ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sė shpejti, televizor ekologjik nga Philips

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Sė shpejti, televizor ekologjik nga Philips   Sun Apr 06, 2008 6:38 pm


Prodhuesit e aparateve televizive shpesh kritikohen se nuk janė duke bėrė gjė pėr ambientin – prandaj prodhuesi gjigant Philips ka ndėrmarrė njė hap nė kėtė drejtim. Ky prodhues sė shpejti do tė hedhė nė treg njė model tė televizorit ekologjik.

Qysh nė muajin e ardhshėm nė Angli do tė gjendet nė treg modeli i televizorit Eco Flat TV me rezolucion 1.080 pikselė, me komponentė shtesė pėr rregullimin e fotografisė, Pixel Plus HD, pastaj katėr porte HDMI dhe altoparlantė tė integruar.

Sidoqoftė, karakteristika kryesore e kėtij modeli ėshtė njė sensor i integruar qė rregullon dritėn e aparatit televiziv sipas dritės sė pranishme nė hapėsirėn ku ai ėshtė vendosur dhe sipas asaj ēfarė shfaqet nė TV.

Nė Philips pohojnė se ky model i televizorit konsumon tri herė mė pak energji se modelet tė tjera tė televizorėve LCD, qė do tė thotė njėkohėsisht kursim tė energjisė dhe “shpėtim” tė planetit tonė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
 
Sė shpejti, televizor ekologjik nga Philips
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Jorgo Telo:ZAGORI E PERMALLUAR (Tekst i kenges qe do hidhet se shpejti ne fb)
» Shota,Shota (mashalla) Baraliu - Aktore, Top - Modele e jona sė shpejti do tė bėj njė "BOOM" - surprizė !

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Informatike dhe Teknologji-
Kėrce tek: