ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė   Sun Apr 06, 2008 6:39 pm

waw Nė njė ankand online, domeni www.pizza.com i ka sjellė 2.6 milionė dollarė njė amerikani i cili e kishte mirėmbajtur faqen qė nga viti 1994.

Chris Clark, 43 vjeēar, fillimisht e kishte blerė kėtė adresė pėr vetėm 20 dollarė nė vitin 1994, kur sapo kishte filluar rrjeti i internetit dhe kur po tentoj tė siguronte njė kontrate me njė kompani picash.

Nė janar, Clark vendosi tė shes domenin e tij pasi qė kishte dėgjuar pėr shitjen e vodka.com pėr tre milionė dollarė nė vitin 2006.

"Ėshtė ēmenduri, thjeshtė ėshtė vetėm ēmenduri. Mendova, 'pse tė mos provoj tė shoh se ēfarė interesimi mund tė ketė? Nėse dikush ėshtė i interesuar tė paguajė aq shumė pėr vodka.com, ndoshta ka mė shumė interesim nė pizza.com", ka thėnė Clark.

Ankandi online ka nisur mė 27 mars. Oferta e parė ishte 100 dollarė, pėr tu ngritur nė 2.6 milionė njė javė mė pas. Pas njė ankandi javor, ai pranoi ofertėn nga njė blerės anonim.

Clark ėshtė pishman pse nuk ka blerė mė shumė domene nė vitin 1994, kur rrjeti i internetit po lulėzonte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
Anisa
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 116
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Ca nuk po degjojme   Mon Apr 07, 2008 4:10 pm

Biznesi eshte futur kudo nuk kalene cep pa hyre Evil or Very Mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Everest Haxhi: 21 Janari, Erjoni dhe Shitėsja e Vogėl e Shkrepseve
» Blerim Latifi i pėrgjigjet Jakup Krasniqit: Mos shit patriotizėm
» Si nė pėrralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerė prej 10 mln dollarė (FOTO)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Informatike dhe Teknologji-
Kėrce tek: