ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Tue Jul 15, 2008 11:58 pm

Si mendoni a ekziston barazia gjinore ne Shqiperi waw waw waw waw waw uaa uaa uaa uaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Wed Jul 16, 2008 9:26 pm

Gjeja me njerezore e shejte do te ishte te kenė barazi gjinore,por kėtė nuk e besoj!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dafka
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 27
Registration date : 16/07/2008

MesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Thu Jul 17, 2008 1:01 am

po punohet mjeft mire ne kete drejtim sidomos ketu ne Kosove megjithate ka edhe shume per tu bere
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Thu Jul 17, 2008 11:07 am

mendoj se akom barazia gjinore eshte larg ne bote dhe jo me ne Shqiperi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Tue Jul 22, 2008 9:33 am

une them se si ne Shqiperi ashtu edhe ne Kosov apo trojet Shqipe nuk ekziston per fat te keq ende barazia nuk esht njejt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Wed Jul 23, 2008 3:41 pm

JO SI NE SHQIPERI ASHTU EDHE NE KOSOV NUK KA EKZISTUAR POR SOT PO ???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Wed Jul 23, 2008 3:48 pm

artani shkruajti:
JO SI NE SHQIPERI ASHTU EDHE NE KOSOV NUK KA EKZISTUAR POR SOT PO ???

une them ekziston sot ama deri diku por jo barazia e njejt ende nuk esht ne shum persona
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Wed Jul 23, 2008 3:51 pm

bota eshte e' malle dhe si thon te moshuarit pyll pa derra nuk ka
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Wed Jul 23, 2008 3:54 pm

artani shkruajti:
bota eshte e' malle dhe si thon te moshuarit pyll pa derra nuk ka
dakort e vertet esht kjo se dikush peson ne keto gjera se dikush di te jet ne shum anesh e ai qe flet drejt jet ne fund te pusit gjithmon keshtu qe ka ende qe pesojn ne keto gjera qe edhe nuk jan te barabart ne asnje aspekt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Thu Aug 28, 2008 8:12 pm

po sot egziston barazia bile edhe po na e kalojn femrat
se ka ardh puna me kerkua ne meshkuje barazi se me sa po shoh sot bile biles dominojn femrat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Tue Sep 02, 2008 1:01 am

DOMINIMI NUKDO TE THOTė BARAZI-megjithate barazi gjinore te ne nuk ka!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Morena
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 141
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Thu Sep 04, 2008 11:45 am

Dy gjinite sjane te barabarta, jane te ndryshme por eshte E
DOMOSDOSHME te kene te drejta te barabarta, menyra e trajtimit te tyre nga pikpamja e te
drejtave duhet te jete e njejte...Ka hapa te mira ne kete drejtim, po se paku ne Shqiperi ka ende shume per te bere...Jo me larg se ne periferi te Tiranes,
kryeqytetit , shikon ende femra qe mbajne nje barre te madhe me dru ne kurriz e
ne krah te saj ec i shoqi me nje pamje gjys krenarie idiote...
.....Per ca
kohe grate e kuptuan gabim kete luften per te drejtat e tyre, duke punuar ne
pune te renda per te treguar qe mund te ishin te forta sa burrat, duke dale nga
natyra e vet( kjo dhe e nxitur nga nje shtyoje mizore dhe qe zgjati me verte
shume)..Mendoj se ndyshojne gjinite shume, kjo smth qe meqe jane me te dobta
fizikisht jane inferiore, shyqyr zotit, secili ka aftesite e te mirat e
veta...Dhe burimet e veta per te mbijetu...e per tja dale mbane ne jete..Do te
thote qe jane te vecante e te vyer njesoj... E per pasoje duhet te trajtohen me
te drejta te barabarta!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   Thu Sep 04, 2008 2:30 pm

kuptohet qe duhen te trajtohen barabar,por lypset ende emancipim dhe perpjekeje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A ekziston barazia gjinore ne Shqiperi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historia e lashtė
» Nuk kemi besuar se ekziston njė organizim kaq i mirė i FFSHGJ-sė dhe i klubeve shqiptare nė Gjermani
» Ku gjenden themelet e rilindjes sonė kombėtare
» Kuvendi i Shqipėrisė nderon figurat e artit shqiptar nė 100 vite
» Sa greke ka ne Shqiperi?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Bisede e hapur :: Bisede e hapur-
Kėrce tek: