ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Angli, i dhuron kėpucėt 70-vjeēare muzeut

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Angli, i dhuron kėpucėt 70-vjeēare muzeut   Sat Mar 15, 2008 3:14 pm

Njė grua nė Angli i ka dhuruar muzeut njė palė kėpucė tė cilat i ka veshur pėr gati 70 vite. Kathleen Dodd nga Hartlepool ka marrė kėpucėt e kafenjta si anėtare e Ushtrisė sė Terrenit gjatė Luftės sė Dytė Botėrore. “Kėto janė kėpucėt e ushtrisė, tė cilat ishin pjesė e uniformės.

Duhet tė dorėzonim gjithēka pas luftės, pėrveē kėpucėve”, thotė 87-vjeēarja. Ajo thotė se i ka veshur kėpucėt gjatė tre viteve tė shėrbimit ushtarak dhe vazhdoi t’i vishte pėr shumė vite mė vonė. Dodd thotė pėr “Daily Telegraph” se me kėto kėpucė ka njohur bashkėshortin. “S’e di pse i kam ruajtur”, thotė ajo. “Besoj pėr njė arsye sentimentale, pasi kam shumė kujtime tė bukura me to. S’kam dashur t’i heq asnjėherė, pasi mė kujtojnė kohėt mė tė bukura tė jetės sime”, shton ajo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
 
Angli, i dhuron kėpucėt 70-vjeēare muzeut
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kryqi i Kuq Shqiptar: Kush dhuron gjak shpėton njė jetė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Kuriozitete te ndryshme-
Kėrce tek: