ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta ruajme gjuhen shqipe?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Si ta ruajme gjuhen shqipe?   Sat May 10, 2008 2:25 pm

Si ta ruajme gjuhen shqipe? si ta ruajme gjuhen shqipe, si tja transmetojme ate femijeve te lindur ne toke te huaj? A duhet te ndertojme shkolla shqipe ne vendet ku jetojne shqiptare???????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
gishteza
General Staff
General Staff
avatar

Numri i postimeve : 82
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Re: Si ta ruajme gjuhen shqipe?   Mon May 12, 2008 12:40 pm

komunikimi e ti flasesh perhere shqip qe ne fillim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si ta ruajme gjuhen shqipe?   Mon May 12, 2008 4:31 pm

gjuha shqipe ne shqiperi ruhet sepse eshte gjuha qe flitet me shume nga njerezit qe jetojne ne Shqiperi por per ata qe jane ne emigracion uhet ta flasin ate me femijet et tyre ne menyre qe ta trashegojne ate brez pas brezi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Si ta ruajme gjuhen shqipe?   Wed May 14, 2008 1:19 pm

kjo ėshtė kėshtu:Shkolla shqipe nė diasporat ku jetojnė fėmijėt tanė
janė ura qė lisdhin fėmijėt me atdheun.Tani duke mėsuar nė to ,i riu jashtė atdheut pėrvetson gjuhėn amtare,traditen dhe kulturėn kombėtare,historinė,gjeografinė dhe artin e kombit.Nė diasporė kudo ku ka dhjetėra fėmijė shqiptar duhet tė kenė shkolla shqipe dhe mėsues shqiptar.Kjo nuk behet vetvetiu,po me angazhimin tonė,tani mund te them se ne pjesen dermuese tė Evropes ku ka shqiptar,ka shkolla shqipe.Mangesia eshte se prinderit ne disa raste nuk i perfshijne femijet e tyre ne keto shkolla.Patriot nuk mund te jenė njė prind qė fėmiun e vet nuk e shkollon nė gjuhen amtare,perkundrazi ai demton femiun e vet dhe atdheun.Fėmijėt qė mėsojnė gjuhen amtare nė shpirtin e tyre rrenjosin atdheun,kombin,kurse ata qe nuk pėrfshihen nė kėtė rrjedhė pa medyshje do te i nėnshtrohen mortajes tė quajtur asimilim qe gllaberon qetė dhe padiktueshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: Si ta ruajme gjuhen shqipe?   Wed May 14, 2008 1:40 pm

jam plotesisht me fjalet e tua vlla Cakolli nuk po i perseris ma shum

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si ta ruajme gjuhen shqipe?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si ta ruajme gjuhen shqipe?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Behar Gjoka: Skėnderbeu, Simboli dhe miti i tij nė letrat shqipe
» Letėrsia shqiptare
» Hapja e Shkollės Shqipe nė 2-vjetorin e Pavarėsisė sė Kosovės, nė Staten Island, dritėz Mėmėdheu pėr fėmijėt e Diasporės
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Probleme te Shqiptareve-
Kėrce tek: