ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 BIBLIOTEKA MĖ E MADHE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: BIBLIOTEKA MĖ E MADHE   Sat Dec 01, 2007 10:49 am

Biblioteka e Kongresit Amerikan nė Kapitol Hill nė Uashington tė ShBA-ve,e themeluar me 20 prill 1880,ka mbi 100 milion libra,30 milionvellime dhe pamflete,e gjate 26,14 hektarė,me 860 km,rafte per te vendosur librat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: ROMANI MĖ I GJATĖ   Sat Dec 01, 2007 11:08 am

Romani mė igjatė i botuar ndonjėherė ėshtė"LES hommes de bonne volonte"(NJERėZIT E VULLNETIT Tė MIRė) i shkrimtarit freng Luj Anri Zhan Farigula,i botuar viteve 1932-1946,ne 27 libra dhe4959 faqe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
BIBLIOTEKA MĖ E MADHE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» SHEJH SHEFQET SHEHU (1900-1952)
» Kurtesh Veliu: Kremte e madhe nė bletishtė
» Partizan Cene: Valicia e madhe ..!! Tregim horror ..Marre shkak nga nje ngjarje reale ..!!
» Konkurs letrar - Pėr nderė tė 100 vjetorit tė ngjarjes mė tė lavdishme tė historisė sė Malėsisė sė Madhe
» Kristaq Shabani:VEPRIMTARI E MADHE NE GJIROKASTER PER RILINDASIT E MEDHENJ BAJO E ĒERĒIZ TOPULLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Kuriozitete te ndryshme-
Kėrce tek: