė dashurinė e shoh si pjesė tė jetės sime. Kam mendim ndryshe nga tė
tjerėt pėr dashurinė. Unė personin qė du e kam gjetė por me tė akoma
nuk jam nė lidhje. E kam taku njė person siē e kėrkoj unė por nuk jam
nė lidhje. Kjo do tė thotė se unė jam nga ato femra qė fillimisht
vlerėsoj tek
mashkulli virtytet dhe cilėsitė e tij dhe mė pas kur tė
vendos unė qė ai do jetė pėrgjithmonė, do i dhuroj diēka shumė tė
ēmuar, virgjėrinė time. Sepse atė do ta kem shok tė ngushtė, baba,
vėlla, shoqe.

Djemtė e bukur nuk tė pėlqejnė?

-Si s’mė pėlqejnė tė bukurit. Krejt i du. Po kur flasim pėr jetėn tamam
ėshtė ndryshe. Nėse unė rri me njė person por me atė nuk vendos tė
kaloj jetėn, asaj unė nuk i them dashuri. Mendoj se jeta ėshtė e gjatė,
do krijosh familje. Jeta ėshtė e vėshtirė dhe duhen shumė aspekte pėr
tė bėrė dikė qė tė jetė njeriu i zgjedhur nga unė.

Si e mendon perspektivėn tėnde, tė sigurt apo ende flu?
-Dėshira ime ėshtė tė krijoj familj


e dhe tė kem shumė fėmijė. Por e tanishmja ėshtė ende flu.

Sa vjeēe je?
-Jam 22 vjeēe.

Flirte ke pasur?-Si jo. Si ēdo vajzė e re. Prej flirteve kam mėsuar se nuk ka dashuri.

Tė ka ndodhur tė mėrzitesh pas njė zhgėnjimi qoftė dhe nga lidhjet okazionale?
-Unė nuk e kam pasur njė lidhje shumė tė thellė.

A je tip qė mund ta lėsh dikė?

-Mund ta lė.

Tė ka ndodhur ndonjėherė tė refuzohesh?

-Atė qė kam dashtė e kam ba gjithnjė pėr vete.

Mes shqiptarėve tė Shqipėrisė


, Kosovės dhe Maqedonisė kė do pėrzgjidhje?
-Jemi krejt shqiptarė dhe tė gjithė janė me mentalitet ndryshe. T’gjithė janė tė mirė…

Cili nga ata tė pėrshtatet?

-Mua krejt mė pėrshtaten. Sepse unė jam shumė e pėrshtatshme.

Me Evis Pupėn ke pasur shumė lidhje kėtė vitin e fundit…
-Me Evisin kom dashni shumė tė

madhe. Visin e kom tamam dashuri. Nė
Shqipėri jam zhgėnjy prej shumė personave, por njerėz hallall qė kam
takua janė Doriana, menaxherja ime nė Shqipėri, Albana Osmani dhe
Evisi. Visi ėshtė kapak. Visin e kam shumė shpirt dhe pėr atė njeri do
kisha bėrė gjithēka nė jetė. Sepse ka shumė zemėr tė madhe, ka shumė
shpirt.

Flet pėr dashuri. A ta kuptojmė si dashuri dhe me seks brenda apo dashuri tė pastėr?
-Unė jam njeri qė kam shumė da
shuri njerėzore. Unė kam konceptin qė e
ruaj vetėm pėr vete dhe pėr njeriun e zemrės. Unė besoj shumė tek Zoti,
e respektoj deri nė fund moralin e fesė muslimane dhe mbi tė gjitha
dhuratėn qė i dhurohet vetėm njeriut tė zemrės, virgjėria. Modernizėm
nuk ėshtė vetėm seksi.

Po thua se je ende e virgjėr?

-Po. E di qė ėshtė ēudi nė kohėt e sotme por siē e thashė besimi tek Zoti mė ka ndihmuar tė ruaj disa parime...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Big Mama: Jam ende e virgjėr   Wed Aug 13, 2008 2:04 am

po une kam shum respekt dhe simpati per big mama por se eshte akoma e virgjer mua nuk me besohet, une nuk e njoh nga afer por veē nepermjet ekranit por ajo qe thot, besoj qe nuk eshte e vertet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Big Mama: Jam ende e virgjėr   Fri Aug 15, 2008 6:30 am

po de taman e virgjėr BigMAMA;ASHTU SI EDHE UNė;HAHA;PO AJO JEP LLOGARI PėR VETėN E SAJ!Big Mama thuhet se ėshtė lezbike,nuk e kam trilluar,por kėshtu kam lexuar shumė!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
gishteza
General Staff
General Staff
avatar

Numri i postimeve : 82
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Re: Big Mama: Jam ende e virgjėr   Fri Aug 15, 2008 8:49 pm

po puna a saj nese eshte e virgjer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Qejfliu
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 241
Registration date : 10/08/2008

MesazhTitulli: Re: Big Mama: Jam ende e virgjėr   Fri Aug 15, 2008 10:52 pm

Mund te jete e virgjer ne vesh dhe jo ne v.... Ose virgjeri artificiale qe eshte bere mode tani!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sherxhij@
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 324
Registration date : 28/07/2008

MesazhTitulli: Re: Big Mama: Jam ende e virgjėr   Mon Aug 18, 2008 1:43 am

PO mundet te jete o njerez kush po ja ras asaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Big Mama: Jam ende e virgjėr   Mon Aug 18, 2008 11:53 pm

po po ja rrasin edhe asaj o shetnike se me vete e ka edhe ajo apo ka pak upuppppupuupup ,,, hahhah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sherxhij@
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 324
Registration date : 28/07/2008

MesazhTitulli: Re: Big Mama: Jam ende e virgjėr   Thu Aug 21, 2008 7:45 pm

Ne Vesh e virgjer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Big Mama: Jam ende e virgjėr   Thu Aug 21, 2008 9:07 pm

mos ne vesh,ne kokė,haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Big Mama: Jam ende e virgjėr   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Big Mama: Jam ende e virgjėr
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vazhdon ikja masive e tė rinjve (Foto)
» yli Gaxholli: MAMA MOS ME LER...PRITE BIRIN
» "Bezbednosti" (BIA) serb, nė mesin e 157 kosovarėve e kėrkon ende Tahir Zemėn ?!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: VIP-
Kėrce tek: