ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Budallai

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Budallai   Sat Feb 23, 2008 3:52 pm

Budallai

Nje “budalla” kishte hedhur kallamin per te peshkuar ne mes te nje rruge me asphalt. Prane tij kalon nje shok i vet dhe e pyet:
-C’po ben aty?
-Po peshkoj, nuk e shikon more idiot!
Shokut i erdhi keq per budallain dhe i dha 500 lek. Pas pak kaloi nje shok tjeter. Edhe ky e pyet c’po bente.
-Po peshkoj, nuk e shikon more idiot!
Edhe ketij i erdhi keq. Po ku ka peshq ne mes te asfaltit… Nxorri nje 500 lekeshe dhe ja dha. Pak me vone kaloi nje tjeter shok.
-C’po ben o derezi? Po ku ka peshq ne asfalt, te paska ikur truri fare. Eja te te jap nje birre se po me vjen keq per ty. U ulen, dhe moren nje birre. Per tu tallur e pyet “budallain”:
-Sa peshk ke zene sot?
- Ti je i treti- i pergjigjet “budallai”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Budallai   Sat Jun 14, 2008 5:10 pm

nje budalla po rrinte ulur pran spitalit te pediatris na shkoder ,,
dhe njźri po kalonte rruges pran tij dhe "i quajtuari budalla """
i thot mi fal 100 lek, po iké ore se se kam njeqindleksh te thyer
e"po mir pra me jep 200 qind ather i thot budadhaj,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Budallai
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Humor-
Kėrce tek: