ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nintendo pėrgatit video-lojė kundėr duhanit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Nintendo pėrgatit video-lojė kundėr duhanit   Fri May 30, 2008 3:19 pm

Kompania
Nintendo do tė pėrgatisė njė video-lojė tė re, pėr tė hequr dorė nga
pirja e duhanit, e cila do tė bazohet nė metodėn e britanikut Allen
Car, falė sė cilės mė shumė se 10 milionė duhanpirės kanė lėnė duhanin.
Video-loja,
tė cilėn e kanė zbuluar Ubisoft e Nintendo DS, do tė fillojė tė shitet
nė muajin nėntor 2008, thuhet nė njoftimin e kompanisė.

Nė lojėn interaktive, duhanpirėsit do tė fusin detajet pėr vesin e tyre
dhe do tė zgjedhin trajnerin i cili do t’u ndihmojė tė zbatojnė metodėn
Carr.

"Duhanpirėsit mund tė lėshohen nė lojė gjatė sė cilės do tė kuptojnė se
po kėnaqen derisa po heqin dorė nga duhani", ka thėnė zėvėndėskryetari
i Ubisoft-it, Christian Salomon.

Allen Carr, dikur njė llogaritar, ka fituar pasuri tė madhe qė nga viti
1983 me doracakėt dhe klinikat e tij pėr heqje dorė nga duhani, tė
bazuara nė metodėn e quajtur "Mėnyrė e lehtė".

Carr, njė duhanpirės i flaktė, i cili ka hequr dorė nga duhani si 40-vjeēar, ka vdekur nė vitin 2006 nga kanceri i mushkėrive.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
 
Nintendo pėrgatit video-lojė kundėr duhanit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pranvera, Arbenit: Bėhu burrė dhe kthema Erionin
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Profeti Muhamed kishte parashikuar ardhjen e ISIS-it (Video)
» Flet Eroll Vitaku: Nė emėr tė komandantėve kam paguar haraē me vite tė tėra (Video)
» Gjendje lufte nė Kumanovė, 9 policė tė plagosur (Foto/Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Informatike dhe Teknologji-
Kėrce tek: