ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 THĖNJE TĖ NJERĖZVE TĖ MĖDHENJ

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: THĖNJE TĖ NJERĖZVE TĖ MĖDHENJ   Wed Mar 26, 2008 4:07 pm

VOLTERI

E pyetėn Volterin se ē“ndryshim ka nė mes tė mirės dhe sė bukurės?
-E mira tha filozofi i madh ka gjėthnjė nevojė pėr prova,kurse e bukura jo!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: THĖNJE TĖ NJERĖZVE TĖ MĖDHENJ   Wed Mar 26, 2008 4:14 pm

POSTDAM
Njė mbrėmje nė Postdam,pas njė darke tė shkėlqyer,Volteri i bėri portretin njė princi tė mirė,qė e krahasoj me njė despot dhe tiran.Tė gjithė e ndėgjuan me vemendje fjalėn e filozofit tė madh,kurse mbreti i Prusisė u trondit shumė nga gojėtaria e Volterit dhe nisi te qante.Volteri e nderpreu fjalen,i hodhi nje sy mbretit dhe thirri:
-Shihni,shihni!Tigri po qan!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: THĖNJE TĖ NJERĖZVE TĖ MĖDHENJ   Thu Mar 27, 2008 2:41 pm

BALZAKU

Kur ishte fėmijė deshėn qė Balzaku tė bėhej avokat.Por ai kėmbėngulte tė bėhej letrar.
-Letrar,i thoshte ia ati do tė vuajsh pėr bukė.!Nė letėrsi,ose duhesh tė jesh mbret,ose hiē fare.

-Eh po mirė u pėrgjegj Balzaku:Unė do tė bėhem mbret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: THĖNJE TĖ NJERĖZVE TĖ MĖDHENJ   Thu Mar 27, 2008 2:48 pm

Balzaku(shkrimtar francez) e kishte marrė njė sekretar tė cilin e zgjontenė orėn njė pas mesnate dhe i thoshte:Ju keni ende zakonin e keq tė fleni natėn,kurse nata ėshtė bėrė pėr punė.Ja po ua jep njė kafe ,qė tė mos ju zė gjumi.Uluni nė tryezė dhe shkruani.Dhe i diktonte deri nė shtatė tė mėngjezit,sekretari lodhej dhe kėputej duke shkruar.Balzaku i thoshte:-E sheh se shpirti ėshtė i gatshėm,por trupi i dobėt.Shko pra tė flesh,por do tė zgjohesh rreth orės dymbėdhjetė qė tė fillojmė sėrish punėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: THĖNJE TĖ NJERĖZVE TĖ MĖDHENJ   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
THĖNJE TĖ NJERĖZVE TĖ MĖDHENJ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Milazim Kadriu: Mendime tė njerėzve me menēuri tė hollė , trashėgim pėr brezat e ardhshėm

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Teme e lire-
Kėrce tek: