ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KUSH ISHIN PARAARDHĖSITE SHQIPTARĖVE?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: KUSH ISHIN PARAARDHĖSITE SHQIPTARĖVE?   Tue Sep 25, 2007 5:06 pm

Trualli i banuar sot nga shqiptaret filloi tepopullohej shume me heret,qe neepoken e paleolitit(gurit te vjeter)mbi 100.000 vjet me pare.Ne Shqiperi vendbanimet me te hershme jane vertetuar ne Shpellen e Gajtanit(Shkoder) ne Konispol,ne maline Dajtit dhe ne vendbanimet e Xares(Sarande).
Shqiptaret kane kalue epoka te ndryshme,por per te u permendur jane koha e Paleolitit
dhe Neolitit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
KUSH ISHIN PARAARDHĖSITE SHQIPTARĖVE?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kryqi i Kuq Shqiptar: Kush dhuron gjak shpėton njė jetė
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Kusari- Lila: Ja kush deshi tė mėvrasė, pazari pėr ekzekutimin tim u krye nė Gjakovė
» Plisi shqiptar- Lashtėsia e kapeles bardhė-PLISIT
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Teme e lire-
Kėrce tek: