ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 HARRIMI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: HARRIMI   Mon Feb 11, 2008 3:28 pm

Njė familje e tėrė po udhėtonin nė tren,kur pa pritur gruaja klithi me shqetėsim!
-E gjora unė!E kam harruar ndezur furnelėn elektrike,dhe do tė ndezet e tėrė shtėpia!
-Qetėsohu po i thotė burri:Shtėpia nuk do tė ndezet,nga se tani po mė bjen ndėrmend,se edhe unė epaskam harruar ēezmėn ndezur!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Sun May 25, 2008 4:25 pm

ĒEKANI
-Dua tė ndėrroj kėtė ēekan
-Pėrse?
-Sepse nuk qėllon gozhdėn asnjėherė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Sun May 25, 2008 4:27 pm

KRETA
Dy vajza po bisedonin rreth pushimeve.
-Ku ishit pėr pushime kėtė verė?
-Nė kretė
-ku i bie ky vend?
-Nuk di,ne udhėtuam me aeroplan.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Sun May 25, 2008 4:28 pm

HAJNI
-Kam dėgjuar se tė kanė vjedhur makinen?
-Po,dhe mė vie keq nga hajni!
-Pėrse?
-Sepse ka pėr tė renovuar shumė nė te!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Sun May 25, 2008 4:32 pm

NĖ PARK
Njė njeri lexon nė njė bankė druri nė park kėtė informatė"Esapo ngjyrosur"
Njeriu hedh afishen tutje duke thėnė:
-Ndoshta ėshtė e ndaluar ulja,por aq mė bėn!....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Sun May 25, 2008 4:34 pm

AKUARIUMI
Djali kishte floket e lagura ,kur ra per te fjetur.
-Perse i ke floket e lagura?-e pyeti e dashura.
-Sepse u thashė natėn e mirė peshqve nė akuarium.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Sun May 25, 2008 4:37 pm

UDHĖTIMI
Njė grua hyn nė njė agjensi turistike.
-KEMI PLANIFIKUAR KėTIJ PUSHIMI Tė UDHĖTOJMĖ NĖ BOSTON:Sa do tė na kushtojė?
-kjo varet se ku ju banoni.
-Aha,ne banojmė menjėherė kėtu afėr jush-u pėrgjegj gruaja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Mon May 26, 2008 9:25 pm

DY MAJMUNĖT DHE DERRKUCI
Ishin,ēishin-dy majmunė
Me njė sharrė bėnin punė
"sh-sh-sh"-sharronin dru
njė derrkuc flente aty
u hodh njėri nga te dy
uu,ēdjersė paska ky
ja dhe tjetri shpejt u ngrit
eh,vėrtetė po na qudit
ne punojmė e ky djersit!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Mon May 26, 2008 9:30 pm

NJERĖZIA DHE KANDARI
Ėshtė njė trastė plot me rrush.
Sa rrush ka?Kush e gjen,kush?
Nja tri kile dotė ketė
jo,jo ka katėr epėrpjetė
njėri pesė
gjashtė tjetri
Fjalėn e merr dhe i vjetri:
Jo kėshtu s“bėhet pazari
sa ka rrush,e gjen kandari.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Mon May 26, 2008 9:35 pm

GROSHA DHE QEPA
Nė kuzhinė,tej nė cep
grosha grindet me njė qepė
qepė,qepė,s“tė shoh dot
se mi mbushe sytė me lot
Qepa tha:Ashtu,lum motra,
unė me lot e ti me...bomba!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Sun Jun 01, 2008 4:32 pm

GRUAJA E DYTĖ
Njėri kishte qenė i martuar,por e merr edhe njė tjetėr grua dhe e qon nė shtėpi.Ajo kishte vetėm njė dorė,nga se tjetrėn e kishte humbur nė njė fatkeqėsi komunikacioni!
Kur e pau gruaja e parė u tmerua dhe po i thotė tė shoqit:
More burrė,ēfarė do tė mund tė ofroj kjo,qė unė nuk kam mundur tė ofroj?
Unė madje tė pėrqafojsha me dy duart,e tani e tutje kjo do tė pėrqafojnė vetėm me njėren dorė,i tha gruaja e parė deri sa po pregadiste valigjet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: HARRIMI   Tue Jun 03, 2008 10:36 am

Na ishte seē na ishte
njeherč njč poet
shkruante poezi e humor
me stil mozomakeē!

nuk pritonte kurrnjeherč
as naten as diten
hallal i qoft poetit
qe na e solli "driten"

marakli ish kan
dashnisč me i shkru
por vitet e rendonin
ngaqč ish moshu

Por vargjet si kurseu dot
kurr nuk u lodh poeti
i lumi ai per kte bote
qe i ban qef vetit. budalla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Tue Jun 03, 2008 4:50 pm

ha,haha,bukur e paskit radhitur z.artani,megjithatė ua kam lakmi kėtyre poetėve budallenj.Mua mė duken poetet dhe krijuesit e qdo krijimtarie njerėz tė mėdhenj,ani pse i ka shkelur mosha,sepse nuk qeshim kot me tė moshuarit,kur asaj rruge nuk mund te i shmangemi,ata sot-ne neser!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Mon Jul 14, 2008 10:35 am

A NUK PO TĖ KUJTOHEM?

Takohen dy vetė nė rrugė.
-Tungjatė jeta!A nuk po tė kujtohem?-e mbajė mend ishim bashk nė shkollėn fillore!
-Jo,jo,nė shkollėn tonė nuk ka pasur asnjė me mjekėrr,i drejtohet tjetri!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: HARRIMI   Wed Jul 16, 2008 9:37 pm

diskualifikimi

Ne ceremonjalin e marteses,musafiri i vonuar e pyet nje djalosh

Me falnni,a jeni ju dhendrri?
Jo,une jam diskualifikuar ne qerekfinale,pergjigjet djaloshi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: HARRIMI   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
HARRIMI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Humor-
Kėrce tek: