ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin   Fri Jun 27, 2008 9:18 pm

Interneti sot ėshtė mė shumė se njė urė komunikimi. Kėshtu ka rezultuar tė paktėn pėr Soni Malaj. Nė njė anketim nė Internet pėr femrat beqare mė tė bukura, kėngėtarja Malaj ėshtė klasifikuar e para.
Titulli i madh ka tėrhequr jo pak meshkuj. Kaq ka mjaftuar qė nė fotot e kėngėtares tė klikojnė pa fund. E mes tyre edhe njė biznesmen amerikan, i cili ėshtė tronditur nga bukuria e Sonit. Ai ėshtė marrosur kaq shumė sa pasi pa fotot e saj, shkarkoi kėngėt e saj dhe nuk e bėri tė gjatė por u nis nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, pėr nė Shqipėri nė kėrkim tė ėndrrės.

E ka ndjekur nėpėr koncerte dhe konkluzioni ishte “Soni ėshtė e mrekullueshme”. Jo vetėm e bukur por edhe profesioniste nė muzikė.

Amerikani i dashuruar


Ėshtė kthyer nė njė obsesion pėr tė dhe ka gjetur tė gjitha mundėsitė qė tė lidhet me kėngėtaren. Deri mė tani kjo ėshtė bėrė pėrmes telefonit thonė miqtė e kėngėtares. Amerikani ėshtė ēmendur totalisht pas Sonit. Nga ajo ēfarė tregojnė miqtė e saj, amerikani tė cilit nuk i bėhet i ditur emri ėshtė pronar nė Amerikė i njė kompanie hekuri. “E ka parė pėr herė tė parė nė internet, ka shfaqur interes tė madh pėr tė dhe ka ardhur e ka parė nė koncert. E di qė ėshtė beqare dhe Soni ėshtė e njoftuar pėr kėtė gjė”, tregojnė miq konfidencial tė Sonit, tė cilėve artistja u ka mirėbesuar kėtė komunikim me fansin e saj.

Pas kėsaj kemi komunikuar me kėngėtaren, e cila nuk e ka mohuar njė fakt tė tillė, por edhe ėshtė pėrpjekur tė mos e bėjė tė madh, pasi pėr tė ėshtė thjesht njė fans. “Pas daljes sė klasifikimit nė internet si “Beqarja mė e bukur” kanė qenė tė shumtė njerėzit qė marrin nė telefon, qė kėrkojnė tė kenė njė pikė kontakti por mendoj se kjo ėshtė normale. Nuk ėshtė mė shumė se njė fans pėr mua, pavarėsisht se ēfarė mund tė ėndėrrojė ēdokush”.

Sukses dhe bukuri

Nė fakt kėngėtarja Malaj pėrveē se ėshtė e suksesshme nė muzikė ėshtė edhe njė vajzė mjaft bukuroshe. Madje ajo ėshtė ndėr ata persona qė e vlerėson kujdesin pėr veten dhe e shpenzon kohėn pėr tė. Nuk abuzon asnjėherė me veten, qėndron larg alkoolit apo cigareve, ndjek palestrėn rregullisht… Pėrfundimi, njė fizik dhe bukuri qė u ka marrė mendjen jo pakėve. Mes tyre edhe amerikanit, qė nėse vazhdon me kėtė ritėm shumė shpejt ka pėr t’u bėrė pre e gazetave rozė nė Shqipėri.

Lidhja me Florin

Prej pak muajsh kėngėtarja ka dalė nga njė lidhje dashurore me kantautorin Florian Mumajesi. Askush prej tyre nuk e tha shkakun e vėrtetė tė ndarjes dhe miqtė e tyre u treguan mėse besnik duke mos thėnė asgjė pėr kėtė histori. Gjithsesi aktualisht tė dy ish tė dashuruarit janė beqarė dhe po i pėrkushtohen krijimtarisė sė tyre. Madje shumė shpejt Soni do tė na servirė njė surprizė tė re pėr tė gjithė. Nė kohėn e duhur “Bluetooth” do t’ua rrėfejė atė.

KONCERTET
Soni sapo ėshtė kthyer nga Maqedonia ku ka pasur njė koncert pėr shqiptarėt atje. Kėtė verė ajo ka planifikuar nė agjendėn e saj mjaft koncerte, qė nuk do tė jenė vetėm jashtė Shqipėrisė por ndryshe nga viti i shkuar qė nuk ishte mjaft prezente nė qytetet bregdetare shqiptare kėtė vit ajo ka premtuar se do tė jetė me e obliguar ndaj tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin   Sat Jun 28, 2008 10:20 pm

padyshim interneti eshte ure komunikimi,por edhe suksesi e bene njeriun te njohur dhe terheq njerez pas vetes.Une them se Soni Malaj veq qe eshte nje kengetare e shquar,ka nje bukuri te rralle,dhe natyrisht eshte shume normale se shume meshkuj do te e lakmojne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin   Thu Jul 03, 2008 8:47 am

edhe une pajtohem me fjalet e tua vlla Cakolli ,se ne me bukurin Shqiptare po i lem keta qyqaret perendimor pa frym qesh
sa i perket Sonit mua me pelqen si nga bukuria dhe kendon shum bukur kjo qe ka vler per nje person shum

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin   Sat Jul 12, 2008 12:13 am

po bukuria shqiptare eshte e vecante dhe e fuqishme dhe nuk krahasohet me asnje popull te botes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Alma Papamihali: Intervistė me tė dashuruarėn pas serenatave - kėngėtaren Ermira Babaliu
» Agim Vuniqi: Shqiptaro-amerikanėt e Michiganit festojnė fitoren e koalicionit Berisha-Meta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: VIP-
Kėrce tek: