ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 kerkoj bashkpunim...sa e njohim veten?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: kerkoj bashkpunim...sa e njohim veten?   Thu May 29, 2008 3:08 pm

Unė mendoj se shpesh here fshihemi mbas realitetit dhe vetja sheh vetėm anet pozitive qe ka. Sado germojme brenda nesh te gjejmė ēdo grimce qe fsheh brendesia e shpirtit, prapeseprape ne siperfaqe qėndrojmė. Asnjėherė s`do tė mundemi ti vėmė vetes tonė diēka deri ne momentin qe e nxjerrim hapur me njė bėtė tonen. Ėshtė shumė e vėshtirė, dhe ka pėr te qenė gjithmonė, te njohim veten tonė thjeshtė teorikisht. Praktika, ajo qe hedhim ne jetė, ajo tregon se kush jemi dhe se sa fshehim brenda nesh. Nuk mendoj se dikush e njeh veten e tij 100%. Mė ka rastisur te luaj rolin e njė ``spektatori`` ne njė situate ku njera tha ``E pse bertit aq shumė? S`e kuptoi qe tė bėrtasėsh ėshtė jashtė normales? Jashte edukate? S`do kisha bėrė kurrė ashtu...thjeshtė do kisha shkuar dhe do i thoja njerezisht...`` dhe nuk zgjati as 2-3 ore me pas, se kush iu ``hodh ne fyt`` dhe `kerceu` me keq se sa ajo qe mendonte se s`do tė vepronte kurrė ashtu si ajo. Pra, ēdo gjė lidhet me personalitetin tonė dhe ēdo sekonde ėshtė provė e ``KUSH JEMI NE``!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: kerkoj bashkpunim...sa e njohim veten?   Thu May 29, 2008 5:31 pm

ėshtė shumė vėshtirė tė njohim vetėn kush jemi,mė mirė na njohin tė tjeret.Teoritikisht ndoshta mburremi me veten,lavderohemi,e ēmojmė veten,ėshtė gabim.Pa dyshim me vepra mund tė kuptohet kush jemi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
kerkoj bashkpunim...sa e njohim veten?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Esat Ahmeti:Ai qė nuk e njeh veten, nuk mund ta njohė as tjetrin
» REXHEP SHAHU:METAFORA E LIRISĖ OSE DIALOG I PĖRFYTYRUAR ME VETEN
» Pas ftesės nė Tiranė, Tadiē: Nuk do ta njohim kurrė Kosovėn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Psikologji-
Kėrce tek: