ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 E shkuara,e sotmja.e ardhmja.test psikologjik

Shko poshtė 
AutoriMesazh
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: E shkuara,e sotmja.e ardhmja.test psikologjik   Tue May 27, 2008 2:17 pm

Je njė tip qė jeton tė sotmen, apo pėlqen t’i projektosh gjėrat? Apo preferon ta jetosh jetėn ditė pas dite? Apo jeton ende me tė kaluarėn?

A - Tė jesh e suksesshme, ėshtė ēelėsi i jetės tėnde?
1. Sigurisht, ėshtė vėrtet shumė e rėndėsishme.
2. Po, pėrveē faktit qė kjo tė mos ndikojė nė cilėsinė e jetės sime.
3. Nėse do tė ishte e mundur, do tė mė pėlqente.

B - Punėn e zgjedh mbi gjithēka?
1. Jo, pėrparėsi pėr mua ėshtė familja.
2. Do tė privilegjoja dėshirat dhe ėndrrat e momentit.
3. Do ta quaja kompetencė tė momentit.

C - Njė histori e bukur dashurie varet…
1. Nga momenti kur e ke pėrjetuar.
2. Kur tė surprizon nga tė rejat qė tė sjell.
3. Kur rritet bashkė me projektet pėr tė ardhmen.

Ē - Mbas dhjetė vjetėsh do tė jesh…
1. E martuar me dy fėmijė dhe me njė pozicion tė mirė profesional.
2. Nuk e di dhe nuk e shoh si njė problem.
3. Shpreson tė jesh ndryshe nga nėna jote.

D - Shėndeti pėr ty konsiderohet…
1. Nėse do tė kisha njė patologji nė familje, do tė isha nė merak.
2. Ēdo ditė e re, me njė rregull tė ri pėr shėndetin.
3. Shėndeti ėshtė i rėndėsishėm, por tė jetosh nė harmoni ėshtė edhe mė e rėndėsishme.

Dh - Njė natė ēmendurie ėshtė…
1. Mė e mirė se ēdo gjė tjetėr.
2. E bukur nėse nuk ndodh shpesh, sepse pastaj do tė bastardohej.
3. Nuk do tė hiqja asnjėherė dorė prej saj.

E - Historitė e familjes…
1. I njeh pėrmendėsh dhe ke gjithmonė konsideratė pėr to.
2. I pėrket tė kaluarės, nuk mė intereson.
3. Ėshtė e rėndėsishme, por jo sa e ardhmja.

F - Ekologjia dhe e ardhmja e planetit…
1. Ėshtė e rėndėsishme, dhe e mendoj ēdo ditė.
2. Ėshtė e rėndėsishme ta mendosh, nėse do njė tė ardhme.
3. Ėshtė rezultat i neglizhencės nė tė kaluarėn.

G - Mikja jote e parė e shkollės…
1. Herė pas here e sheh dhe jeni ende nė kontakt.
2. Nuk tė kujtohet, ka kaluar shumė kohė.
3. Nuk e kujton mė, ke mjaft mike tė reja.

H - Kush tė tremb mė shumė…
1. Respekti pėr disa episode tė trishtueshme tė sė kaluarės.
2. Falimetimi i projekteve nė tė cilat ti beson.
3. Nėse nuk do tė ndiheshe rehat me veten tėnde.

Mė shumė pėrgjigje 1
Je projektuar drejt sė ardhmes Ėshtė e ardhmja ajo qė tė preokupon mė tepėr se ēdo gjė tjetėr. Energjitė e tua shkojnė drejt projekteve, qė kanė tė bėjnė me tė ardhmen. Pėr ty, kuptimi i tė jetuarit ėshtė tė ėndėrrosh si do tė jetė e ardhmja. Ajo qė ka rėndėsi pėr ty, ėshtė ajo qė duket e vėrtetė.
Je njė futuriste.

Mė shumė pėrgjigje 2
Je e drejtuar nga e kaluara Sigurisht, e kaluara ėshtė mikja me tė cilėn udhėton mė shumė. Nuk e jeton dot tė sotmen, nėse nuk mendon tė kaluarėn. Ēdo moment ėshtė i ndėrtuar falė njė sekuence qė e ka origjinėn nga e djeshmja. Pėr ty, jeta nuk duhet ta braktisė kurrė origjinėn e saj. Historitė janė kėshilla pėr ty. Je njė femėr gjithmonė nė kėrkim.

Mė shumė pėrgjigje 3
Je e pėrqendruar tek e sotmja Ėshtė e sotmja, ajo qė ka mė shumė rėndėsi pėr ty. I shijon kėnaqėsitė qė tė fal jeta ditė pas dite; nuk harxhon si dhe nuk hedh poshtė asnjė minutė kot. Je e pėrqendruar tek ajo qė tė ndodh nė moment dhe e ke hedhur pas krahėve tė shkuarėn. Ajo i pėrket sė djeshmes, ndėrkohė qė ti i pėrket tė sotmes. Jeton nga instinktet dhe je njė grua egoiste.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: E shkuara,e sotmja.e ardhmja.test psikologjik   Tue May 27, 2008 4:53 pm

te pėrgėzoj pėr kėto tema tė qėlluara qė po hapni kėtu znj.psikologjia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: Re: E shkuara,e sotmja.e ardhmja.test psikologjik   Tue May 27, 2008 7:18 pm

FLM SHUME Z.CAKOLLI ME NDERONI PA MAS KUR I VLERESONI TEMAT E MIJA ,KAM RESPEKT TE VEQANT PER JU...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: E shkuara,e sotmja.e ardhmja.test psikologjik   Wed May 28, 2008 2:03 am

te lumte psikologe , keto qe lexova ketu siper ishin te gjitha me vend po te themi qe ishin nje rrealitet i pa kundershtushem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: Re: E shkuara,e sotmja.e ardhmja.test psikologjik   Wed May 28, 2008 12:34 pm

flam artani edhe ti je nder ata qe e qmoj mendimin tane ok e flm shume per vleresimin suksese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: E shkuara,e sotmja.e ardhmja.test psikologjik   Wed May 28, 2008 2:25 pm

pershendetje te perzemerta motrushja psikologja te uroi per temat shum te bukura te lumt motrushe me respekt nga motra juaj ,,Gurbetqarja,,

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: E shkuara,e sotmja.e ardhmja.test psikologjik   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
E shkuara,e sotmja.e ardhmja.test psikologjik
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dr. Ilir Muharremi:Dramaturgjia e Henrik Ibsenit dhe ajo e sotmja

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Psikologji-
Kėrce tek: