ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 vet e mire burrin polak!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: vet e mire burrin polak!   Tue Sep 25, 2007 5:44 pm

Avdiu ishte me varferi te skajshme,i kishte humbur i tere themeli dhe vetem sillej poshte lart pa ndonje qellim.Ate bote fshati beri nje mbledhje,donin te zgjidhnin nje roje fushash,nga se bagetia benin deme ne arate fshatareve.Ky rojtar fushash perdorej nga nje fjale barbarizmash qe vinte nga serbishtja,pra rojtarit te fushes fshataret i thonin polak.Dikush e propozoi Avdiun,dhe me shumice votash u zgjodh.Te mjerit desh i ra te paket nga gezimi.Kur u shperndane nga tubimi,Avdiut po i zgjatej te shkonte ne shtepi e te i tregonte gruas!Ai e thirri gruan nga lart per te e njoftuar,dhe me bertime me aq ze sa kishte:Oj Sabile-Sabilak,vet e mire,burrin polak!Te gjithe fshataret qeshen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
vet e mire burrin polak!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pershkrimi me i mire i bere ndonjehere per Kosoven !!!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Humor-
Kėrce tek: