ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ku eshte vendi me me shume shqiptare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Sat May 10, 2008 2:35 pm

:shqipetar:Ku eshte vendi ku jetojne me shume shqiptare, pervec Shqiperse, Kosoves, Maqedonise dhe Malit te Zi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
gishteza
General Staff
General Staff
avatar

Numri i postimeve : 82
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Sat May 10, 2008 11:40 pm

usa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: greqia ose shba   Mon May 12, 2008 4:33 pm

ndoshta greqia nuk e di vetem me hamendje ose edhe usa ose SHBA(shtetet e bashkuara te Amerikes)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Wed May 14, 2008 1:14 pm

vendi mé me shum shqipetar eshte Italia dhe Greqia
ku sot ne itali jetojn me shum se 600 mij shqiptar e'po ashtu edhe ne greqi ,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Wed May 14, 2008 1:35 pm

une mendoj se vendi me me shume shqiptar ne diaspore,eshte Turqia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Wed May 14, 2008 1:37 pm

valla se kam te sakt se ku ka shqiptar me shum ne diaspor por edhe ne fund te detit ka shqiptar sepse jemi ne te gjitha anet jemi shqiponj une besoi se ne shba ka me shum por nuk jam e sigurt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Sat Jun 07, 2008 2:33 pm

una pasi kam degjuar se nedisa vende te Italis tani eshte gjuhe zyrtare edhe shqipja mendoj qe ne itali ka me shume shqipatare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Sat Jun 07, 2008 2:34 pm

une kam bindjen se ne Turqi ka shqiptar me se tepermi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Sat Jun 07, 2008 2:48 pm

me tregu drejt nuk di se ku ka me shum Shqiptar por mendoi se ne Shtetet e bashkuara te Amerikes por nuk e di a esht e vertet persa i perket Shqiptar ka kah te shkosh plot edhe nen deti po te zbulojm mir kemi me gjet Shqiptar Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Sat Jun 07, 2008 3:00 pm

une them po beme hulumtime historike,ne Turqi ka me se tepermi shqiptar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
arbin
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 63
Localisation : be
Registration date : 27/05/2008

MesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Sat Jun 07, 2008 10:15 pm

Un nuk e di saksisht ashtu siju por nese pysem autoritetet e nej shteti aty shkruan se sa shqiptar ka aj shtet.

Po nej e kam te qart;se ne disa shtet jetojn shum shqiptar edhe ndoshta me shum sa qe dihet,Psh ne Amerik 1 milon -Ne Italij 1 milon-Ne turkij 1milon- ne gjermani 1milon shqiptar vendet e tjera kan me pak.

Ketu ne belgjik ku jetoj un njoh disa shqiptar qe jan te ardhur nga turkija,dhe po thuajse jan shumica t emartuar me turke.
Nje gje me ka befasuar kur nje dit nej plak tha se jam Shqiptar dhe kam 51 vjet qe jetojne belgjik... heren epar tha jam kethyer pas 30 vjete .. ky kishte ikur nga kampet e shqipris ne kosov e pas kosoves kishte ikur ne bosnje dhe per belgjik! me falni qe dola prej teme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Sun Jun 08, 2008 2:15 am

me shume shqipetar sote me statistikat qe jane ber ka italia qe jetojne sot rreth 600 mij -- dhe greqia po ashtu edhe ajo rreth 550mij keto jan dy vendet qe kane shqipetar me shum se ēdo vend tjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Sun Jun 08, 2008 3:50 pm

Mirė po mundohem tė e mirėkuptoj kėtė,por shqiptarė me statistikė sot nuk dihet sa ka nė Kosovė,sepse ka kohė nuk janė bėrė rexhistrime popullsie.Shqiptarėt nė diasporė aq mė pak dihen zyrtarisht numri i tyre.Tani flitni pėr Italinė tė ketė 600.000 shqiptar,ku mė tepėr ka nė Gjermani,ka shumė nė SHBA,por shqiptarė mė sė tepėrmi ka nė Turqi,ndoshta ata mund tė jenė deklaruar edhe si anadolllinjė,por e vėrteta ėshtė ajo.Politika Jugosllave pėr shpėrnguljen e shqiptarėve ka manipuluar me shqiptaret e pa shkolluar,duke lidhur marreveshje me shtetin turk,kinse feja islame kėrkon qė shqiptarėt tė kultivojnė fenė e tyre atje ku kanė qendrėn fetare,ndryshe nė vendet me sllav ata mbesin tė pa fe!Kjo politikė mashtruese i nxiste shqiptarėt tė shkruheshin vullnetarisht pėr braktisjen e tokave tė tyre,dhe tė shkonin nė Turqi,ku qdo koke shqiptare paguhej qindra mijera-lira turke,per te realizuar Jugosllavia spastrime etnike.Tani shqiptaret atje ndoshta do te jene deklaruar si turq,por ketu behet fjalė pėr miliona shqiptar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Anisa
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 116
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Tue Jun 10, 2008 10:18 pm

mendoj se shba eshte vendi me me shume shqiptare pastaj shqiptare ka gjithandej sic thote shaban i dhe ne fund te detit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   Thu Jun 12, 2008 1:06 am

tashti nuk po e'di por di qe né tér rruzullin toksor ka shqipetar biles edhe ne funde té Oqeanit hahahahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ku eshte vendi me me shume shqiptare   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ku eshte vendi me me shume shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Letėrsia shqiptare
» Rritet popullsia shqiptare nė Maqedoni
» ARMATA KOMBĖTARE SHQIPTARE-D E K L A R A T Ė
» Besi Bekteshi: Falja nuk ėshtė kulturė e demokracisė shqiptare, por standard qė nuk do ta plotėsojmė edhe pėr shumė vite
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Kosova/Mali i Zi/Maqedonia-
Kėrce tek: