ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Serbėt tė pėrqarė rreth statusit tė Kosovės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: Serbėt tė pėrqarė rreth statusit tė Kosovės   Tue Oct 16, 2007 5:15 pm

Garda e Car LLazarėve,e cila planifikonte kėto dita tė shėnonte njė tubim marrėzie nėGazimestan afėr Prishtinės,pas njė kundėrshtimi nga UNMIK-u,hoqi dorė nga mbajtėja e tubimit,por me kėrcnimin se do tė i shpall luftė Kosovės dhe ndėrkombėtarėve qė administrojnė atje.Kjo gardė qė moti po festonte humbjet serbe nga osmanlinjėt,duke
mos lėnė gurė pa lėvizur,duke u thirrė nė njė fitore tė rrejshme,ku qėllimi serb ishte me
gėnjeshtra tė mbajnė Kosovėn.Tani edhe forcat radikale serbe ngrisin gishtin e kėrcnimit.
KOSHTUNICA U THA POPULLIT SERB,se Kosova nuk do tė bėhet kurrė e pavarur.Ai apeloj qė zgjedhjet nė Serbi tė shtyhen,si shkak pas bisedimeve shqiptaro-serbe,Serbia duhet tė ndėrroi kushtetutėn me tė cilėn do ta fus Kosoven nėn ombrellen serbe!
Nė anėn tjetėr kryetari serb Tadiq,njoftoi popullin serb se po ta fillonin edhe njė luftė
me shqiptarėt,Serbet do tė dilnin serish humbės.


Mendimi ynė ėshtė se as Car LLazarėve,as radikalve serb nuk ua ka kush frikėn.Ata vetėm tregojnė se sai prapambetur ka mbetė populli serb nė kėtė shekull.
Tani Kosova ėshtė nisur nė rrugėn e pavarėsisė,rrugė kjo qė ėshtė epa shmangshme.
Serbia kavetėm njė rrugė,tė pranoj me ngushėllim humbjen,dhe tė hapi rrugėn e fqinjėsisė me shqiptaret,ose tė jetoj e izoluar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Serbėt tė pėrqarė rreth statusit tė Kosovės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Njė orė mėsimi nė njė shkollė tė mesme amerikane, rreth krijimtarisė sė shkrimtares Kozeta Zylo
» Kleriku arab: Toka nuk rrotullohet rreth diellit
» Selim Hasanaj: Plackitje spektakulare nė Stokholm tė Suedisė, plasciktsit serb
» Sipas serbėve, Flamuri ynė para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjė njė kryq
» Besim Muhadri: A ishte vrasja e Emin Durakut pjesė e skenarėve tė komunistėve serbė dhe tė shėrbėtorėve tė tyre nė Kosovė?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Teme e lire-
Kėrce tek: