ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zhvishet Mihrije Braha: E vėrteta pėr operacionet plastike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Zhvishet Mihrije Braha: E vėrteta pėr operacionet plastike   Sun Aug 10, 2008 9:55 pm
Ajo
mund tė shkojė ku do tė dojė me pushime dhe nė fakt ashtu bėn, por nuk
harron asnjėherė pa ardhur nė plazhin e Golemit, ku dhe ne realizuam
foton me rroba banje si dhe njė bisedė me tė famshmen, Mihrije Braha.
Mihrije nė intervista tė ndryshme ju keni thėnė shumė nga jeta dhe krijimtaria juaj, me pak fjalė si mund tė pėrkufizohej ajo?
Mihrija: O pėr kėtė mund tė flasim shumė gjatė, sepse
tani bėra shumė vite karrierė dhe mund tė them se janė mijėra koncerte,
diku pesėmbėdhjetė projekte muzikore dhe shumė festivale! Kam shumė
emocione nga ato aktivitete, shumė ēmime festivalesh ku dhe kuptohet
edhe shumė punė dhe shumė vėshtirėsi nė kompletimin e atyre programeve
muzikore.

Titulli i kėngės pjesėmarrėse tek “Top fest”, ishte “Turbulenca”,
dhe ju atė e keni bėrė edhe klip me shumė nivel artistik dhe mjaft
provokues njėkohėsisht apo jo?

Mihrija: Kjo kėngė sigurisht qė ėshtė njė emocion
turbulence dhe e ēfarėdo natyre qė tė jetė, ne e pėrjetojnė pothuajse
tė gjithė, por kėtu nė kėtė rast ėshtė shkruar nga Aida Baraku dhe
primarisht janė emocionet e asaj, qė unė i pėrcjell tutje, deri tek
veshi dhe mendja e tė tjerėve, pėr t’ua zgjuar atė ndjenjė . Mendoj se
ėshtė njė shprehje artistike e ndjenjės sė puthjes sė parė qė sigurisht
trazon shpirtin, zemrėn dhe mendjen njėkohėsisht me ėmbėlsinė nė tė
shprehur! Nuk mendoj qė ka diēka provokuese aty sa pėr tė tėrhequr
vėmendjen por ka njė progres tė madh nė fotografi dhe nė tėrė klipin si
kompleks.

Jeni nė pėrgatitje tė ndonjė albumit tė radhės? Na fol mė shumė pėr tė, kush ėshtė kompozitori, titulli, teksti, muzika etj...
Mihrija: Po unė tani po realizoj albumin e radhės.
Ėshtė njė projekt qė do shumė punė dhe sakrificė, por qė ia vlen sepse
kėshtu mė sė miri evidentohet puna artistike dhe karriera e njė
artisti. Bashkėpunėtorėt janė tė shumtė si Armend Regjepagiqi, Aida
Baraku, Naim Abazi, Avni Qaili, Andin Randobrava, Florent Boshnjaku etj.

Ėshtė mjaft evidente se i kushtoni njė rėndėsi tė veēantė pamjes suaj...
Mihrija: Po sigurisht! Mendoj se skena duhet
respektuar, dhe me kėtė edhe ata qė frekuentojnė skenėn, pra auditorin
e dashur. Me kėtė nėnkuptoj se duhet njė paraqitje skenike e realizuar
si nė nivel artistik edhe atė estetik dhe pikėrisht pėr kėtė unė
preferoj njė kujdes tė veēantė pėr pamjen time nė skenė dhe nė fund tė
fundit gjithherė dhe kudo, skena ka kultivuar opinionin apo masėn.

Sa kohė ju merr kozmetika dhe sporti?
Mihrija: Palestra shumė pak, kozmetika pak mė shumė, por asnjėra e tepruar.

Pėr juve thuhet gjithmonė se jeni njė femėr shumė e bukur, cili ėshtė sekreti i bukurisė suaj?
Mihrija: Dashuria ime e pafund dhe e ėmbėl ndaj Naimit
dhe Platorit, qetėsia shpirtėrore, rrezatimi pozitiv ndaj rrjedhave tė
jetės, pėrditshmėrisė dhe respekti pėr tė tjerėt. Sigurisht s’e kam
kujdes pėr vijėn trupore, kujdes jo shumė tė tepruar nė ushqim etj.,
por ėshtė edhe ēėshtje gjeni apo punė Zoti!

Po operacioneve plastike, qoftė edhe tė lehta a i jeni nėnshtruar? Nė cilėn pjesė do tė ndėrhyni nėse do tė ishte e nevojshme?
Mihrija: Jo ende nuk kam bėrė ndėrhyrje nė asnjė pjesė
tė trupit, dhe nuk mendoj ta bėj njė gjė tė tillė, sepse jam shumė e
lumtur me ato qė mė ka dhėnė Zoti….por nėse do tė bėj ndonjė ndėrhyrje,
do t’ua them pa hezitim, sepse nuk mendoj qė kjo paraqet diēka me tė
cilėn duhesh turpėruar apo mbajtur sekret! Tani mu kujtua diēka pėr tė
qeshur! Nė njė emision tek Big Mama, Naimi dhe Big Mama publikisht kanė
kėrkuar para kamerave ndonjė ndėrhyrje tė mundshme kirurgjike por
s’kishte.

Ku po i kaloni pushimet kėtė verė?
Mihrija: Kemi qenė pak nė Greqi dhe pak nė Shqipėri,
nė Durrės sepse unė dhe Naimi e kemi pėr shumė shpirt qė tė kthejmė tek
miku ynė nė hotelin “Rinia” nė Golem. Nė Shqipėri do tė shkojmė edhe
kah fundi i gushtit.

Po pastaj keni prenotime apo angazhime artistike?
Mihrija: Po shumė dhe kėto impenjime s’na lėnė tė
bėjmė pushime mė tė gjata, por sido qė tė jetė jeta jonė dhe pėrcaktimi
ynė profesional na merr me vete apo na mbanė “robėr” me tėrė bukuritė e
veta.

Pastaj?
Mihrija: Pastaj shohim e bėjmė, kemi shumė punė dhe plane, le t’i presim nė shtator e tutje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Zhvishet Mihrije Braha: E vėrteta pėr operacionet plastike   Mon Aug 11, 2008 4:43 pm

Mihrija ėshtė vip,ka njė karierė tė sukseshme,njė familje shumė tė emancipuar dhe si e tillė edhe duhet tė jetė e lumtur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Zhvishet Mihrije Braha: E vėrteta pėr operacionet plastike   Wed Aug 13, 2008 2:58 am

po shaban ashtu thon por edhe disa gjera qe ben meria nuk i shkojn se po shkon rreth te 50 dhjetave ,,, e lumturia mos i mungoft se ēdokush eshte i lumtur ne shtepin e tij
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Zhvishet Mihrije Braha: E vėrteta pėr operacionet plastike   Wed Aug 13, 2008 4:10 pm

tė pesėdhjetat janė ditėt mė tė mira tė jetės z.artani,unė i ēmoj Mihrijen dhe Naimin,janėvėrtetė Vip-a
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dafka
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 27
Registration date : 16/07/2008

MesazhTitulli: Re: Zhvishet Mihrije Braha: E vėrteta pėr operacionet plastike   Thu Aug 14, 2008 12:07 am

valla hiq spo besoj qe ska bo operacione plastike Mihrija,gjith keto vjet e pa nje rrudh ne fytyre osht e pamundun,,ama kurre si dihet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Zhvishet Mihrije Braha: E vėrteta pėr operacionet plastike   Fri Aug 15, 2008 12:45 am

po moj beso lirisht,ajo ka kushte dhe kujdeset per mirembajtje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Zhvishet Mihrije Braha: E vėrteta pėr operacionet plastike   Fri Aug 15, 2008 1:34 am

OO shaban dite te mira jan edhe te 50 dhjetat por gjithsesi nuk ekan lezetin e rinis se eshte nje koh bajagi e gjat e njeriu nuk jeton gjthmon e ēdo gje e ka lezetin e vet pra edhe mosha e ben te veten ,,,, edhe mihria vitet nuk ka ka me i ēua se i ka me vete ,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Zhvishet Mihrije Braha: E vėrteta pėr operacionet plastike   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Zhvishet Mihrije Braha: E vėrteta pėr operacionet plastike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Selim Hasanaj: Tė dihet e vėrteta, historia e dy familjeve
» Kejsi Tola, Jam vajzė e rregullt, paparacėt mė bezdisin se thonė tė pavėrteta
» Xhafer Leci:VLLASĖT DHE E VĖRTETA E TYRE
» Marash Mali: Shqipnia Etnike nga e vėrteta nė andėrr
» Kadri Mani: Shaban Braha nga Prizreni - i dyshimtė nė ēdo pikėpamje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: VIP-
Kėrce tek: