ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 test personaliteti.qfare personaliteti jeni?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: test personaliteti.qfare personaliteti jeni?   Tue Jun 17, 2008 4:26 pm

Testi qė ju lejon tė kuptoni veprimet qė secili prej nesh bėn nė jetėn e pėrditshme

Pėrshkruan 9 lloje personalitetesh:

1) idealistin;

2) bujarin;

3) organizuesin;

4) artistin;

5) ėndėrrimtarin;

6) i besuari;

7) optimisti;

Cool shefi;

9) bashkėpunuesi.

9 personalitetet lidhen me njėri-tjetrin nga njė rreth qė shpreh bashkimin.

Pėr tė kuptuar se ēfarė personaliteti ke, duhet t’u pėrgjigjesh pyetjeve tė mėposhtme. Pėr ēdo pyetje mund tė japėsh vetėm njė pėrgjigje. Nė fund, shihni cili ėshtė numri qė ke zgjedhur mė shpesh dhe zbuloni se ēfarė personaliteti keni.


1) PĖR T’U NDIER NĖ RREGULL ME VETEN TUAJ DUHET:

Tė ndihmoni tė tjerėt (2)
Tė jeni sa mė shumė praktik dhe t’i realizoni me sukses objektivat (3)
Tė njihni dhe tė mėsoni sa mė shumė (5)
Tė jeni tė bindur dhe ta bėni sa mė mirė punėn tuaj (6)
Tė realizoni sa mė mirė ēdo objektiv qė keni (1)
Tė zbaviteni dhe tė bėni sa mė shumė qejf (7)
Tė jeni i fortė dhe t’i mbroni tė tjerėt (Cool
Tė jeni ndryshe duke u dalluar midis tė tjerėve (4)
Tė ēlodheni dhe tė lejoni qė jeta tė vazhdojė rrugėn e saj (9)


2. IMAZHI QĖ KAM PĖR VETEN:

I ndihmoj gjithmonė tė tjerėt i pari (2)
Jam njė person i zoti, qė mundohem tė bėj mirė ēdo gjė qė nis (3)
Dallohem nga tė tjerėt nė ēdo gjė qė bėj (4)
Jam i qetė dhe i kėnaqur me jetėn time (9)
Jam shumė i zgjuar dhe i kap shpejt gjėrat (5)
Jam i fortė dhe kam raporte shumė tė mira me tė tjerėt (Cool
Jam i rregullt dhe i ēoj deri nė fund detyrat qė mė jepen (6)
Jam i tip i lezetshėm dhe mundohem ta shijoj jetėn (7)
Mendoj se kam tė drejt nė shumicėn e rasteve (1)


3. NDIHEM I REALIZUAR KUR JAM:

Vetvetja dhe me humor (4)
I kujdesshėm dhe pėrzgjedh ēdo gjė me kujdes (1)
I disiplinuar dhe besnik (6)
Optimist dhe tepėr i respektueshėm (7)
I paanshėm, i fortė dhe superior ndaj tė tjerėve (Cool
Harmonik dhe i ekuilibruar (9)
I drejtpėrdrejt, i vendosur dhe korrekt (5)
I hapur, bujar dhe i respektueshėm (2)
Fitimtar, ekspert dhe praktik (3)


4. ĒFARĖ MENDOJ PĖR VETEN TIME KUR TĖ TJERĖT NUK MĖ NJOHIN

Jam njė person i besuar dhe qėndroj gjithnjė brenda rregullave (6)
Jam i lumtur por kėrkoj gjithnjė gjėra tė reja, sepse dua tė jem gjithmonė e mė shumė i tillė (7)
Luftoj ēdo ditė pėr tė pasur hapėsirat e mia (Cool
Lė qė jeta ime tė vazhdojė rrugėn qė ka nisur, edhe pse tė tjerėt do tė dėshironin qė unė tė ndryshoja (9)
Unė kam gjithnjė tė drejtė dhe gjėrat do shkonin mė mirė nėse tė tjerėt do ndiqnin kėshillat e mia (1)
Unė shkoj mirė me tė tjerėt, edhe pse nuk marr gjithnjė atė qė unė jap (2)
Unė jam mė lart se tė tjerėt dhe kjo i bėnė xhelozė (3)
Unė jam ndryshe nga tė tjerėt dhe nuk arrij tė pėrshtatem me ta (4)
Unė i njoh gjėrat qė bėj dhe qė na rrethojnė mė mirė se kushdo (5)


5. AJO QĖ MĖ SHUMĖ SHMANG

Tė tregoj dobėsitė e mia (Cool
Tė grindem me dikė (9)
Tė inatosem (1)
Tė kem nevojė pėr ndihmėn e tė tjerėve (2)
Tė bėjė tė ditur qė kam gabuar (3)
Njė jetė pa emocione (4)
Ndjenja e zbrazėtisė sė brendshme (7)
Tė kem njė sjellje tė gabuar (5)
Vėshtirėsia e tė jetuarit (6)


6. ĒFARĖ MENDOJ NĖSE MĖ JAPIN NJĖ PUNĖ TĖ RĖNDĖSISHME:

Nuk fle rehat derisa sa kam mbaruar punėn qė mė ėshtė ngarkuar (1)
Jam i lumtur qė i ka vajtur mendja tek unė edhe pse mė kėrkohet mė tepėr se sa unė mund tė bėj (3)
Nuk mund tė zgjidhnin njė mė tė mirė se unė (7)
Varem se si ndihem (4)
Pėrse mė kanė zgjedhur pikėrisht mua? Megjithatė pranoj (5)
Kam frikė se mė kanė zgjedhur mua, ngaqė nuk kishte njeri tjetėr tė gatshėm qė ta bėnte atė punė (6)
E bėj nėse puna e re mė pėlqen, ose pėrndryshe ia lė dikujt tjetėr (Cool
E bėj mirė, nėse varet vetėm nga unė (2)
Sapo e ndiej veten gati e bėj (9)


7. SI SILLEM GJATĖ NJĖ ZĖNKE

Me vėshtirėsi pranoj qė kam faj (3)
Evitoj qė tė tjerėt tė prishin ekuilibrat e mi (9)
Mundohem tė fitoj kohė pėr tė kuptuar si do tė reagoj (6)
Mbrohem, por jo me forcė (4)
Mundohem ta evitoj zėnkėn (7)
Nuk i lejoj tė tjerėt tė mė vėnė poshtė (5)
Lė qė tjetri tė shfryhet (2)
I mbroj me forcė tė drejtat e mia (Cool
Nuk i lė tė tjerėt qė ta kuptojnė inatin tim (1)


8. I SHPENZOJ FORCAT E MIA PĖR:

Tė njohur kė mė rrethon (5)
Tė bashkėpunuar me kė kam pėrreth (6)
Tė shijuar jetėn (7)
Tė luftuar pėr drejtėsinė (Cool
Tė jetuar nė harmoni (9)
Tė kėrkuar perfeksionin (1)
Tė ndihmuar ata qė mė qėndrojnė pranė (2)
Tė arritur objektivat e mia (3)
Tė njohur mė mirė veten (4)


9. KUR JAM ME SHOKĖT ...

Kėrkoj gjithnjė stimuj tė rinj pėr t’i ndarė me tė tjerėt (7)
Rri me ata qė mė lejojnė tė bisedojmė (Cool
Jam i hapur dhe shkoj mirė me kėdo (2)
Mė pėlqejnė raportet e drejtpėrdrejta (1)
Mė pėlqen tė kem shumė shoqėri dhe nuk di kė tė zgjedh prej tyre (6)
Gjej gjithnjė diēka pėr t’ua treguar tė tjerėve (3)
Kam shoqėri me personat qė shkoj mirė (4)
I dėgjoj me shumė kujdes, por pa dhėnė opinionet e mia (5)
Ndihem i sigurt dhe sillem normalisht me tė gjithė (9)REZULTATET

Me shumė 1: Je idealist dhe kritik me veten dhe me tė tjerėt. Je i sinqertė dhe korrekt. E pyet shpesh veten nėse ke tė drejtė dhe je tip qė inatosesh shpejt. Duhet tė jesh mė i qetė dhe t’i pranosh tė tjerėt ashtu siē janė.

Mė shumė 2: Je bujar, kėrkon dashuri dhe aprovimin e tė tjerėve. Je i hapur, nuk i duron personat tepėr tė pavarur dhe je shumė krenar. Duhet tė mėsosh t’i duash tė tjerėt pa interes.

Mė shumė 3: Je i organizuar dhe e mbaron njė detyrė tė dhėnė deri nė fund, por i jep shumė rėndėsi asaj qė duket. Je shumė gėnjeshtar. Duhet tė mėsosh tė jesh vetvetja dhe t’u japėsh shanse tė tjerėve tė tė njohin pėr atė qė je.

Mė shumė 4: Je artist, krijues, romantik dhe melankolik, por ke njė defekt: je ziliqar. Mos ėndėrro, por jeto jetėn qė tė ėshtė dhuruar.

Mė shumė 5: Je mendimtar. Mbron jetėn tėnde private me ēdo kusht, flet pak dhe mendon shumė. Je shumė tamahqar. Duhet tė mundohesh tė mos jesh shumė i ngutur nė gjėrat qė bėn.

Mė shumė 6: Je njė bashkėpunėtor i besuar. Me pak fjalė, je besnik, por je frikacak. Mundohu tė mos rrish gjithnjė nė mbrojtje dhe kėrko tė flasėsh gjithnjė hapur me ata qė janė mė lart teje.

Mė shumė 7: Je optimist, krijues dhe tė pėlqen tė luash. Defekti yt ėshtė qė je pak i besueshėm. Duhet tė jesh mė pak impulsiv.

Mė shumė 8: Je shefi, ke njė personalitet tė fortė, mbrojtės dhe luftėtar. Tė tjerėt shpesh ju kanė frikė. Defekti juaj ėshtė qė vlerėsoni shumė pamjen e jashtme: tuajėn dhe atė tė tė tjerėve. Duhet tė mėsosh qė, nganjėherė, duhet lėshuar pe.

Mė shumė 9: Je mediator: njė person i qetė, i sinqertė dhe i dashur me tė tjerėt, por je dhe dembel. Duhet tė mėsosh tė jesh mė aktiv dhe nuk duhet tė ndrydhėsh ndjenjat e tua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: Re: test personaliteti.qfare personaliteti jeni?   Wed Jun 18, 2008 4:22 pm

arbin pa hapur fare asnje teme po te them une se je shume i veqante dhe ke plot veti te personalitetit tuaj qe jane per lakmi dhe qe nuk i posedojne shume njerez,te pergezoj sinqerisht ta them....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
arbin
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 63
Localisation : be
Registration date : 27/05/2008

MesazhTitulli: Re: test personaliteti.qfare personaliteti jeni?   Thu Jun 19, 2008 11:52 pm

[quote="arbin"]Un spo di se qfar te them? per veten sepse te Livdosh veten esht diqka qe une per vete nuk mundem me te flas mč me at person ,e kuptoj humorin por mua me pelqen qiltersija e nejrzve qe mundesh te gjesh gjithqka? dhe ta marresh si shembull;Menyren e tij dhe ta posedosh si nej vler veper apo art qe se ka gjdo kush.
Mundohem te jem i drejt dhe i ndershem me te gjith ata qe mua me kuptojn, sepse un kam deshir te bisedoj me te gjitha moshat dhe njerzit Shqiptar dhe jo shqiptar,kam disa shok te huaj,por mso harroni se esht veshtir dikujt ti thuash se kush je dhe ai t' beson dhe ta hap zemren...
Mendimet dhe deshirat e mija,kam qef ti ndaj me te gjith nejrzit,jam antar i disa Organizatave humanitar,jo qeveritare ?...
Mepelqen te punoj gjithqka qe ka t' bej per t emiren e njerzv ,dhe ti ndihmoj ne menyr te pa kursyer ...

Nese nuk behesh me i mir per te varfrin se sa per vete, kurr smund te behesh i dashur tek Zoti.

9. KUR JAM ME SHOKĖT ...

Kėrkoj gjithnjė stimuj tė rinj pėr t’i ndarė me tė tjerėt (7)
Rri me ata qė mė lejojnė tė bisedojmė (
Jam i hapur dhe shkoj mirė me kėdo (jo)
Mė pėlqejnė raportet e drejtpėrdrejta (1)
Mė pėlqen tė kem shumė shoqėri dhe nuk di kė tė zgjedh prej tyre (6)
Gjej gjithnjė diēka pėr t’ua treguar tė tjerėve (3)
Kam shoqėri me personat qė shkoj mirė (4)
I dėgjoj me shumė kujdes, por pa dhėnė opinionet e mia(konservativ) (5)
Ndihem i sigurt dhe sillem normalisht me tė gjithė (9)


Ja pak personalitet timin per deshiren e Artanit dhe psikologes ju pershendes te gjithve dhe shendet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: test personaliteti.qfare personaliteti jeni?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
test personaliteti.qfare personaliteti jeni?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ramiz Dėrmaku: Kadri Mani - Personaliteti me rėndėsi kombėtare
» Ilia S. Karanxha: Personaliteti i Nikolla Leonik Tomeos nė artin rilindas italian
» Xun Ēetta:Pėrshėndetje tė nderuar/a kudo qe jeni

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Psikologji-
Kėrce tek: