ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 "DASHURIA" cfar eshte?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
lubo
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 8
Registration date : 07/02/2008

MesazhTitulli: "DASHURIA" cfar eshte?   Thu Feb 07, 2008 10:03 am

Per mu Dashuria eshte...buzeqeshje por eshte dhe qarje e lot.Dashuria eshte...diell por eshte dhe shi,ndonjehere eshte ere e lehte,furtune e stuhi.Dashuria eshte...dite e gjate por dhe nate pa mbarim...eshte si loje,si bixhoz ndoshta dhe si argetim.Dashuria eshte...lule por mund te jete dhe gjemb,ndonjehere eshte me ngjyra ka raste ku eshte dhe e erret,sterr e zeze.Dashuria...mund te jete femer por mund te jete dhe mashkull,ndonjehere eshte si serial,ndonjehere si teater...ndonjehere te gezon e befas te zhgenjen,njehere ta thote troē e njehere te genjen...pastaj te do e me pas te urren...
Dashuria...kjo fjale me 7-shkronja,eshte shume e bukur por ndonjehere te duket sikur je ne "koma",ne ndonje ēast eshte...si ilaē qe te sheron por te behet dhe si semundje e pasherueshme qe nuk ke ē'i ben.
Dashuria eshte...si paqja ne jete por eshte dhe si nje lufte,qe nuk e di ē'te pret...eshte si fushe me lule por dhe si shkretetire,eshte e embel mjalte por dhe zeher me kripe...eshte si zogu qe gjithkund fluturon por eshte dhe si blete qe veē ne nje lule shkon.Dashuria eshte...kujtimi por dhe harresa.
Kjo eshte dashuria...me plote te mira e te keqija.
Kjo eshte DASHURIA...ku pa te s'rron dot rinia...po ashtu edhe pleqeria Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
kinezi
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 22
Registration date : 23/03/2008

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Sun Mar 23, 2008 4:38 pm

shkence eshte dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Tue Mar 25, 2008 10:27 pm

hahaha,kinezi shkenca eshte dashuria?!E njoh kete kinezin ky eshte aktiv dhe bene shume shaka,o deka tue qeshur,hahaha,megjithate kinezi dashuria ndryshon diq nga shkenca,por mire e ke thene,ekziston edhe dashuria per shkencen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bardh
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 32
Registration date : 03/03/2008

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Wed Mar 26, 2008 3:27 pm

Dashuria ėshtė mjalt me arra, por edhe pelim !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Thu Mar 27, 2008 9:03 am

dashuria esht embelsira e jetes pa dashuri nuk ke jet keshtu qe dashuria esht gjeja me e cmuar ne bot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Thu Mar 27, 2008 2:29 pm

Ashtu mendoj edhe une gurbetqarja,dashuria eshte shtyse qe te nxite per jete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Sat Jul 26, 2008 4:50 pm

dashuria esht qe te jep jet te jetosh por edhe te bjen vdekjen,
aq shum e embel aq me shum e hidhet Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dafka
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 27
Registration date : 16/07/2008

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Sat Jul 26, 2008 7:37 pm

dashuri eshte ajo qe ne vete ngerthen miqesine,rrespektin,sinqeritetin e ndersjelle,ngrohtesine e partnerit e shume e shume gjera te tjera qe per momentin nuk po me kujtohen...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Sun Jul 27, 2008 1:43 pm

dashuria eshte jeta pa dashuri nuk ka jet ajo e mban njeriun te gjalle..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Sun Jul 27, 2008 1:45 pm

dafka shkruajti:
dashuri eshte ajo qe ne vete ngerthen miqesine,rrespektin,sinqeritetin e ndersjelle,ngrohtesine e partnerit e shume e shume gjera te tjera qe per momentin nuk po me kujtohen...
e vertet esht yll kjo por cti besh kur partnerin nuk e ke ashtu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Sun Jul 27, 2008 1:56 pm

dashurin e gezon ai qe din me dashuru ,,,,por ai qe nuk din e vuan gjithmon,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
gishteza
General Staff
General Staff
avatar

Numri i postimeve : 82
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Tue Jul 29, 2008 11:46 pm

ndenje eshte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Wed Jul 30, 2008 4:13 am

edhe une them ,dashuria eshte ndjenje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Wed Jul 30, 2008 8:25 am

dashuria eshte ajo qe linde pernjeheresh me njeriun dhe rritet me te ,, dhe po prap vdes me njeriun ,, pa dashuri jeta eshte e pa kuptim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Morena
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 141
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Wed Jul 30, 2008 5:20 pm

Cdo dite pa ty, eshte si nje dit pa diell,cdo
mbremje pa ty eshte si nje nat pa yje,cdo ore pa ty eshte si nje jet pa ndjena, nje
seko
nd pa ty eshte si te mos
tme rre zemra .


Ja se
cesht dashuria!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Wed Jul 30, 2008 6:09 pm

ndjenjė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Morena
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 141
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Thu Jul 31, 2008 7:52 pm

Eshte e verbet shikon vetem me syte e zemres
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Thu Jul 31, 2008 8:04 pm

esht ndjenj e thell ne zemer qe kurr nuk largohet nga zemra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ruzhda
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re


Numri i postimeve : 70
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Thu Jul 31, 2008 9:26 pm

Dashuria pa puthje si telefoni pa mbushje Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Morena
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 141
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Fri Aug 01, 2008 8:26 pm

ruzhda shkruajti:
Dashuria pa puthje si telefoni pa mbushje Very Happy
dakort
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Sat Aug 02, 2008 3:14 pm

Dashuria eshte ndjenje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Sat Aug 02, 2008 6:14 pm

dashuria eshte ajo qe te vret shpirtin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Morena
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 141
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Sun Aug 03, 2008 10:41 pm

Dashuria eshte bashkim i ndjenjave
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Sun Aug 03, 2008 11:12 pm

kėshtu mendoja dhe unė Morena
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Morena
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 141
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   Wed Aug 06, 2008 8:28 pm

Dashuria eshte si nje lule e mbjell rritet po nuk e vadite vyshket dhe e zevendeson me lule tjeter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "DASHURIA" cfar eshte?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"DASHURIA" cfar eshte?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Monda Korca: "Cdo gje ne jete buron nga dashuria.", Interrviste me aktorin Anastas Nika, Bisedoi Raimonda Moisiu, Gazeta Tirana Observer
» Ne ishim ketu, Ne jemi akoma ketu, kjo eshte "HISTORIA" e Popullit Tim
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Diskutime per dashurine-
Kėrce tek: