ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 JA KU JETOJME...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: JA KU JETOJME...   Fri Jun 06, 2008 2:07 pm

Jetojme ne nje vend ku peshtymja ne ruge s'eshte munges edukate.
Jetojme ne nje vend ku mbeturinat perpara kembeve nuk jane barriere per te hedhur shikimin pertej hundeve .
Jetojme ne nje vend ku ne racion ditor servohen premtime me bollek,teksa genjeshtra na jepet si deswert.
Jetojem ne nje kohe ku gjen lehet nje fshat shqipatre pa shkolle ,por veshtire pa gjami.
Jetojme ne nje vend ku ne shkollat fillore ende dexhohet fraza:"duart mbrapa.dexhoni"
Jetojme ne nje vend ku nuk guxon te semuresh te dielave,spese rastish qe te mos e kesh mekanizmin(parat)qe ua prish rehatine mjekeve.
Jetojme ne nje vend ku te rinjetshkojne dika me gazeta sportive ne dore ,kurse te rejat me katalogje te firmave te ndryshem kozmetike,kurse per here te fundit kan kapercyer ne dore librin e provimit te fundit.
Jetojme ne nje vend ku me ore qahemi kafeneve per mungese te kohes se lire.
Jetojme ne nje vend ku vrasjet ,vjedhjet,mashtrimet ,matrapazlleqet behen ne emer te paras dhe pushtetit.
Jetojme ne nje vend ku themi:rrofshin gazetat qe jane efikase per fshirje gjamash.
Jetojem ne nje vendme shtepi ku vdnein e librave e zene kompletet e gotave te dekoruara.
Jetojme ne nje vend ku njerzit vishen si amerikan kurse mendojne e punojne si afrikan.
JETOJME NE NJE VEND KU QMIMI I BUKSE ESHTE ME I LART SE QMIMI I PLUMBIT.
JETOJME NE NJE VEND KU BUKEN E HA VESHTIRE ,E PLUMBIN E HA LEHT.
Jetojme ne nje vend ku njerezit me mire njohin te tjeret se sa veten.
Jetojme ne nje vend ku zhurma quhet muzike .
Jetojem ne nje vend ku falen "5 vakte namaz"dhe behen te gjitha "ritualet kishtare"dhe serish serish tepron koha per thashetheme.
Jetojme me nje vend ku shitet morali me shumice ,por nuk ka bleres.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: JA KU JETOJME...   Fri Jun 06, 2008 7:26 pm

po vertete ashtu znj.psikologjia,por na mbane shpresa se do te jetojme pak me ndryshe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
arbin
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 63
Localisation : be
Registration date : 27/05/2008

MesazhTitulli: Re: JA KU JETOJME...   Sat Jun 07, 2008 12:03 am

Te pershendes Psikologe per ket shkrim ? qe se flet vet por esht realitet-do na duhet qe ne Shqiptaret?! nje koh te gjat zor qe kei me mesu ,apo keto budalleqe kemi me i harru.
E kuptojm te gjith situaten ton paralele !por askush nuk e kupton as nu i beson dikujt qe te miren ja don gjithkujt.
Gjdo dit ndegjoj lajmet ne internet,shikoj ne tv disa i ka melu paraja e pist ???e disa jetojn ne veten e tyre qe ska me me qka te jetojn ? por a thua zoti do ti mban gjithmon keta njerz!!!
Nje dit gjdo kush do ta sho realitetin por ather esht von,nje fjal tha nej njeri ?per kohen e sodit te pasluftes ne Kosov;
Vetem ata qe ran per lirin e kan qu amanetin ne vend per te jetu jeten e tyre ne liri !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Anisa
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 116
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: JA KU JETOJME...   Sat Jun 07, 2008 7:54 pm

Kjo eshte e vertete shqiptaret duhet te sensibilizohen se jetojne ne nje shoqeri te civilizuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: JA KU JETOJME...   Sun Jun 08, 2008 2:34 am

shqipetaret jetojne ne nje shoqeri te shendoshte dhe te civilizuar dhe jo raciste
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: JA KU JETOJME...   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
JA KU JETOJME...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Teme e lire-
Kėrce tek: