ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Elsa Lila pėrballė vrasėsit tė nėnės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Elsa Lila pėrballė vrasėsit tė nėnės   Fri Apr 11, 2008 9:21 pm


Elsa Lila ėshtė pėrballė dje me vrasėsin e nėnės sė saj, Albenc Ago, pasi qė kėngėtarja ka marrė pjesė nė procesin gjyqėsor ndaj tij, i cili kėrkon rihapje tė procesit hetimor, duke supozuar se ėshtė dėnuar padrejtėsisht.

Kėngėtarja 25-vjeēare nuk ka hezituar tė mbėrrijė nė Gjykatėn e Tiranės pėr tė marrė pjesė nė njė seancė gjyqėsore ndaj Agos. Ky i fundit kėrkon rihapjen e dosjes, pasi pretendon se ėshtė gjykuar dhe dėnuar padrejtėsisht.

Elsa ka qenė fare e vogėl kur nėna e saj, Eva Vishaj, ishte gjetur e vrarė nė aksin rrugor Tiranė-Elbasan. Kėngėtarja ka vizituar Gjykatėn e Tiranės, e veshur me rroba tė zeza, me kapele tė zezė nė kokė, si dhe syzet qė s'i hiqte pėr asnjė moment nga sytė. Ajo ėshtė ulur diku nga fundi i sallės sė gjyqit, dhe ka pėrcjellė ēdo lėvizje tė Agos, i cili i mori jetėn njeriut mė tė dashur tė saj, megjithėse seanca nuk ka zgjatur shumė.

Albenc Ago u dėnua me 20 vjet burgim, tri vite mė parė, pėr veprėn penale tė "vrasjes me paramendim" tė Eva Vishajt, nė vitin 1997. I shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar, ai u arrestua nė Itali pėr llogari tė drejtėsisė shqiptare dhe vetėm njė muaj mė parė ėshtė ekstraduar nė Shqipėri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
 
Elsa Lila pėrballė vrasėsit tė nėnės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kusari- Lila: Ja kush deshi tė mėvrasė, pazari pėr ekzekutimin tim u krye nė Gjakovė
» Bajram Gecaj, Milaim Zekės: Kush janė vrasėsit e Malokut, Krasniqit, Zemės, Mustafės...?
» Xhesika Vula:PĖRBALLĖ USHTRISĖ PUSHTUESE SERBE, NĖ NĖNTOR 1912
» Xhavat Rexhaj:SI MUND TĖ JETOHET NĖ NJI SHOQĖRI KU VRASĖSIT E BURRAVE TĖ SHQUAR SHQIPTARĖ SORROLLATEN LIRSHĖM?
» Kush janė vrasėsit e Ahmet Krasniqit, Ilir Konushecit, Agim Ramadanit...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: VIP-
Kėrce tek: