ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Olta sonte nė "Eurovision"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Olta sonte nė "Eurovision"   Thu May 22, 2008 8:23 pmPėrfaqėsuesja e Shqipėrisė nė Eurovision, Olta Boka


Pėrfaqėsuesja e
Shqipėrisė, Olta Boka, sonte do tė jetė nė konkurrencė, nė natėn e dytė
tė Festivalit Evropian tė Kėngės “Eurosong”, qė mbahet nė Beograd.

Olta do tė kėndoj kėngėn “Zemrėn lamė peng”, dhe sipas listės zyrtare do tė kėndoj e gjashtė me radhė.

Nga ana tjetėr ekspertėt e muzikės thonė se rezultatet finale tė kėsaj
gjysmėfinale janė shumė tė vėshtira pėr t’u parashikuar, ēka i bėnė ata
tė flitet pėr surpriza interesante nė natėn e fundit tė festivalit.

Kjo ėshtė hera e parė qė janė mbajtur dy gjysmėfinale tė Eurovizionit,
pėr tė vendosur se cilat do tė jenė 25 kėngėt e shteteve qė do tė
konkurrojnė pėr nė natėn finale.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Olta sonte nė "Eurovision"   Thu May 22, 2008 9:32 pm

Olta Bokės i urojmė qė tė arrij suksesin tė arrijė nė finale,"Kėnga le tė jetė zemrėn e lam peng,",por lutemi qė kėndimi tė jetė i sukseshėm si dhe zemra e saj,por edhe zemrat tona tė ndjejnė krenarinė.Kuptohet rezultatet janė tė vėshtira,aq mė tepėr e vėshtirson Oltėn mbajteja e Festivalit nė Beograd,urojmė nga zemra qė kėnga e Oltės tė konkuroj nė finale.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Olta sonte nė "Eurovision"   Thu May 22, 2008 11:40 pm

ishalla zen ndonje vend te mir ne kete festival , te pakten po prezantohemi me diēka se vajtem nje perradh, se gjithkun ne te tera aktivitetet mbetem te fundit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Re: Olta sonte nė "Eurovision"   Sun May 25, 2008 5:47 pm

Mendoj se votimi per kengen e Oltes nuk ishte i drejte. Ajo meritonte shume me shume se aq per ate performance qe na mbajti te lidhur me ekranin.

_________________
Askush nuk i meriton lotet dhe te qarat e tua, dhe ai qe i meriton vertete sdo te te bej kurre te qash.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Olta sonte nė "Eurovision"   Mon May 26, 2008 12:03 am

Tani po dihet qartė vendimi i jurisė nuk ishte i drejtė,Olta meritonte mė shumė,por ajo nderoj kulturen shqiptare,dhe mbeti e famshme per ne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Olta sonte nė "Eurovision"   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Olta sonte nė "Eurovision"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: VIP-
Kėrce tek: