ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm   Thu Jun 12, 2008 8:40 pm

gjynah Ekspertėt
e kompanisė pėr siguri, McAfee kanė publikuar njė raport
jashtėzakonisht tė thuktė pėr rrezikun potencial i cili u kėrcėnohet
njerėzve tė cilėt shėtisin nėpėr internet kur vizitojnė domene tė
caktuara.
Si domenet mė tė rrezikshme, nė tė cilėt mė sė
shpeshti mund tė sulmohet kompjuteri, McAfee ka theksuar .hk (Hong
Kong), .cn (Kina) dhe .info. Nga tė gjithė domenet .hk tė cilėt McAfee
i ka analizuar, 19.2 pėr qind e tyre janė potencialisht tė rrezikshėm
pėr vizitorėt, derisa rreziku nė .cn domenin ėshtė 11.8 pėr qind,
derisa .info ėshtė i treti me 11.7 pėr qind.

Nga domenet tjera, rrezik i madh kėrcėnon nga ai rumun .ro, ku mund tė
infektoni kompjuterin nė 6.8 pėr qind, si dhe atij rus .ru ku rreziku
ėshtė gjashtė pėr qind.

Si domeni mė i sigurt ka dalė tė jetė .gov.

Ky ėshtė viti i dytė me radhė qė kompania McAfee publikon raportin e
vet tė emėruar 'Mapping the Mal Web', derisa ky i sivjetmi ėshtė bėrė
me njė mostėr prej 9.9 milionė hapėsirave tė uebit nė mbarė botėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zgjedhjet vendore, ja lista e kandidatėve tė PD-sė
» Lista e kriminelėve tė luftės nė Kosovė
» Ish-komandantit tė Brigadės 141 nuk i njihet statusi i veteranit
» Publikohen emrat e 10 personave tė vrarė nė Kumanovė?
» Trupat e tė vrarėve nė Kumanovė dėrgohen pėr autopsi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Informatike dhe Teknologji-
Kėrce tek: