ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shalqiri si viagra?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Anisa
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 116
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Shalqiri si viagra?   Sun Jul 06, 2008 11:34 pm

luaj Shalqiri pėrmban njė
substancė tė njohur me merin citrulin, e cila mundėson relaksimin e
enėve tė gjakut, ngjashėm me atė qė ndodh kur njeriu merr viagra.


Citrulina,
e cila gjendet nė koren dhe bėrthamėn e shalqirit, kur konsumohet nė
sasi tė madhe reagon me enzimat e organizmit, duke u shndėrruar nė
arginin, aminoacid i cili rrit punėn e zemrės, qarkullimin e gjakut dhe
sistemin imunitar.

Arginina rrit prodhimin e oksidit tė azotit, i cili i relakson enėt e
gjakut. Po e njėjta gjė ndodh edhe pas marrjes sė viagrės, me qėllim tė
mjekimit tė impotencės.

Oksidi i azotit, i cili lirohet gjatė konsumimit tė shalqirit, mund tė
ndihmojė edhe nė mjekimin e angina pektoris, shtypjen e rritur tė
gjakut dhe sėmundjet e tjera kardiovaskulare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Shalqiri si viagra?   Mon Jul 07, 2008 12:04 am

domethėnėse,kėtė nuk e kam pasur tė njohur deri me sot,dhe kjo e vlenėtė konsumohet me tė madhe nga se ka shumė arsye:Shalqiri nuk ėshtė i dėmshėm,nga se viagra ka efektet e saja negative,dhe se shalqiri ėshtė disaherė mė i lirė se viagra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shalqiri si viagra?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Kuriozitete te ndryshme-
Kėrce tek: