ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fėmijėt nė internet luajnė rolin e pedofilėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Fėmijėt nė internet luajnė rolin e pedofilėve   Sun Apr 13, 2008 8:08 pm

Pėrfaqėsuesit e policisė britanike kanė zbuluar se njė numėr i caktuar i fėmijėve tė shkollave fillore prej moshės vetėm dhjetėvjeēare, nė hapėsirat e popullarizuara tė uebit pėr shoqėrim, shtiren si pedofilė, e krejt kėtė e bėjnė pėr t’i frikėsuar bashkėmoshatarėt e tyre.

Zėdhėnėsi i policisė sė Devonit dhe Cornwallit ua ka tėrhequr vėmendjen prindėrve tė pėrcjellin fėmijėt e tyre nė internet, sepse kanė parė fillimin e njė trendi tė ri nė mesin e fėmijėve tė kėtij qyteti britanik – njė numėr i caktuar i tyre nė shėrbimet Bebo apo nėpėrmes rrjetit MSN shtiren se janė pedofilė.

Nė tė njėjtėn kohė ata u tėrheqin vėmendjen prindėrve pėr atė se fėmijėt e tyre nė internet i viktimizojnė edhe tė sėmurėt e vėrtetė, dhe se kjo ėshtė hera e parė qė kanė parė njė formė tė kėtillė tė keqpėrdorimit cyber nė mesin e fėmijėve.

Nė kėtė muhabet janė kyēur edhe pėrfaqėsuesit e Qendrės ‘Child Exploitation and Online Protection Center” tė cilėt kanė deklaruar se nė pėrvojėn e tyre kanė parė shumė forma tė keqtrajtimit cyber nė mesin e fėmijėve tė shkollave fillore dhe tinejxherėve, mirėpo njė rast si ky nuk kanė parė mė herėt.

“Qė fėmijėt tė shtiren se janė pedofilė, duket bukur ekstreme dhe pėr brengosje dhe nevojiten qė qysh nė fillim tė kėtij trendi bizar tė ndėrmerren hapat e duhur”, ka shtuar zėdhėnėsi i Qendrės “Child Exploitation and Online Protection Center”.

www.ceop.gov.uk uaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
gishteza
General Staff
General Staff
avatar

Numri i postimeve : 82
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Re: Fėmijėt nė internet luajnė rolin e pedofilėve   Wed Apr 16, 2008 11:12 am

e vertete kjo qe thua problemi eshte se si duhet luftuar ky fenomen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fėmijėt nė internet luajnė rolin e pedofilėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Informatike dhe Teknologji-
Kėrce tek: