ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ndahet ēmimi "Globi i Artė"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Anisa
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 116
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Ndahet ēmimi "Globi i Artė"   Wed Mar 05, 2008 8:45 pm

cheers Keira Knightley - aktorja mė e mirė nė "Atonement"
Filmi "Atonement" apo "Pendesa", qė trajton historinė e dy tė dashuruarve qė ndahen pėr shkak tė njė tradhėtie familjare dhe nga Lufta e Dytė Botėrore, ėshtė zgjedhur si filmi mė i mirė dramatik nė ceremoninė e sivjetshme tė ēmimeve Golden Globe.

Aktori Daniel Day-Lewis fitoi ēmimin si aktori mė i mirė nė filmin "There Will Be Blood" ("Do tė ketė gjakderdhje").

Ceremonia e zakonshme pėr ndarjen e ēmimeve tė sivjetshme u anullua pėr shkak tė njė greve tė skenaristėve. Fituesit u shpallėn nė njė konferencė shtypi.

Ēmimet "Golden Globe" jepen pėr filmat kinematografikė e televizivė dhe konsiderohen si mė prestigjiozet pas ēmimit Oskar.

Organizatorėt premtuan se ceremonia e vitit tė ardhshėm do tė jetė mė e madhe se kurrė mė parė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ndahet ēmimi "Globi i Artė"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: VIP-
Kėrce tek: