ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edicioni i ardhshėm i “Potokalli” pa “The SHBLSH”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Edicioni i ardhshėm i “Potokalli” pa “The SHBLSH”   Sun Jul 20, 2008 6:05 pm

Siē
ka bėrė tė ditur edhe autori i emisionit mė tė popullarizuar humoristik
nė shqiptari, Agron Llakaj, nė edicionin e ardhshėm tė “Portokalli” nuk
do tė kemi kėnaqėsinė pėr tė parė treshen mė argėtuese, “The SHBLSH”.
Djelmoshat
e “The SHBLSH”, me gjithė pėrpjekjet e mediave shqiptare, nuk kanė
pranuar tė komentojnė rreth pėrjashtimit tė tyre nga sezoni i ri i
spektaklit nė “Top Channel”. Gentian Zenelaj, njė nga protagonistėt
kryesorė, nuk ka pranuar por as mohuar kėtė fakt, dhe i ka konsideruar
si thashetheme mediatike.

Por siē ka pohuar edhe Agron Llakaj nė njė intervistė pėr gazetėn
Panorama, ėshtė e sigurt qė djemtė janė pėrjashtuar pėrfundimisht nga
ky spektakėl. Pėrjashtimi, sipas disa burimeve tė kėsaj gazete, vjen
pas njė kontradikte dhe njė zėnke tė Julian Dedės (njėrit prej The
Shblsh) me drejtuesit.

Qė nė sezonin e kaluar, nga ky grup u largua Ermal Mamaqi, qė u
zėvendėsua nga Gent Bejko. Protagonistėt e pėlqyer tė kėtij spektakli
tė pėrjavshėm, tė cilėt fituan audiencė tė madhe, dhe u bėnė aktorėt mė
tė dashur pėr publikun, nuk dihet se ē’drejtim do tė marrin tani nė
karrierėn e tyre. Pėr tė mos diskutuar pastaj humbjen e rrogės sė tyre
mujore, qė ishte 200 mijė lekė nė muaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Edicioni i ardhshėm i “Potokalli” pa “The SHBLSH”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Namik Selmani:Ardhsh i mbarė, nėntor!
» Tetovė: Edicioni i XIII i Festivalit Ndėrkombėtar tė Poezisė "Ditėt e Naimit"
» Milazim Kadriu: Mendime tė njerėzve me menēuri tė hollė , trashėgim pėr brezat e ardhshėm

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: VIP-
Kėrce tek: