ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 mjalti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: mjalti   Mon Jun 02, 2008 1:24 pm

1.eshte ushqimi me i kompletuar.
2.Futet djejt ne gjak
3.per anemiket eshte depo gjaku.
4.ndihmon me zhvillimin e kockave.
5.eshte ushqimi me natyral.
6.permban me shumice B. B6 edhe C.
7.i ben shume mire zemres.
8.ngordh mikrobet.
9.permban te gjitha kriperat minerale.
10.lehteson tretjen e ushqimeve.
11.ndikon ne rregullimin e funksionit te melqise se zeze dhe e sheron ate
12.pastron gjakun
13.forcon kujtesen dhe zgjuaresine.
14.ul tensionin
15.ndikon ne sherimin e reumatizmes
16.sheron cdo semundje
17.ndikon ne sherimin e ulceres
18.riparon aparatin tretes
19.po te lyesh me mjalte vendet qe te dhembin, te pushon dhimbjet
20.po te pihet me uje te nxehte nderpret diarrene
21.po te pihet me qumesht heq tenjat
22.nuk lejon forcimin e damareve
23.qeteson sistemin nervore
24.nuk prishet 3000vjet.
25.po te lyesh lekuren me mjalte e zbukurun ate
26.mjaltit i kane bere dua 70 pejgambere.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: mjalti   Mon Jun 02, 2008 3:48 pm

BRAVO PSIKOLOGE edhe ti mjelt i nxjerr ato ato fjal nga goja ,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
mjalti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Teme e lire-
Kėrce tek: