ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Arta sonte zbarkon nė Cannes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Arta sonte zbarkon nė Cannes   Sun May 25, 2008 6:04 pmAktorja kosovare
Arta Dobroshi sonte do tė zbarkon nė tepihun e kuq tė Cannes, ku do tė
merr pjesė nė ndarjen e ēmimeve pėr “Palmėn e Artė”.

Ajo do
tė konkurrojė edhe pėr ēmimin pėr aktoren mė tė mirė, pėr rolin e saj
nė filmin “Heshtja e Lornės”, me regji tė vėllezėrve tė Dardenne nga
Belgjika.

Deri me tani kritika e filmit ka favorizuar Arta Dobroshin pėr aktoren
mė tė mirė tė festivalit, pėrderisa nė kėtė konkurrencė ėshtė edhe
aktorja e njohur Angelina Jolie dhe aktorja Martina Gusman.

Por, festivali i Cannes ėshtė paksa i ēuditshėm nė ndarjet e ēmimeve
kryesore. Vitin e kaluar ēmimin e parė e mori Rumania ndėrkohė qė
Cannes kishte befasuar edhe me ēmimet e tjera.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
 
Arta sonte zbarkon nė Cannes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ky ėshtė mesazhi prekės i Lutfi Hazirit pėr babėn e tij qė sonte ndėrroi jetė!
» Arta Hysi:Gjirokastriti (Satire)
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: VIP-
Kėrce tek: