ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mos i rrihni fėmijėt bythėve!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Mos i rrihni fėmijėt bythėve!   Sun Apr 13, 2008 8:09 pm

Njė hulumtim i bėrė para pak kohe, ka zbuluar pasojat negative tė goditjes sė fėmijėve nė prapanicė tė cilėn e ushtrojnė disa prindėr. Nė fakt, fėmijėt e tillė njė ditė nuk do tė bėhen vrasės serikė, plaēkitės tė bankave apo grabitės, mirėpo do tė mund tė bėheshin persona me sjellje devijuese dhe me sjellje tė rrezikshme gjatė seksit.

Njė dėnim i tillė fizik i fėmijėve pėrgjithėsisht ua rrit gjasat prindėrve qė njė ditė tė kuptojnė se fėmija i tyre, si person i rritur, praktikon seks pa mbrojtje apo luan lojėrat sado-mazokiste, pohojnė shkencėtarėt.

Shumė adhurues tė goditjeve nė prapanicė sigurisht nuk do tė pajtohen se sjellja e tyre ėshtė devijuese apo e rrezikshme, ndėrsa nuk ėshtė e njėjtė sikur tė pėlqeni goditje tė lehta apo ndjenjė tė dhimbjes sė madhe, sikur edhe nėse jeni mazokisht, sadist apo qė tė dyja. Mirėpo ėshtė fakt se ka disa adhurues tė lojėrave sado-mazo tė cilėt nė fėmijėri nuk janė rrahur bythėve, apo janė rrahur shumė rrallė.

Sidoqoftė, nėse e rrihni nė prapanicė, gjasat janė mė tė mėdha qė fėmija juaj njė ditė t’i dėshirojė lojėrat sado-mazo. Qysh moti dihet se ushtrimi i dhunės fizike nuk ėshtė e preferuar, sepse mėson mėnyrėn e dhunshme tė zgjidhjes sė problemeve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Mos i rrihni fėmijėt bythėve!   Mon Apr 14, 2008 9:22 am

sigurisht se ushtrimi i dhunes fizike nuk eshte i preferuar te femijet,lere qe meson ata qe kur te rriten te zgjedhin problemet me dhune,por ushtrimi i dhunes mbi femiun mund te len pasoja tjera,si ajo rrahja e femiut ne prapanice qe njohum pasojat e saj mes shkrimit,rrahja ne koke mund te i shkakton lendime te trurit,etj...Femiut i eshte i nevojshem nje edukim i shendoshė,kuptohet se femiu nuk edukohet edhe pa ndonje qortim,por ai duhet te jetė i lehtė dhe i kujdesshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
gishteza
General Staff
General Staff
avatar

Numri i postimeve : 82
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Re: Mos i rrihni fėmijėt bythėve!   Wed Apr 16, 2008 11:10 am

me rrahje nuk e bind femijen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Mos i rrihni fėmijėt bythėve!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mos i rrihni fėmijėt bythėve!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Psikologji-
Kėrce tek: