ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 keshilla per te pasur efekt poziv jeta ne qift

Shko poshtė 
AutoriMesazh
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: keshilla per te pasur efekt poziv jeta ne qift   Tue Jun 10, 2008 8:23 pm

Romantizmi ėshtė njė mėnyrė pėr tė shprehur dashurinė tuaj, ndjenjė e cila bėn t'u rrahė zemra fort sa herė qė jeni pranė partnerit. Mos prisni asnjėherė raste tė veēanta pėr tė shprehur dashurinė tuaj.

Sigurohuni tė ushqeni lidhjen dashurore qė keni krijuar duke vėnė nė zbatim disa kėshilla praktike me tė cilat specialistėt sigurojnė se kanė njė efekt mjaft pozitiv nė jetėn e njė ēifti.

Shpesh duket e pabesueshme dhe e paarritshme krijimi i njė lidhjeje e cila karakterizohet nga harmonia dhe dashuria mes partnerėve, aq sa kur e sheh tek tė tjerėt tė duket diēka ireale, por qė sipas studiuesve ėshtė krejt e kundėrta.

10 kėshillat qė ata japin janė:

1- Thuaji partneres ose partnerit "tė dua", tė paktėn njė herė nė ditė. Edhe pse mund tė jetė i sigurt, personi qė keni nė krah ka nevojė t'u dėgjojė ta thoni kėtė fjalė.

2- Pėrshėndetjen e mėngjesit apo tė rikthimit pas punės nė shtėpi shoqėrojeni gjithmonė me puthje dhe nėse atė ditė po mendoni edhe pėr tė kryer marrėdhėnie seksuale shtojini edhe njė pėrqafim.

3- Bėni "takime dashurie" me partnerin pėr gjithė jetėn tuaj. Trajtojeni partnerin edhe mė mirė nga sa e keni trajtuar kur jeni njohur nė fillim. Mos harroni, jini tė pėrzemėrt, buzėqeshini partnerit sa herė qė rikthehet nė shtėpi, mbajini duart njėri-tjetrit gjatė njė shėtitjeje qė bėni tė dy, etj.

4- Lėrini pas defektet e tij. Nėse jeni tė lidhur me njė djalė apo vajzė qė nuk ėshtė shumė e rregullt, atėherė keni dy alternativa t'i pėrsėrisni ato qė bėni dhe tė mėrziteni tė dy, ose ta kėshilloni butėsisht qė ai tė mos i pėrsėrisė mė. Mos vini re faktin qė lė veshjet e tij vend e pavend, qė nuk pastron tryezėn pas darke etj.

5- Pėrqendrohuni tek pozitivja. Nė vend qė tė mendoni vetėm pėr njė fjalė apo veprim tė gabuar tė tij, e cili u ka mėrzitur shumė, mendoni pozitivisht, mendoni tė gjitha gjėrat e bukura qė bėn pėr ju, fjalėt e ėmbla qė u pėshpėrit nė vesh etj.

6- Mendohuni dy herė para se tė flisni nėse jeni me nerva. Mos u pėrpiqni tė flisni nėse jeni tė mėrzitur, thjesht heshtni ose qėndroni larg njėri-tjetrit. Dilni pėr pak ēaste tė merrni ajėr dhe tė qetėsoheni, dhe kur tė riktheheni sėrish tek partneri do tė shihni se mėrzia ka mbetur pas dhe do tė jeni gati tė pėrkėdhelni dhe puthni njėri-tjetrin.

7- Mos pėrdorni sekretet e partnerit apo dobėsitė e tij gjatė njė zėnke pėr tė lėnduar, apo edhe nė njė situatė tė zakonshme. Ajo ēfarė juve u duket e parėndėsishme, idiote, mund tė jetė diēka shumė serioze pėr partnerin tuaj. Merrni nė konsideratė atė ēfarė ėshtė e rėndėsishme pėr njeriun e zemrės dhe mos e diskutoni atė me miqtė apo familjen tuaj. Njė lidhje dashurore bazohet nė besim dhe intimitet.

8- Mendoni sė pari pėr partnerin tuaj. Nėse tė dy e bėni kėtė, atėherė tė dy i keni dhėnė njė ndihmė tė madhe lidhjes suaj. Thuaji "po" partnerit sa mė shumė tė jetė e mundur, plotėsojini atij edhe dėshirat mė tė vogla dhe mos e pengoni tė shijojė aktivitete apo tė tjera gjėra qė i kanė dhuruar kėnaqėsi para se tė lidheshit. Do tė shihni se do tė merrni tė njėjtėn kundėrpėrgjigje.

9- Respektoni partnerin tuaj. Mos e pėrgojoni atė me asnjėri. Kur flisni pėr tė dashurin tuaj pėrdorni gjithmonė fjalė qė tregojnė dashuri dhe respekt nė radhė tė parė.

10- Gjeni njė mėnyrė pėr t'u bashkuar tė dy ēdo ditė. Zbuloni ēfarė u pėrshtatet dhe ndihmon me tė vėrtetė marrėdhėnien tuaj. Hani jashtė bashkė, takohuni pėr tė pirė ēajin e pasdites, shtrihuni nė krevat pėr tė pėrkėdhelur njėri-tjetrin, bėni njė shėtitje etj. Mund t'i alternoni gjėrat dhe tė thyeni rutinėn.

Mos harroni, sa mė shumė tė jepeni pas lidhjes suaj aq mė e bukur bėhet ajo. Bėni dashurinė dhe romancėn pjesė tė ditės suaj. flower
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
arbin
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 63
Localisation : be
Registration date : 27/05/2008

MesazhTitulli: Re: keshilla per te pasur efekt poziv jeta ne qift   Wed Jun 11, 2008 12:02 am

Po bre edhe ju vajzat qysh keni qef me ju than te dua ka te sillesh,a na djemt kurgja tjeter mos me than a qy po hajt se po te them te dua ty,ndoshta te shkon nata e dita mbar.hajgare pak psikologe...

Eshte e vertet se dashurin e rrisin fjalet e mira,psh sa her ti thuash asaj dashnije qe e don, ,,TE - DUA ""asaj ju rritet dashnija per ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: Re: keshilla per te pasur efekt poziv jeta ne qift   Wed Jun 11, 2008 6:16 pm

hahahah ke te drejt arbin mirepoeshre edhe ana tjeter e medaljes se juve djemve vet KRIJUESI YNE u kan dhen me shume perparesi rrreth "llastimeve"ne nje lidhje apo edhe martese...ne femrat duma te na thun meshkujt TE DUA pasi nuk na thuni shpesh e na femrat jemi krijesa me te buta edhe per nga natyra ju thuam e shpesh ndoshta edhe ju besdisim sedi se duam ne gjdo kohe te ua deshmojme se ju duam e ndoshta te ju ndodh e kunderta nejse si dihet njeri nga njeriu dallon shume ...nejese heheh flm per hajgaren qe ke bere me lart...respekte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: keshilla per te pasur efekt poziv jeta ne qift   Thu Jun 12, 2008 12:44 am

po ku i ke mesuar te gjitha koto gjera more psikologe
po me pelqejn shum dhe ashtu eshte siē e pershkruan ti
po per dite ti htem te dua eshte pak si e tepert e'po harrova ndonje dite ,haahhaahahaahhahaahh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: keshilla per te pasur efekt poziv jeta ne qift   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
keshilla per te pasur efekt poziv jeta ne qift
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!
» Edhe njė zbulim nga jeta e Michael Jackson-it
» Jeta e re pas divorcit. Kam oferta pėr tė hyrė nė politikė
» Bibliografia e Ramiz Kelmendit
» Pėrsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Diskutime per dashurine-
Kėrce tek: