ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi tė krijuara nga forumistėt

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Bardh
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 32
Registration date : 03/03/2008

MesazhTitulli: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Tue Mar 04, 2008 5:32 am

Tė nderuar antar tė kėtijė forumi nė kėtė temė mund tė vendosni poezi apo vargje t'uajat.

Ja njė poezi nga Bardhi;

Fytyra e saj

fytyra e saj
ndrit si nuri,
fjala e saj
me peshė guri,

madhėshtija e saj
sa njė kala
e mpreftė
me dy teha
u bėftė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Thu Mar 06, 2008 8:13 pm

Pergezime Bardh,per kete poezi te bukur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bardh
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 32
Registration date : 03/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Fri Mar 07, 2008 5:17 am

Faleminderit i nderuari Shaban Cakolli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
the_girl
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 182
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: poezi   Mon Mar 24, 2008 8:01 pm

nuk di te shkruaj poezi por do mundohem qe te gjej diku sepse poezia me pelqen megjithese nuk di ta shkruaj, ose se kam provuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Tue Mar 25, 2008 12:13 am

znj.the-girl,
mė duhet tė them me kėnaqėsinė mė tė madhe se keni sjellur postime shumė tė mira nė forumin tonė.Tani me postimet tuaja ju keni dėshmuar se njihni shumė fusha.Ne nuk mund tė jemi tė pėrsosur tė i njohim gjitha lėmitė.Ėshtė mirė qė ju e doni poezinė,tani nėse nuk shkruani poezi,por zgjidhni nga ato qė ju pėlqejnė nga krijuesit tjerė,kjo ėshtė baraz me njė krijues qė shkruan poezi.I sillni ato nė forumin tonė dhe kjo ėshtė begati.Ju mund tė i sillni ato ėshtė e hapur rubrika Nga kri juesit tanė,por po deshet ju mund tė hapni edhe rubrikėn"Poezi tė marra diku",kjo ėshtė njė kontribut mjaft domethėnės

rrespekt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bardh
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 32
Registration date : 03/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Wed Mar 26, 2008 3:25 pm

Fat i heshtur

Dritė e jetės
nėn dhe
fat i heshtur
mbi truallin Pellazg.

E kėrkon diellin
t'ja ngroh rrėnjėt
ta verboj djallin
me blerimin e parė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Wed Mar 26, 2008 3:58 pm

Bardh shkruan poezi plot vlera,edhe kur jane te shkurtera kane nje kuptim domethenes qe flasin shume,pergezime z.Bardh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: poezi per deshmoret   Wed May 21, 2008 4:57 pm

MOS IK...
Syte te jane te jane zvogeluar si asnjeher
fytyra te eshte zverdhur,
floket e shpupurisuara
buzeqeshja e ngrire...

Dheu thithte gjakun nga kraherori
Buzet e thara
E kembet-nuk levizin.

Sonte mos me shiko me ata sy ikjeje
Sepse ti dote mbetesh ketu
VELLA
Mos u largo mu tani
Kur gjaku yt u be LIRI...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Fri May 23, 2008 2:19 am

e bukur shum poezia psikologe tr lumte po qenke edhe poete ti jo vetem psikologe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Sat May 24, 2008 2:40 am

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Sat May 24, 2008 2:43 am

Njė ditė Zoti po mendonte,
diqka zemrės time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Sun May 25, 2008 5:40 pm

shume e bukur artan me ka pelqyer shume shume duhet te vazhdosh te shkruash

_________________
Askush nuk i meriton lotet dhe te qarat e tua, dhe ai qe i meriton vertete sdo te te bej kurre te qash.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Mon May 26, 2008 12:07 am

po poezi te bukura artan,edhe une ndajė kėtė mendim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Mon May 26, 2008 12:12 am

flm z, shaban per vlersimin tend
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
psikologia
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 107
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Tue May 27, 2008 7:08 pm

URIME ARTAN KE SHPALOSUR KETU POEZI TE BURURA NGA BOTA JUAJ...PERGEZIME...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Wed May 28, 2008 2:26 am

kujte i thua yll
kujte i thua héne
kujte i thua princ si mu me ke thené
a te duket e njejte kur tjetrin e perqafon
a'thua per nje ēaste ndalohesh
mbyll syte e'me kujton
a'thua te rrene mendja
e'me kėrkon ne shtepi
por vendi ime eshte bosh
se une mungoj tek ty.........!!!!!!!


Edituar pėr herė tė fundit nga artani nė Wed May 28, 2008 2:34 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Wed May 28, 2008 2:30 am

dashuria fillon me nje shikim
vazhdon me nje buzqeshje
zmadhohet me nje puthje
dhe mbaron me dy pika lot...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Tue Jun 10, 2008 11:02 am

O bilbil I dashur shko ku te them uné
Nese te dashuren time e gjen ne gjum
puthe nje her nga une Nese e gjen te zgjuar
thuaj Se ende nuk e kom harruar;

ē'me duhen syt
kur nuk shihemi?
ē'me duhen kembet
kur nuk takohemi?
ē'me duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
ē'me duhet zemra kur
nuk dashurohemi ???
dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Tue Jun 10, 2008 11:07 am

Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.

Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.

Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua. TE DUA
dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Tue Jun 10, 2008 3:27 pm

mire je ne kete fushe,pergezime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Tue Jun 10, 2008 5:09 pm

Posa e verej une
qe me premton koha
shkruuaj pak me shume
e me duket poezia si loja!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anisa
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 116
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Tue Jun 10, 2008 10:16 pm

urime per poezite te gjitheve shume te bekura
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
arbin
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 63
Localisation : be
Registration date : 27/05/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Wed Jun 11, 2008 12:23 am

dashuri do te thote
te kesh gjith qiellin e te duash vetem nje yll
te kesh gjith diellin e te duash vetem nje rreze
te kesh gjith boten e te duash vetem nje njeri...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Thu Jun 12, 2008 12:52 am

Jo jo s“kam Harru,
Babs tim i kame tregu
Veē po pres me"mé Puthe ti Mu,
E Kuku uné ather mu Tranu,
Pom mé vjen marre me té thén té Du!!!
!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   Thu Jun 12, 2008 12:55 am

Syt po i ēeli e po i Msheli,
Zemren ma knaqe bre Baby,
Sjam Doktor as Profesor,
Veē di me Livru me Traktor,
Ah ēka ishin kto ēika,
Bre kto i Plast Pika,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi tė krijuara nga forumistėt   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi tė krijuara nga forumistėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Krijime-
Kėrce tek: