ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 pini mė shumė lėngje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: pini mė shumė lėngje   Sat Dec 01, 2007 10:41 am

Fėmijėt shkollor nė mėngjez dhe nė mbrėmje,si dhe pushimevetė shkurtėra tė mėsimeve ,patjetėr duhet tėpijnė lėngje.Shumė fėmijė harrojnė tė pijnė dhe kėtė duhet tė ua pėrkujtojmė.Njė studim nė Univerzitetin e Paderbonit,jo vetėm qė dėshmon kėtė dukuri,por tregonedhe pasojat gjatė nxėnjes seė mėsimeve.Psh,nėse fėmiu pi pėrherė tė fundit para se tė flej,dhe serish pasi te kthehet nga shkolla,ai do tė humbas 2% tė lėngjeve nė trupin e tij,kjo dmth,nje kufizim i veprimit te tij truporė si dhe kufizim nė aftėsinė e tij tė pėrqėndrimit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
pini mė shumė lėngje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative
» Shqipėria ka shumė pėrparėsi pėr turistėt evropianė
» Besi Bekteshi: Falja nuk ėshtė kulturė e demokracisė shqiptare, por standard qė nuk do ta plotėsojmė edhe pėr shumė vite
» Kush Tradhėton mė shumė Femra apo Mashkulli ?
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Mjeksi e Shendetesi/Estetike-
Kėrce tek: