ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Reklamat afėr videove tė popullarizuara tė YouTube

Shko poshtė 
AutoriMesazh
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Reklamat afėr videove tė popullarizuara tė YouTube   Sat May 17, 2008 8:50 pm

Kur
e pat blerė Google shėrbimin pėr video materiale, YouTube, tė gjithė
jemi pyetur kur do t’ia nisė tė mbulojė faqen me reklama dhe prej saj
tė nxjerrė profit sa mė tė madh. Prej sot e tutje nuk kemi nevojė tė
pyesim mė.
Google ka deklaruar se ka njė program tė ri pėr
lidhjen e reklamave me videot e popullarizuara nė YouTube. Softueri i
veēantė parasheh popullaritetin e videos sipas numrit tė shikuesve,
vlerėsimeve dhe ruajtjes sė tyre nė Favorites. Ky lloj i reklamimit
quhet buzz marketing.

Nė muajin mars tė kėtij viti pothuajse 85 milionė njerėz kanė shikuar
4.3 miliardė video nė YouTube, ka thėnė agjencia pėr hulumtime
ComScore.

Klienti i parė i cili e ka pėrdorur buzz marketing ėshtė Lions Gate
Entertainment. LGE ka vendosur tė promovojė filmin e vet tė ri "The Forbidden Kingdom", i cili ka dalė nė shitje kėtė muaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Reklamat afėr videove tė popullarizuara tė YouTube
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Komenti i Adem Berishes nė Youtube te kėnga pėr Diellzen dhe Ninelin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Informatike dhe Teknologji-
Kėrce tek: