ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook vendos mbrojte pėr shfrytėzuesit e mitur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Facebook vendos mbrojte pėr shfrytėzuesit e mitur   Sat May 10, 2008 1:57 pm

affraid Facebook vendos mbrojte pėr shfrytėzuesit e mitur


Rrjeti
i dytė mė i popullarizuar shoqėror online, Facebook ka arritur
marrėveshje me pėrfaqėsuesit e 49 shteteve federale, sipas sė cilės, me
forca tė pėrbashkėta do tė ndėrmarrin hapa tė caktuar pėr grabitqarėt
online tė cilėt u vijnė rrotull shfrytėzuesve tė mitur tė kėtij
shėrbimi.Sipas rregullave tė reja, tė gjithė shfrytėzuesit
mė tė rinj se 18 vjeē do tė duhet tė konfirmojnė qė kanė lexuar
vėrejtjen e sigurisė nga Facebook, derisa nė secilėn faqe do tė
paraqitet edhe butoni 'report abuse', nėpėrmes tė cilit do tė mund tė
paraqiten nė mėnyrė tė thjeshtė format e ndryshme tė kėrcėnimeve apo
pėrmbajtjeve dashakeqe.

Nė tė njėjtėn kohė, ndryshimi i moshės nė faqet e profileve tė
shfrytėzuesve nuk do tė kalojė pa u vėrtetuar, derisa Facebook ėshtė
zotuar se nė afatin prej 24 orėsh do tė largojnė tė gjitha pėrmbajtjet
dashakeqe tė cilat zbulohen.

Njė marrėveshje tė ngjashme mbi mbrojtjen e shfrytėzuesve tė saj tė
mitur nė fillim tė vitit e ka nėnshkruar edhe shėrbimi mė i
popullarizuar i kėtij lloji nė internet, ai MySpace.

www.facebook.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
 
Facebook vendos mbrojte pėr shfrytėzuesit e mitur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ē'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nėpėr faqet poetike nė Facebook -
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut
» E tmerrshme: 36 vjeēari martohet me tė miturėn 6 vjeēe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Informatike dhe Teknologji-
Kėrce tek: