ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Interneti me Albtelekom

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Interneti me Albtelekom   Tue Apr 29, 2008 7:09 pm

Nje nga rruget me praktike
dhe te “lira” per te pasur internet ne shtepine tende eshte nepermjet linjes
telefonike dhe ne rastinn e Shqiperise kjo eshte linja telefonike e Albtelekom.
Pervec shpejtesise se ngadalte rreth 22kb/s - 44kb/s qe eshte mjaft e ulet
qofte edhe per te hapur nje faqe te zakonshme interneti per te mos menduar te downloadosh
softuere sepse do te duheshin me ore te tera sipas madhesise se softit,
sigurisht ore te tera nqs linja nuk bie sepse nqs linja bie dhe downloadimi i
softuerit nuk ka mbaruar koha e pritjes do te shkoje kot keshtu ti je i
detyruar ta besh eshe njehere tere punen nga fillimi duke harxhuar para me
shume. Problemi tjeter I linjes Albtelekom eshte se duhet te qendrosh te pakten
15 minuta sa te kapesh linjen sepse sigurish qe nuk ka moment qe te jete e lire
dhe per ta kapur duhet te harxhosh kohe. Pervec ketyre dhe cmimi nuk eshte i
lire sepse 2 ore interneti ne Shqiperi me ane te linjes Albtelekom kushton 120 leke ose 1€(euro)
qe per kete shpejtesi qe te ofron eshte mjaft e larte. Shqiptaret jane mesuar
qe te kenaqen me pak por kjo nuk duhet te vazhdoje me, sic do shtet i Evropes
edhe ne e kemi te drejten te kemi gjerat baze e informimit, “dhe pastaj thone
qe brezi i ri i Shqiperise nuk eshte perdorues i internetit” (po sigurisht qe
nuk do te jene sepse nuk do ta provonte nje njeri 2 here te navigoje ne
internet me ane te linjes Albtelekom.)
uaaaa nga WENDI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: I ke rene pikes   Wed Apr 30, 2008 4:05 pm

I ke rene pikes me kete shkrim WENDI mendoj se eshte nje problem mjaft i pranishem dhe serioz ne shqiperi interneti i ngadalte nga lina albtelekom problem i gjetur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Interneti me Albtelekom
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Interneti, si funksionon "vegla" mė e fuqishme e epokės sonė
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nėpėr faqet poetike nė Facebook -

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Informatike dhe Teknologji-
Kėrce tek: