ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 A eshte e rendesishme pamja e jashtme?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next

A eshte e rendesishme pamja e jashtme per te gjetur dashurine
 Po
 Jo
 Ndoshta
Shiko rezultatin
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Sat Mar 29, 2008 10:16 pm

A eshte e rendesishme pamja e jashtme?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Sun Mar 30, 2008 12:41 am

Tė vjetrit kanė thėnė:Boraėshtė e bardhė po e ftohėt.Tani njė person qė nuk ka menquri tė nevojshme,nuk ka sjellje
ai mund te jetė i bukur nė pamjen e jashtme,por i erret brenda shpirtit.Tani a ka njeri qė nuk e don tė bukurėn?Bukuria eshte thesar,por thesari me i qmuar eshte menquria,kur njeriu eshte i menqur dhe i bukur,eshte thesar i dyfisht.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Ky eshte mendimi im   Sun Mar 30, 2008 3:14 pm

une mendoj se pamja e jashtme nuk eshte e rendesishme sepse me kalimin e viteve ajo iken,por fatkeqesisht shumica e njerezve ne te gjithe boten mendojne se ajo ka rendesi te madhe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
triniti
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 14
Localisation : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
Registration date : 05/05/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Mon May 05, 2008 8:53 pm

vota ime ishte "ndoshta" nder tre opsionet mu duk me e pershtatshmja...
pamja fizike per mendimin tim eshte e rendesishme deri diku...te jemi realist, eshte hipokrite te thuash jo sme intereson , jo nuk eshte e rendesishme etj etj... gjeja e pare qe shohim tek dikush qe sapo kemi njohur apo thjesht tek dikush qe ndeshim gjate dites cila eshte???
aspekti fizik normalisht, veshja etj etj

kur dalim ne darke, kalojme ore e ore te tera para pasqyres e gjysmen e dites para guardarobes per te zgjedhur veshjen e duhur, pse ndodh kjo kur pamja nuk ka rendesi???
thjesht sepse aspekti fizik eshte i rendesishem.
menyra e veshjes, e sjelljes etj eshte pjese e personalitetit tone

thashe e rendesishme deri diku duke u ndaluar thjesht ne impresionet qe na le dikush me impaktin e pare, pa hyre thelle thelle per te zbuluar ate cka fshihet pas aspektit fizik sepse ndryshe do kalonim ne teme tjeter, keshtu qe po e mbyll me kaq se e zgjata shume...
aspekti fizik, po eshte i rendesishem, por vetem deri diku
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Sun May 18, 2008 3:01 pm

vota ime eshte ndoshta se edhe pamja e jashtme e ka rendsin e vet , por mbi te gjitha eshte te jet njeri , por jo se eshte pamja e'jashtme kryesore ,nuk eshte ,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Sun May 18, 2008 7:23 pm

ashtu mendoj edhe une,meqese po qelloj edhe njeri komplet dhe e bukur kjo ėshtė aq mė mirė,askush nuk ikėn nga bukuria.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Mon May 19, 2008 8:47 am

vota ime esht se nuk e rendesishme per mua pamja e jashtme,por me rendesi ka se cfar personi esht

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anisa
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 116
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Mon May 19, 2008 4:07 pm

rendesi sado te vogel ka megjithese nuk duhet te kete se pamja eshte paraqitja e pare me njeneri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Tue May 20, 2008 12:37 pm

jo jo edhe pamja e jashtme nuk ka rendesi te vogel , se ajo eshte pasqyrimi i"yte i perditeshem , por pamja vjen pas njerzidhekut , pas edukates ,pas kultures ,pra keto jan gjerat kryesore qe duhet ti ket nje njeri pra pamja e jashtme ze vend
midis ketyre gjerave kryesore qe duhet te ket njeriu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arbin
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 63
Localisation : be
Registration date : 27/05/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Sun Jun 08, 2008 10:08 pm

Mendimi im esht se mvaret prej personi njeri e jo prej pamje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Mon Jun 09, 2008 11:38 pm

natyrisht bukuria eshte e kerkuar,kush iken nga bukuria?Po me i rendesishem eshte te qenunit njeri ne kuptimin e plote te fjales.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Mon Jun 09, 2008 11:47 pm

po edhe pamja e jashtme e ka rendesin e vet por mbi te gjitha eshte je jesh njeri i rregullt i drejt dhe i paster shpirterishte ,,,,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Tue Jun 10, 2008 3:31 pm

per gjinine femrore pamja e jashtme eshte me erendesishme se per meshkujt,mirepo personaliteti i ndertuar mire,eshte mbi te gjitha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Tue Jun 10, 2008 5:04 pm

Pamja e jashtme eshte e rendesishme per cdo qenie njereore dhe jo njerezore, pra ska dallim gjinie apsolutikisht!!!

Shnet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Fri Jun 20, 2008 3:16 pm

po e rendesishme eshte edhe pamja e jashtme,por jo kryesore.Te marrim parasysh se para nes kemi nje bukuroshe apo bukurosh qe na mahnite me bukuri,por sapo bisedojme pak minuta me te shohim se nuk eshte mjaft i menqur,apo e menqur!Qfare rendesie do te kishte ajo bukuri?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
arbin
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 63
Localisation : be
Registration date : 27/05/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Fri Jun 20, 2008 9:29 pm

Pamja e jashtme te bezdis,pamja e mbrendeshme te qendis.
Mua gjithmon me ka pelqyer pamja e jashtme e nje femre,por masi kam par se vertet pamja e jashtme e nej femre ska te bej me at femren qfar mshifet ajo bukuri ,keshtu kam ra ne pozit te pa imagjinushe ,por smun dte htem se te gjitha vajzat jan pa hjeshi,bukuri por jante veqanta kjo i dallon e per ket duhet hulumtu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Sat Jun 28, 2008 10:27 pm

mendja,shpirtgjersia e bejne nje person te deshiruar ne rrethin shoqeror,natyrisht edhe pamja e jashtme ka rendesine e vet,sidomos te femrat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Thu Jul 03, 2008 8:30 am

per mua pamja e jashtme nuk ka rendesi kur nje person i ka vetit si nje njeri i sinqert dhe dhe real dhe serioz e jo Avanturist keto jan per nje person qe i takojn sipas meje e jo dy fytyresh se bukuria nuk esht asgje per mua kur nuk jan keto gjera kryesore

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Thu Jul 03, 2008 6:47 pm

si gjethmone themi pamja e jashtme eshte me pak e rendesishme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
memaliaj
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 16
Age : 34
Localisation : shqiperi
Registration date : 07/06/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Fri Jul 25, 2008 5:33 pm

po eshte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Sun Jul 27, 2008 1:59 pm

po eshte 50% por mbi te gjitha eshte te jesh njeri i rregullt dhe i drejt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Morena
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 141
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Mon Jul 28, 2008 8:04 pm

Pjesa mė e madhe e njerėzve do tė dėshiron tė ishin fizikisht tėrheqės.
Sigurisht, nėse marrim parasysh paratė dhe kohėn qė shpenzohet nė veshje,
produkte bukurie, ushtrime fizike e kirurgji plastike, tėrheqja fizike duket njė
qėllim pėr tė cilin shumė veta aspirojnė. Po kur kostot e tė qenit tė bukur janė
kaq tė larta, pėrse njerėzit i vazhdojnė pėrpjekjet e tyre? Pėrgjigja ėshtė e
thjeshtė. Ata qė gjykohen si tėrheqės pėrgjithėsisht konsiderohen si
inteligjentė, tė kėndshėm, tė lumtur, fleksibėl, interesantė, tė besueshėm,
seksi, pranues, tė fortė, miqėsorė, modestė, tė pastėr e tė suksesshėm mė shumė
se ata mė pak tėrheqėsit.shumė se ata mė pak tėrheqėsit.

Por, pamja tėrheqėse ka dhe anėn e errėt
tė saj. Njė femėr tėrheqėse shpesh shihet si delikate, sipėrfaqėsore e
pavendosur dhe e tėrhequr nga jeta e lehtė. Pėrjashtim kėtu bėjnė meshkujt, tė
cilėt pėrgjithėsisht shikohen si tė vendosur, tė aftė dhe aktivė. Studimet
sugjerojnė se shpėrblimet e pritshme shoqėrore pėr pamjen e jashtme janė
iluzore, veēanėrisht pėr femrat. Kėshtu pėr shembull, bukuria mund tė nxisė
pėrshtypje mė pak pozitive pėr femrat nė situatat profesionale. Njė besim njė
mbahet rėndom (megjithėse pa baza) ėshtė se femrat tėrheqėse i kanė arritjet e
tyre mė shumė bazuar nė pamje, se nė aftėsi. Nga ana tjetėr, mendohet qė ato tė
jenė shumė sociale, me mundėsi mė tė mėdha zgjedhjeje, e sigurisht jo tė
vetmuara. E pra, studimet kanė treguar tė kundėrtėn. Tė bukurėn njerėzit shpesh
e paragjykojnė, e nėnvleftėsojnė si nė rastin e “dhelprės dhe rrushtė”, dhe duke
e parė si njė mollė tė ndaluar pėr standardet personale kanė frikė t’i afrohen
vėrtetė. Nga ana tjetėr, beteja e vazhdueshme pėr tė ndjekur idealin e tė
bukurės, tek vetė tėrheqėsit, ēon nė nivele tė larta stresi dhe nė ankth kronik.
Dėshtimi nė pėrmbushjen e kėtij standardi ēon nė pakėnaqėsi, vetėvlerėsim tė
ulėt e dėshpėrim tek ata, tė cilėt vetėvlerėsimi bazohet edhe nė tėrheqjen
fizike.

Ndaj, tė qenit tėrheqės, jo domosdoshmėrisht shoqėrohet me nivel
mė tė larta kėnaqėsie e mirėqenieje sikurse shpesh mendohet. Theksi qė i vihet
bukurisė ka pasoja sociale e psikologjike te njerėzit e veēanėrisht te femrat si
rezultat i kėrkesės, e nevojės pėr tė pėrmbushur standardet e vetes ashtu edhe
ato tė shoqėrisė. Betejė me mullinjtė e erės! Mėnyra si ne reagojmė ndaj asaj qė
konsiderojmė tė bukur ėshtė e ēuditshme shpeshherė. Ėshtė mė shumė njė ēėshtje
estetike, e akoma mė shumė njė pėrcaktim kulturor me njė domethėnie tė fortė
mirėqenie fizike qė do tė pėrcjellė gene tė mira nė gjeneratat pasuese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Naki
General Staff
General Staff
avatar

Numri i postimeve : 21
Age : 44
Localisation : Prishtinė
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Mon Jul 28, 2008 10:36 pm

Pak ka rendesi si duket por cka ne koke
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://naki.newdiscussion.net
Sherxhij@
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 324
Registration date : 28/07/2008

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Tue Jul 29, 2008 2:28 am

.......................... :alien:


Edituar pėr herė tė fundit nga Sherxhij@ nė Sun Feb 01, 2009 5:00 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   Thu Jul 31, 2008 12:01 pm

po,po pamja ndikon sidomos te femrat,doren ne zemer femra e bukur ta le syrin hapur!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A eshte e rendesishme pamja e jashtme?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A eshte e rendesishme pamja e jashtme?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Enver Bytyēi:Nihilizmi dhe teoria e argumentit
» Pėrsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Bimėt dhe shtazėt sheruese dhe ushqimore
» Besi Bekteshi: Falja nuk ėshtė kulturė e demokracisė shqiptare, por standard qė nuk do ta plotėsojmė edhe pėr shumė vite
» Nje liber ne gjermanisht i Artistes Alida Hisku eshte nje dhurate e bukur per cilindo...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Bisede e hapur :: Bisede e hapur-
Kėrce tek: