ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Flickr bėhet edhe me video

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Flickr bėhet edhe me video   Thu Apr 10, 2008 3:31 pm

Pas shumė hamendjeve, shėrbimi mė i popullarizuar online pėr shkėmbim tė fotografive, Yahoo Flickr, ka nisur edhe mbėshtetjen pėr dosjet video. Mirėpo duke marrė parasysh kufizimet e caktuara, nuk mund tė flasim pėr ndonjė video-revolucion.

Flickr, nė fakt, video materialet i sheh si ekstensione tė fotografive, gjė qė ėshtė specializuar pėr klipe tė shkurtra tė cilat shfrytėzuesit i incizojnė nė fotoaparatet e tyre. Mu pėr kėtė ato janė tė kufizuara nė krejtėsisht 90 sekonda, derisa hapėsira e pėrgjithshme pėr ruajtje ėshtė 150 MB.

Gjithashtu, mundėsia e ruajtjes sė videove ėshtė e hapur vetėm pėr shfrytėzuesit “profesional” tė cilėt Flickr-it i paguajnė 25 dollarė nė vit pėr disa funksione shtesė. Nė anėn tjetėr, tė gjithė shfrytėzuesit mund tė shikojnė video-klipet si dhe fotografitė.

Nga krejt kjo jepet tė kuptohet se Flickr nuk ka pėr qėllim t’i bėhet konkurrent shėrbimit tjetėr tė njohur tė videove YouTube, e as ndonjė shėrbimi tjetėr tė ngjashėm online, por do qė shfrytėzuesit e tij tė kanė njė vend ku mund tė ruajnė video-klipet e shkurtra, tė cilat janė interesante pėr njė rreth tė vogėl tė shfrytėzuesve, pėr tė cilėn gjė YouTube i cili ėshtė stėrmbushur nuk ėshtė edhe aq ideal.

www.flickr.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
 
Flickr bėhet edhe me video
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pranvera, Arbenit: Bėhu burrė dhe kthema Erionin
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Profeti Muhamed kishte parashikuar ardhjen e ISIS-it (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Informatike dhe Teknologji-
Kėrce tek: