ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ish-e dashura i kėrkon shpjegim Polit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Ish-e dashura i kėrkon shpjegim Polit   Thu Jun 12, 2008 8:34 pm

Ish-e dashura i kėrkon shpjegim Polit


Ka pak
ditė qė ka dalė nga shtėpia e “Big Brother” i klasifikuar i pesti sipas
votave tė publikut. Poli ėshtė njė djalė qė rrezaton paqe me veten dhe
tė tjerėt, por i pėlqen tė bėjė edhe shumė humor. Jashtė ai ka gjetur
krahas miqve tė vjetėr edhe miqtė e tij tė rinj, me tė cilėt u lidh nė
shtėpinė e “Big Brother”, si dhe ėshtė ndodhur pėrballė faktit se
ish-banorėt tashmė kanė krijuar grupet e tyre.
Tani Polin e
gjen nė shoqėrinė e Ēimit, Visit, Julindės dhe natyrisht tė Inės,
vajzės me tė cilėn tashmė ėshtė lidhur. Por duket se gjithė kjo
atmosferė miqėsore si dhe mrekullia e tė qenit nė qendėr tė vėmendjes
edhe nga njerėzit e thjeshtė, ėshtė prishur paksa nga sms-tė qė i
dėrgon ish e dashura e saj, njė vajzė e re, 17-vjeēare me tė cilėn
kishte njė vit lidhje. Ajo i kėrkon shpjegime pėr faktin se pse ai e la
nė kėtė formė. Le tė mėsojmė mė shumė detaje nga biseda qė bėmė me
Polin.

Poli cili ėshtė lajmi i parė qė tė bėri pėrshtypje sapo dole nga shtėpia e “Big Brother”?
Poli: Padyshim qė atmosfera qė mė priste jashtė ishte
e gjitha mbresėlėnėse. Ēimi, Visi dhe Ina kishin organizuar festė pėr
mua dhe ju e dini se ne e kemi gdhirė nė atė festė. Ndėrsa njė lajm
tjetėr qė mė gėzoi shumė ishte fakti qė unė kisha dalė i pari nga
votimet nė internet. Edhe pse ato nuk ishin rezultatet zyrtare, fakti
qė njerėzit mė kanė votuar aq shumė tregon se ata mė kanė pėlqyer dhe
kjo ėshtė njė gjė e madhe pėr mua dhe mė gėzon.

Pol, nė ndryshim nga ēiftet e tjera ku hapin e parė nė
pėrgjithėsi e merr mashkulli, kjo lidhje duket se ėshtė krijuar falė
guximit qė mori Ina, e cila tė shprehu ndjenjėn e saj publikisht apo jo?


Poli: Unė stepesha pėr dy arsye, e para sepse kisha
lėnė njė tė dashur jashtė dhe ndjeja njė farė obligimi ndaj saj. Edhe
pse unė atė lidhje e kisha mbajtur tė fshehtė, e vėrteta ėshtė se unė
kisha njė vit qė rrija me atė vajzė. E dyta ėshtė fakti se unė me tė
vėrtetė Inėn e pėlqeja shumė, por nuk e dija nėse ajo ishte ndjenja e
saj qė sillej ashtu me mua, apo po bėnte thjesht lojė. Brenda shtėpisė
nuk arrin tė jesh i kthjellėt as pėr tė menduar pėr sjelljet e tua, por
as pėr ato qė tė tjerėt kanė ndaj teje. Por ama kur Ina doli nga
shtėpia, filloi tė mė mungojė shumė.

Le tė kthehemi tek ish e dashura jote, sa e lehtė apo e vėshtirė ishte ndarja me tė?
Poli: E lehtė nuk ėshtė fare sepse ne kemi pasur njė
lidhje tė vėrtetė bashkė. Unė kam kėrkuar qė ta takoj pėr ta sqaruar,
por ajo nuk ka pranuar. Pėr momentin kėmbejmė vetėm sms.

Ēfarė tė shkruan?

Poli: Pak a shumė mund ta merrni me mend se ēfarė
shkruan njė vajzė, e cila ndjehet e braktisur nga i dashuri. Mė thotė
qė ndjehet e zhgėnjyer, qė nuk e priste etj., etj. Por besoj ky ėshtė
thjesht njė moment kalimtar. Kjo ishte njė nga arsyet qė unė nuk u
lidha qė brenda me Inėn, pasi doja njė ballafaqim jashtė me tė dashurėn
qė kisha. Mirėpo gjėrat erdhėn kėshtu...

Megjithatė mbase po tė kishte ndenjur Ina mė shumė nė
atė shtėpi, nuk do kishe bėrė kaq shumė arsyetime, por do tė ishe
lidhur me tė?

Poli: Edhe unė e kam kėtė bindje pasi sinqerisht nė
atė shtėpi ku rri 24 orė me njė femėr qė tė pėlqen, nuk mund ta evitosh
krijimin e njė raporti qė vjen si pasojė e ndjenjės tė cilėn nuk e
frenon dhe as nuk e kamuflon dot.

Keni pasur kohė tė mendoni se ēfarė do bėni gjatė verės me Inėn, por edhe me banorėt e tjerė?
Poli: Po, kemi shumė plane pėr tė bėrė pushime, na
kanė bėrė ftesa nė Kosovė, Maqedoni, oferta tė ndryshme pune, por pėr
momentin nuk mund tė tregojmė detaje. Do kemi njė verė impenjative, kjo
ėshtė e sigurt.

Si janė ditėt afėr Inės, por pa kamera?

Poli: Shumė tė bukura.

Keni bėrė dashuri qė atė natė qė dole nga shtėpia apo pritėt pak?

Poli: Mund ta merrni vetė me mend. (Qesh)waw
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
gishteza
General Staff
General Staff
avatar

Numri i postimeve : 82
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Re: Ish-e dashura i kėrkon shpjegim Polit   Thu Jun 12, 2008 9:22 pm

si duket jo vec poli po dhe te tjere kane probleme
Menjėherė pas pėrfundimit tė “Brenda Big Brother”, Olsi dhe Najada kanė marrė udhėn drejt restorant “Austria”, ku edhe sė fundmi i ėshtė ofruar njė vend punė si menaxher. Por duket se gjithė gėzimi i ka ngrirė nė buzė, teksa ka parė se nė hyrje tė restorantit ėshtė shfaqur...
Teksa ka parė se nė hyrje tė restorantit ėshtė shfaqur Lusi, ish e dashura e tij, e cila i kishte zėnė “pritė”, pėr tė larė hesapet e lėna pezull, qė kurse Olsi kishte hyrė nė shtėpinė e “Big Brother”.

Lusi, e cila duket se ishte pėrgatitur pėr kėtė moment, ka drejtuar nė adresė tė Olsit njė lumė tė sharash, madje ka guxuar ta kapė atė prej kravate. Edhe pse Olsi nė fillim nuk e ka prishur fort qejfin, gjithė situata ėshtė tensionuar mė shumė, kur ajo i ka kėrkuar qė t’i kthejė tė gjitha lekėt qė i ka dhėnė gjatė kohės kur ishin bashkė. Ajo i ka kujtuar pėr herė tė parė kėtė fakt, duke i thėnė ish tė dashurit tė saj, se gjatė kohės qė ata kanė qenė tė lidhur bashkė, ajo e ka “mbajtur” atė me para, prandaj edhe ka kėrkuar qė t’ia kthejė.
Olsi ėshtė larguar i qetė, ndėrkohė qė Najada gjatė gjithė kohės e ka pritur nė makinė, duke mos reaguar pėr asnjė ēast nga gjithė debati qė u ndez mes Olsit dhe ish tė dashurės sė tij. Duket sikur ajo ka preferuar tė qėndrojė e distancuar nga ngjarja, ashtu siē edhe ka vepruar mė pėrpara, kur Lusi hyri nė shtėpi pėr t’i dhėnė lamtumirėn Olsit, duke mos ndėrhyrė nė tė shkuarėn e tė dashurit tė saj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ish-e dashura i kėrkon shpjegim Polit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Miradije Gashi:EDUKIMI I FĖMIJĖVE KĖRKON PĖRKUSHTIM
» Banda e Durrėsit, vrasje, grabitje trafikim....
» "Bezbednosti" (BIA) serb, nė mesin e 157 kosovarėve e kėrkon ende Tahir Zemėn ?!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: VIP-
Kėrce tek: