ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KOSOVA SIKUR KA NISUR TĖ BĖHET TOP E LOJTARĖVE DIPLOMATIK

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: KOSOVA SIKUR KA NISUR TĖ BĖHET TOP E LOJTARĖVE DIPLOMATIK   Tue Sep 18, 2007 8:52 pm

Kohen kur faktori nderkombetar hyri ne Kosove -diku para tete vitesh,te huajt e kishin ne dore administraten,dhe te tanet me arsye ankoheshin se nuk kane kompentenca!Qfare po ndodhe sot?Edhe pas tete vitesh Faktori Nderkombetar ne Kosove i ka gjitha kompetencat.Ne kohen kur po lypsen bisedimet serbo-shqiptare,te cilat nuk ka dashur te fillojne dhe as nuk kane perse te bisedojne,por ishin shtytje nga nderkombetaret.Ne Kosove duhej te zgjidhej statusi perfundimtar i Kosoves,lypset nje 120 ditesh bisedimesh shqiptaro-serbe,i cili veq ka filluar,Kosova sikur eshte bere top i lojes diplomatike.SHBA-te,flasin per nje pavaresi te mundshme te Kosoves,pa u bartur ne Keshillin e Sigurimit,ruset mohojne teresisht pavaresine e Kosoves,tani Ishinger ne nje gazete londineze,paska thene:Pavaresia e Kosoves nuk eshte ne agjende!Neser te huajt mund te luajne vallen,pro-kunder!Ajo qka eshte e sigurte kompromise shqiptaro-serbe,rreth statusit te Kosoves nuk do te kete.Shqiptaret nuk kane si te bisedojne me serbet per statusin,kur statusin e pavaresise e kane shkruar me gjak.I vetmi kompromis qe mund te zgjidhet me serbet eshte nje fqinjesi e mire.Populli i Kosoves eshte i deklaruar njezeri per pavaresi,ata mepa durim pritin fundin e dhjetorit,por a do te munden Kosovaret te shpallin njeanshem pavaresine?Kjo tani duket e pamundshme!Kohen kur priten zgjedhjet ne Kosove,formimi i nje Qeverie te mirefillte,kreret drejtues te Kosoves,eshte kohe qe ballafaqohet me bisedimet per statusin e Kosoves.Ky eshte zingjir i mundimshem per te e terhjekur:Lideret tane duhet te ndjekin formen,terhiq e mos keput!Si,te gjithe ne nje fjale per pavaresine e Kosoves,por jo me nje gjuhe te forte,e cila do te mundej te ndizte nje pjese te nderkombetareve,te cilet lehte mund te radhiteshin ne krahun serb.Pra nje gjuhe e bute,por qe flet qarte dhe vendosur,qe mbrone veten pa i shkaktuar lendim tjetrit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
KOSOVA SIKUR KA NISUR TĖ BĖHET TOP E LOJTARĖVE DIPLOMATIK
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Murat Jashari: Kosova drejt humnerės
» Ramiz Dėrmaku:KOSOVA, TAHIR ZEMAJ DHE KORBAT E KOMBIT
» Foto tė ndryshme dhe lule
» ME GRYKĖ PUSHKE KĖNDON KOSOVA
» Enver Bytyēi - Kosova digjet, Beogradi dhe Tirana krihen!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Teme e lire-
Kėrce tek: