ForumPortalliGalleryRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 PSE TĖ MOS DASHUROSH?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 1338
Registration date : 11/08/2007

MesazhTitulli: PSE TĖ MOS DASHUROSH?   Thu Sep 06, 2007 4:56 pm

Arrow Neutral

Dashuria eshte qeshtja me e rendesishme ejetes ,pa tecilen jeta nuk e kakuptimin e plote.
Te dashurosh nuk eshte aspak e gabuar,por duhesh bere nje dashuri me nje gjykim te matur.Dashuria eshte si frutet,me kalimin e kohes,e kerkojne epshet,sepse ka ardhur koha,qe i riu te ndjeje etjen e saj,te ndjeje se eshte pjese e jetes se tij.Por po flasim per nje dashuri te sinqerte qe i bashkon dypersona per jete,asesi per nje avanture.

Si arrihet ajo,me siguri jo ne veshtrim te pare,por permes komunikimesh deri temiqesiae ngushte.Te kesh miqesi te mire eshte ndjenje e madhe,por kujdesi eshte shume i kerkuar,te perpiqemi te zeme miq qe na ndertojne,asesi miq qe te shkaterrojne dhe te lene ne gjysme rruge.Per kete eshte shume e nevojshme menquria me nje peshim tedrejte.Nga disa miqduhet te kemi kujdes,ata te shtrihen engjuj,te ftojne ne gosti dhe te zhytin ne pune te ndyra.Nese nuk ke vemendje te duhur,ti po lendon veten,por edhe pjestaret e familjes dhete afermit.Shumekomunikim,shume kohe,shume mendime,shumehulumtime,per te zgjedhur njeriun e mirefillte te jetes,atehere do te kemi jeten e lumtur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
PSE TĖ MOS DASHUROSH?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: Diskutime per dashurine-
Kėrce tek: