ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 A mendoni se vetem me dashuri mbahet gjalle nje martese?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: A mendoni se vetem me dashuri mbahet gjalle nje martese?   Sat Apr 26, 2008 9:05 pm

A mendoni se vetem me dashuri mbahet gjalle nje martese?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Mendoj se   Sun Apr 27, 2008 5:29 pm

Martese do te thote pergjegjsi dhe ajo mund te mbahet jo vetem me dashuri por edhe sigurisht me para, jo se dashuria nuk eshte e rendesishme sepse ajo eshte thelbesore por vetem se nuk mjafton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: A mendoni se vetem me dashuri mbahet gjalle nje martese?   Sun Apr 27, 2008 6:00 pm

Dashuria sigurisht qė i bashkon njerėzit nė martesė,por ajo i kurorėzon me shumė pėrgjegjėsi.Dy tė martuarit duhet ta ndėrtojnė dashurinė e tyre,e cila po deshėn tė jenė dashuri e shėndetshme,kėrkon punė,edukim,krijim tė familjes,obligues nė mbajtejen e tyre,ku rol tė rėndesishem luan edhe gjendja e mirė materiale e dy krerėve tė familjes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Anisa
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 116
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Nuk kam cte shtoj   Tue Apr 29, 2008 6:35 pm

Bashkohem me mendimin e shabanit dhe te the girl,pra dashuria nuk mjafton por eshte e domosdoshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
triniti
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 14
Localisation : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
Registration date : 05/05/2008

MesazhTitulli: Re: A mendoni se vetem me dashuri mbahet gjalle nje martese?   Mon May 05, 2008 9:14 pm

personalisht nuk jam martuar akoma dhe nuk mund te jap nje pergjigje plotesisht te besueshme
gjithsesi mendoj se qe nje martese te funksionoj ne te gjitha aspektet dashuria eshte e doemosdoshme por jo e majftueshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: A mendoni se vetem me dashuri mbahet gjalle nje martese?   Thu May 08, 2008 4:01 pm

Meqe jemi tek tema e dashurise ckuptim ka firma jote
Cito :
I dashur Cupid, thjesht doja te te thosha: - Je yll bote
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
triniti
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 14
Localisation : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
Registration date : 05/05/2008

MesazhTitulli: Re: A mendoni se vetem me dashuri mbahet gjalle nje martese?   Thu May 08, 2008 8:39 pm

Very Happy:D:D

eshte shume e thjeshte zemer, cupidi ne mitologji eshte djali i "venere" dea e dashurise dhe eshte i njohur si engelli i dashurise, dmth ai qe e ben nje femer te dashurohet me nje mashkull dhe anasjelltas...por besoj se kete normalisht e dije

kohet e fundit fatkeqsisht e kishe lene detyren e tij disi pas dore, dmth shigjeta e tij nuk ishte e dyanshme, dhe me kish harruar disi mua...deri sa... u kujtua edhe per mua dhe qelloi shigjeten e tij ne zemren time dhe njekohesisht ne zemren e atij per te cilin rreh zemra ime... dhe per kete eshte thjesht yll bote

para ca kohesh firma ime nuk ishte saktesisht keshtu, por ka qene:
I dashur Cupid, thjesht doja te te thosha: - Ti...ta shpif

sepse sic te thash e kishte lene disi detyren e tij pas dore Very Happy:D:D
ndersa tani eshte Very Happy:D:D, super yll bote
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: A mendoni se vetem me dashuri mbahet gjalle nje martese?   Fri May 09, 2008 1:32 pm

nje martes mbahet kur ke dashuri dhe pergjegjesi te perbashket qe te jen te dy te lidhur ne qeshtje jetesore,une mendoi qe keto ne cfaredo veshtiresie familjare apo kushtet ekonomike qe jan kur jan ne pergjegjesi e siper te dyt ja kalojn me te gjitha veshtiresit,por sot ka ardhur nje koh shum e rend te them apo njerezit kan ndryshuar shum per at aspekt ka shum keq perdorime ne martesa apo lidhje familjare,sepse sot vetem shikojn kah interesi apo kah menyrat e shkaterrimit te jeteses e nuk e shikojn te ardhmen e paster ta ken sic thon nje fjal buk e kryp e nder por sot jan larguar nga dashuria e vertet dhe sinqeriteti prandaj keto menyra vijn tek deri shkaterrimi i nje martese apo lidhje te sinqert
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A mendoni se vetem me dashuri mbahet gjalle nje martese?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A mendoni se vetem me dashuri mbahet gjalle nje martese?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pėrsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Haradinaj: Me Kosovėn po udhėheqin flliqanat, sllovenėt dashuri pėr Serbinė (Video)
» Ramiz Dėrmaku: Pa dashuri dhe flijim jeta s'ka kuptim
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Lediana Kapaj: E si mund tė jetohet pa dashuri?!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Diskutime per dashurine-
Kėrce tek: