ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gjera te cuditshme

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Prifti bekon klubin e striptizit   Mon Apr 21, 2008 8:27 pm

uaaaa Njė prift rus ėshtė vėrshuar nga tė sharat, pasi ėshtė mashtruar nga disa persona pėr tė bekuar njė klub striptizi.

Atė Nickolai ka bekuar klubin e striptizit Studio 74 nė qytetin Chelyabinsk pasi qė atij i ishte thėnė se bėhej fjalė pėr njė shkollė baleti.

Prifti ortodoks pohon se nuk e kishte idenė se ishte njė klub striptizi dhe se ai ishte mashtruar nga pronarėt, tė cilėt i kishin thėnė se ishte njė sallė pėr kėrcimtaret e baletit.

Zėdhėnėsja e Studio 74 Anna Usmanova ka thėnė: "Prej momentit qė kemi kryer kėtė akt tė shenjtė nė lokalin tonė myshterinjtė thonė se kanė pėrjetuar njė atmosferė tėrėsisht tė re dhe ēdo ditė e mė shumė njerėz po vijnė. Duket se bekimi ka bėrė punė".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: 90 minuta i mbuluar me akull   Wed Apr 23, 2008 3:05 pm

90 minuta rekord, njė kinez i ka kaluar nė tankun e mbuluar me akull. Wang Jintu, 43-vjeēar, tentimin e tij e ka bėrė nė njė klub tė Pekinit, dhe me kėtė ka thyer rekordin e mėhershėm prej njė orė e 13 minutash, tė cilin e ka vendosur holandezi Wim Hof nė Madrid, nė shkurt tė kėtij viti.

Pasi qė ėshtė futur nė tankun e qelqtė, tė punėsuarit kanė zbrazur nė tė qese me akull, derisa ėshtė mbuluar deri nė krahė. Tanku ėshtė hapur 90 minuta mė vonė, dhe Wang me ndihmėn e tė tjerėve, ka dalė jashtė dhe ka pėrshėndetur publikun.

"Tė shumtėn e kohės bart pantallona tė shkurtra, madje edhe gjatė dimrit", ka thėnė bija e tij dhe ka shtuar se gjithmonė ka qenė rezistent nė tė ftohtė. Zyra kineze e librit tė rekordeve Guinness ka konfirmuar thyerjen e rekordit pėr rezistencėn e trupit ndaj akullit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Nxėnėsit nga Lazarati dehin mėsuesit me kanabis   Wed Apr 23, 2008 3:48 pm

Ahmet Prenēi, nė Gjirokastėr. Drejtori i shkollės "Asim Zeneli" i tregon efektet e bimės narkotike

Pėr drejtorin e pėrgjithshėm tė Policisė sė Shtetit, Ahmet Prenēi, Shkodra, Vlora dhe Gjirokastra janė qarqet mė problemore dhe brenda hartės sė kultivimit tė bimės narkotike kanabis sativa. Gjatė takimit tė pėrvitshėm sensibilizues qė zhvillohet nga strukturat e qeverisjes vendore nė Prefekturėn e Gjirokastrės nė bashkėpunim me policinė, numri njė i policisė shqiptare tha se "Policia do t‘i pėrmbahet ‘tolerancės zero‘, duke mos lejuar askėnd qė t‘i bėjė karshillėk shtetit dhe tė mbėshtesė tė ardhmen e mirėqenies sė tij nė kultivimin e bimės sė helmit, sidomos nė tri qarqet mė problematike dhe veēanėrisht nė Komunėn e Lazaratit tė pėrfshirė brenda hartės sė kultivimit tė bimėve narkotike". Tė pranishmit nė takim pritėn me habi deklarimin e drejtorit tė shkollės sė mesme "Asim Zeneli", sipas tė cilit trupa pedagogjike e kėsaj shkolle ka si indikacion pėr identifikimin e bimėve tė kultivuara efektin qė shkakton te mėsuesit aroma e sjellė nga nxėnėsit qė vijnė prej zonave tė kultivimit. "Mėsuesit nė klasat tona e ndiejnė efektin e bimėve tė kultivuara dhe ndryshimin e kėtij efekti sipas fazave tė zhvillimit tė bimėve. Nė fazat e para tė rritjes ata ndiejnė pėrgjumje nė mėsim, nė fazėn e rritjes mesatare nxėnėsit dhe mėsuesit ndiejnė dhimbje tė forta koke, ndėrsa nė fazėn e pjekjes kanė dhimbje tė forta koke dhe tė vjella", tha drejtori i gjimnazit "Asim Zeneli", ku mėsojnė njė numėr i madh nxėnėsish nga Komuna e Lazaratit. Ndėrkohė, kryetari i Komunės Lazarat, Dashnor Aliko, tha se fenomeni ka ardhur duke u ulur nga viti nė vit, por, krahas kėsaj, kėrkohet vėmendje nga shteti pėr investime pėr vende tė reja pune dhe investime pėr pėrmirėsimin e jetės sė kėtij komuniteti. "Pėrgjegjėsia ligjore ėshtė individuale, por unė u bėj thirrje tė gjithė drejtuesve tė institucioneve shtetėrore qė tė mundėsojnė pėr punėsimin e atyre qė kultivojnė drogė. Ne si komunė, nga ana jonė, do tė pėrkujdesemi pėr ngritjen nė Lazarat tė njė qendre kulturore tė pajisur me internet, do tė ngremė njė skuadėr futbolli nė kategorinė e tretė dhe do tė ndėrmarrim iniciativa qė i largojnė njerėzit nga droga", tha kryetari i Komunės Dashnor Aliko. Ndėrsa drejtori i Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut, Hysni Burgaj, tha se kėtė vit policia do tė pėrdorė helikopterė pėr tė identifikuar sipėrfaqet e kultivuara me bimė narkotike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Gjera te cuditshme   Thu Apr 24, 2008 2:15 pm

o zoti admin ,, po hap mor ndonje tem tjeter
se na e mbushe me shkrime gazetash
sa na u shpifen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Sekretarja mė e mirė ėshtė mashkull   Fri Apr 25, 2008 7:48 pm

Nė konkursin pėr sekretaren mė tė mirė nė Hamburg, fitues ėshtė shpallur njė mashkull i vetėm qė ishte gjendur nė finale, dhe i cili me aftėsitė e tij dhe njohurinė, i ka mundur tė gjitha konkurrentet sharmante.

Sekretarja mė e mirė e Gjermanisė ėshtė mashkull, sė paku sipas rezultateve tė garės nė tė cilėn ka fituar pėrfaqėsuesi i vetėm i gjinisė mashkullore nė finale.

Marc-Oliver Schlichtmann (32-vjeēar), i cili ka diplomuar nė gjuhė tė huaja, ka fituar garėn kundėr dhjetėra femrave, ka pohuar prodhuesi i pajisjeve pėr zyre, organizator i garės nė Hamburg.

Ai ėshtė theksuar nė veēanti me pėrkthimin e tij nė gjuhėn angleze, ka vlerėsuar juria.

Nė mesin e testeve ka qenė edhe detyra pėr bindjen e shefit tė nervozuar, doza mė e lartė e diplomacisė, si dhe rishqyrtimi i qėndrimeve.

Nė Gjermani, vetėm dy pėr qind e sekretarėve dhe menaxherėve tė zyrės janė meshkuj, ka theksuar kompania Leitz e cila ka organizuar kėtė garė.

Fituesi rregullisht pranon postėn me titull "Zonja Schlichtmann".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Bajga e dinozaurit shitet rreth njė mijė dollarė   Fri May 02, 2008 4:26 pm

Njė
grumbull bajge tė dinozaurit tė vjetėr 130 milionė vjet ėshtė shitur tė
mėrkurėn nė njė ankand nė New York pėr rreth 1.000 dollarė amerikanė.
Bajga
parahistorike arriti tė shitet mirė pėr 960 dollarė, ka thėnė zėdhėnėsi
i shtėpisė sė ankandeve Bonhams New York. Vlerėsimi pėr tė para
ankandit ishte 450 dollarė.

Bajga e fosilizuar ėshtė nga epoka Jurassic, ka thėnė shtėpia e
ankandeve. Duket si njė shkėmb nga jashtė dhe si njė mineral
shumėngjyrėsh nga brenda.

Blerėsi ishte Steve Tsengas nga Ohio. 71-vjeēari Tsengas ėshtė pronar i
OurPets, njė kompani e cila shet produkte pėr menaxhimin e plehrave tė
qenve dhe maceve.

Tsengas ka blerė bajgėn duke shpresuar se do tė motivojė tė punėsuarit
e tij dhe ta pėrdorė atė si njė mjet marketingu duke e shfaqur atė nė
kabinėn e kompanisė nėpėr panaire, ka thėnė ai.

Sipas tij, “plehu, ėshtė njė biznes i madh nė industrinė e kafshėve shtėpiake”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
Anisa
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 116
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: Gjera te cuditshme   Wed May 14, 2008 7:05 pm

I zhveshur dhe i rrezikshėm


Njė grua nga
Malajzia ėshtė befasuar nė mėnyrė tė pakėndshme kur ka zbuluar se
mashkulli i zhveshur, i cili po rrinte i shtrirė nė krevatin
bashkėshortor, nuk ishte burri i saj i ligjshėm, por njė burrė
tėrėsisht i panjohur, i cili paraprakisht edhe e kishte plaēkitur atė.
Amvisja
36-vjeēare kishte bėrė gjumė tė rėndė kur hajni ka parė se edhe burri i
saj po bėnte tė njėjtėn gjė, nė njė krevat nė dhomėn tjetėr. Ai ėshtė
zhveshur dhe ėshtė shtrirė pranė saj, shkruan nė raportin policor nga
qyteti Terengganu, nė lindje tė Malajzisė.

Gruaja kishte dyshuar kur e kishte pyetur diē, ndėrsa zėri qė ishte
pėrgjigjur kishte qenė i panjohur pėr tė. Ajo ka dalė nė dhomėn tjetėr
dhe ka zbuluar se burri i saj ishte i shtrirė nė krevat.

Mė tė kuptuar se dikush tjetėr paska qenė pranė saj, ajo ka filluar tė
bėrtasė, ndėrsa hajni ka kėrcyer nga dritarja sė bashku me gjėrat e
vjedhura.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: Gjera te cuditshme   Sat May 17, 2008 8:42 pm

shume interesante keto gjerat me qelqejne shume te terheqin qe ti lexosh deri ne fund
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: Gjera te cuditshme   Sat May 17, 2008 8:48 pm

Loja e maces dhe miut lė pjesė tė Tiranės pa rrymė


Njė
mace e cila po vraponte pas miut nė trafon kryesore tė rrymės nė Tiranė
ka shkaktuar mungesė tė rrymės nė disa pjesė tė kryeqytetit shqiptar,
ka njoftuar Korporata Elektroenergjitike Shqiptare (KESH) tė premten nė
Tiranė.
"Macja dhe miu janė ngatėrruar nė mes tė kabllove me
tension tė lartė", ka thėnė zėdhėnėsja e korporatės, e cila ka
paraqitur fotografitė e kafshėve tė viktimizuara nga rryma.

"Kemi bėrė fotografi sepse nuk ka ndodhur njė rast i tillė mė parė", ka shtuar ajo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Gjera te cuditshme   Sat May 17, 2008 8:57 pm

haha,Tomi e Gjeri nė lojė,ne pėr drita kemi nevojė,kjo mė duket si njė shpifje e arsyetimit tė tė dėshtuarėve,tė cilėt nuk ia dalin tė prodhojnė rrymė tė mjaftueshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Gjinjtė mė tė mėdhenj nė botė peshojnė 18 kilogramė!   Sat Jun 07, 2008 7:38 pmYlli
pornografik, Maxi Mounds ka hyrė nė Librin e Rekordeve Guinnes si
pronare e transplantimeve mė tė mėdha nė botė – secili gji i saj peshon
9 kilogramė.
Maxi qysh para disa vitesh kishte dėgjuar se
ekziston kategoria “gjinjtė mė mėdhenj natyral’. Ajo kishte kontaktuar
Guinnes-in dhe kishte pyetur nėse ka kategoritė pėr ata tė
transplantuar.

"Mė thanė se nuk kanė dhe nuk i kam thirrur asnjėherė tjetėr. Mirėpo
ata mu lajmėruan dhe mė pyetėn nėse ende jam e interesuar qė tė marrė
pjesė nė ‘garė’. Kaloi njė kohė dhe mė pas mė lajmėruan se kisha
fituar”, ka thėnė Maxi.

Maxi gjatė viteve tė 90-ta kishte filluar tė punoj si striptizere nė
Florida. Ish-balerina atėkohė kishte vendosur tė ndryshonte pamjen e
saj.

"I kam pasur disa silikone tė modės sė vjetėr. Mirėpo atėkohė patėn
filluar disa tregime tė tmerrshme pėr to dhe i pata larguar pėr tė
vendosur tė reja, transplantime mė pak tė dėmshme", thotė Maxi.

Mirėpo, gjinjtė prapė filluan ‘tė lėshohen’ dhe Maxi sėrish ka larguar
transplantimet. Ajo kishte vendosur pėr njė teknologji tė re e cila do
tė duhej ‘tė shtynte’ gjinjtė e saj tė prodhojnė lėng i cili do tė
mbushte gjinjtė, por ato thjeshtė vazhduan tė rriten edhe mė shumė sesa
duhej.

Maxi nuk ka partner, sepse siē thotė ajo, nevojitet dikush qė ėshtė me tė vėrtetė i veēantė i cili mund tė pėrballet mė kėtė.

"Ka pasur edhe situata vėrtetė shumė qesharake, si p.sh. shumė meshkuj
kanė ‘fituar’ shuplaka fytyrės nga tė dashurat e tyre sepse thjesht nuk
mundur t’i largojnė sytė nga gjinjtė e mi", ka thėnė Maxi duke qeshur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
arbin
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 63
Localisation : be
Registration date : 27/05/2008

MesazhTitulli: Re: Gjera te cuditshme   Sat Jun 07, 2008 9:50 pm

Nje turiste amerikane me kudren e saj (bustren)shtat za nga aterimi prej afrike ne belgjik, kudra i ka pjell ne airoplan,dhe ja ka ba 6 klysh te vogel,por qka ndodhi pastaj?me kelyshet e shkret qe nuk paten pasaporta nukmunden me te udhtojn me avion per amerik; policija e airoportit ja burgosi kelyshet e saj kurse pronarja amerikanka udhtoj per ne amerik vetem me kudren(buster a meqk si i thojn)

E mira e saj ishte se radiot kishin lajmruar ket ngjarje dhe femijet e fshatrave qytezav rreth airoportit kan shkuar dhe ikan mar kelyshet e kudres,per nej jav ju kan dhen tamel dhe mbas nej jave ka ardh amirikanka dhe i ka kerkuar kelyshet e kudres dhe ka sjell pasaportat dhe ka paguar nej denim se kinse kudra shtatza ka udhtuar me airoplan.

Amerikanka e zemeruar pagoi femijet dhe familjaret te cilet e kishin mar kelushet per mbikqyrje dhe tha ifalenderoj femijet per ket gjest,kurse ju them se keni instucionen te korruptuara.. hehe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Gjera te cuditshme   Sun Aug 10, 2008 8:45 pm

Ujėvara mė e madhe nė Botė ėshtė “Engjėl” e lumit Karao (Venezuelė). Lartėsia nga e cila bie uji ėshtė 1.000 m. Kjo ujėvarė ėshtė vetėm njė nga shumė ujėvarat e larta nė kėto anė te Venezuelės. Emrin e ka marrė sipas pilotit amerikan Xhimi Engjėl i cili nė vitin 1933 e ka vizituar dhe vendosur nė ditarin e tij.
Ujėvara e dytė ėshtė nė Republikėn Jugafrikane me lartėsi 414 m.
Ujėvara e tretė ėshtė “Kukenani” nė Venezuelė me 610 m, lartėsi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Gjera te cuditshme   Sun Aug 10, 2008 8:48 pm

Gjethet mė tė mėdha i ka njė lloj pallme e quajtur “Rafia”, rritet nė brigjet e lumit Amazon. Gjethet e saj tė blerta arrin gjatėsi deri 22 metra dhe gjereėsi afėr 12 metra, kurse bishtin e gjethės e ka 5 metra tė gjatė.
Njė gjethė e tillė mund tė shtrehoj 10 njerėz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Gjera te cuditshme   Thu Jan 22, 2009 1:35 am

gjera té ēuditshme !!!!!!!!!!!!!

Ae dini qe ka edhe njerz té ēuditshem pa leri gjerat e' tjera
e asi njerzish kemi edhe neve ne keté forum ,, ketu ne mesin toné ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Gjera te cuditshme   Mon Jan 26, 2009 12:04 am

po kete e ke thene mire,sepse ai je bash ti vet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Gjera te cuditshme   Tue Jan 27, 2009 2:46 am

per kete sa jemi ne,duhet vleresuar te tjeret,sepse juve nuk ju punon nje fije nervore,te beni vleresime..............................................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Gjera te cuditshme   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gjera te cuditshme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Kuriozitete te ndryshme-
Kėrce tek: