ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Drejt Apokalipsit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WENDI
Anatar i ri/e re
Anatar i ri/e re
avatar

Numri i postimeve : 370
Localisation : Tirana City/Shqiperi
Registration date : 16/07/2007

MesazhTitulli: Drejt Apokalipsit   Sat Sep 15, 2007 11:13 am

Drejt Apokalipsit

Sapo njeriu te fshihej nga faqja e Tokes, planeti yne do te nderronte fytyre, ngadale por pa ndalim, dhe ja cdo te ndodhte me kalimin e viteve.

-2 dite pas zhdukjes se qenies njerezore
Pas 48 oresh uji i pompuar do te permbyste metrote e qyteteve te medha.
-7 dite pas zhdukjes se qenies njerezore
Reaktoret berthamore plasin sepse bllokohen sistemet e ftohjes.
-1vit pas zhdukjes se qenies njerezore
Asfalti thyhet ngadale ndersa uji ngrin neper tubacione e puseta.
-2 vjet pas zhdukjes se qenies njerezore
Rruget mbulohen me barera e shkurre, rrenjet e pemeve shperthejne trotuaret.
-4 vjet pas zhdukjes se qenies njerezore
Cikli ngrirje-shkrirje rrenon shtepi e zyra, qe nuk ngrohen me, dhe muret bien.
-5 vjet pas zhdukjes se qenies njerezore
Zona te medha ne qytete zhyten ne flake, per kete mjafton edhe nje rrufe.
-20 vjet pas zhdukjes se qenies njerezore
Perrenje e rreke formohen, ndeersa rruget mbushen me uje.
-100 vjet pas zhdukjes se qenies njerezore
Catite e pothuaj cdo shtepie fundosen, duke shpejtuar shkaterrimin e strukturave.
-300 vjet pas zhdukjes se qenies njerezore
Bien urat e varura. Ato me te fortat do te durojne dhe nja 100 vjet te tjere.
-500 vjet pas zhdukjes se qenies njerezore
Pyjet e livadhet pushtojne perfundimisht qytetet.
-5 mije vjet pas zhdukjes se qenies njerezore
Izolimi i kokave berthamore shkaterrohet, duke perhapur ne ajer plutonium 239.
-15 mije vjet pas zhdukjes se qenies njerezore
Akujt avancojne duke i dhene jete nje tjeter epoke akullnajore.
-35 mije vjet pas zhdukjes se qenies njerezore
Shperbehet plumbi i depozituar ne toke nga karkasat e makinave.
-100 mije vjet pas zhdukjes se qenies njerezore
Sasia e gazit CO2 ne ajer kthehet ne nivelet paraindustriale.
-1 miliard pas zhdukjes se qenies njerezore
Dielli shkelqen gjithnje e me shume, ndersa Toka nxehet vazhdimisht. Preshtaten per mbijetese vetem insektet dhe pak loje kafshesh.
-5 miliard pas zhdukjes se qenies njerezore
Dielli ne vdekje e siper, shnderrohet ne nje yll te madh te kuq. Nis procesi i zgjerimit te tij, qe do te djege te gjithe planetet perreth. Toka do te avolloje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ndryshe.allgoo.us
 
Drejt Apokalipsit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Murat Jashari: Kosova drejt humnerės
» Frank Shkreli: Bashkimi i Kombit - Enderra qe nuk shuhet
» Bleron Baraliu:Vetėvendosje ka tė drejtė te Dheu i Bardhė!
» Kėrkesė pėr sqarimin e drejtė dhe gjithanshėm tė rrethanave tė vdekjes sė tė ndjerit Dedė GECAJ nė burgun regjional hetues tė St. Galen-it nė Zvicėr

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Kuriozitete te ndryshme-
Kėrce tek: